https://medistica.com.pl/en/homepage/ https://medistica.com.pl/de/heimpage/ https://medistica.com.pl/ua/%d0%b4%d0%be%d0%bc%d0%b0%d1%88%d0%bd%d1%8e-%d1%81%d1%82%d0%be%d1%80%d1%96%d0%bd%d0%ba%d1%83/

Histeroskopia

Histeroskopia jest procedurą umożliwiającą dokładną ocenę wnętrza jamy macicy przez jej oglądanie.Pozwala to na zdiagnozowanie ewentualnych zmian chorobowych.Po uwidocznieniu jamy macicy można w niej stwierdzić szereg patologii mogących być przyczyną niepłodności, bądź poronień.

M

Co to jest histeroskopia?

Histeroskopia jest procedurą umożliwiającą dokładną ocenę wnętrza jamy macicy przez jej oglądanie. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu najnowszych zdobyczy techniki z zakresu cyfrowej obróbki obrazu, jak i bardzo precyzyjnych i zminiaturyzowanych układów optycznych.Histeroskopia Kraków prywatnie jest więc jedną z technik endoskopowych, czyli takich, które umożliwiają wgląd do jam ciała, przy jednoczesnym zachowaniu zasady o minimalnej inwazyjności.

Co kwalifikuje do zabiegu histeroskopii ?

Kwalifikacja do zabiegu przeprowadzana jest przez lekarza ginekologa na podstawie wywiadu, badania ginekologicznego oraz przezpochwowego badania ultrasonograficznego. Zabieg histeroskopii prywatnie wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Jakie badania są konieczne do wykonania histeroskopii?

  • oryginalny wynik grupy krwi,
  • wyniki wymazów : bakteriologia + mykologia z pochwy, Ureoplazma + Mycoplazma z kanały szyjki macicy, Chlamydia metodą PCR z pochwy, biocenoza pochwy,
  • wyniki badań: anty-HBS, anty-HCV, APTT, INR

Jakie są rodzaje histeroskopii?

Można wyróżnić dwa rodzaje histeroskopii: 

  • histeroskopia diagnostyczna
  • histeroskopia operacyjna

Najczęściej spotykanymi nieprawidłowościami w obrębie macicy są polipy endometrialne, mięśniaki podśluzówkowe oraz zrosty wewnątrzmaciczne. Niektóre polipy i niewielkie zrosty można usunąć podczas samego badania histeroskopowego. Większe zmiany wymagają już oddzielnej procedury – histeroskopii operacyjnej wykonywanej w znieczuleniu ogólnym. Poza zmianami nabytymi w zakresie jamy macicy można spotkać zmiany będące wadami rozwojowymi narządu rodnego, tutaj najczęściej spotykamy się z częściowymi przegrodami jamy macicy o różnym stopniu jej podziału.W praktyce ginekologicznej, a szczególnie w diagnostyce i leczeniu przyczyn niepłodności, niezmiernie ważnym jest stan jamy macicy, w której ma dojść do implantacji zarodka, a następnie dalszego rozwoju ciąży.

Jakie możliwości daje histeroskopia?

Dzięki możliwościom współczesnej technologii możliwe jest obejrzenie jamy macicy „od środka” – pozwala to na zdiagnozowanie ewentualnych zmian chorobowych. Właśnie w jamie macicy dochodzi do zagnieżdżenia się ciąży.W jamie macicy znajduje się błona śluzowa nazywana endometrium, dzięki której możliwe są krwawienia miesięczne.Po uwidocznieniu jamy macicy można w niej stwierdzić szereg patologii mogących być przyczyną niepłodności, bądź poronień. Podczas tej części badania można ocenić: 

  • kształt,
  •  wielkość jamy macicy,
  • podatność ścian macicy,
  • występowanie innych nieprawidłowości w obrębie macicy.

 

  • Histeroskopia
    • Histeroskopia diagnostyczna z wycinkiem 2500 zł
    • Histeroskopia diagnostyczno-operacyjna (+ badanie histopatologiczne) 3500 zł
    • Znieczulenie ogólne (opcjonalnie) 550 zł