Usuwanie znamion

Dermatologia

Usuwanie znamion

 

Laser CO2 usuwa defekty skórne, m.in. brodawki, włókniaki, kaszaki itp. Zmiany skórne pod wpływem wiązki lasera odparowują, pozostawiając otaczającą je tkankę nienaruszoną.

Usuwanie znamion za pomocą lasera CO2 to jedna z najskuteczniejszych i trwałych metod. Wiązka lasera bezpiecznie przenika niechcianą zmianę skórną i wysusza ją. Zneutralizowane w ten sposób włókniaki, kaszaki i brodawki są naturalnie usuwane. Zabieg usuwania defektów skórnych poprzedzony jest konsultacją lekarską. Warto wizytę u specjalisty poprzedzić badaniem dermatoskopowym, dzięki któremu lekarz będzie miał dogłębną wiedzę o charakterze problematycznych zmian skórnych. Laser CO2 jest bezpieczny, działa tylko na wybraną zmianę i nie niszczy pozostałych tkanek. Jego wysoka skuteczność sprawia, że w większości przypadków nie trzeba go stosować ponownie, ani nie pozostawia blizn.

 

Przebieg

Powierzchnia zabiegowa jest znieczulana podskórnie lub przy pomocy kremu. Następnie za pomocą lasera doprowadza się zmiany skórne do odparowania. Laser CO2 działa precyzyjnie i dokładnie. Jego budowa sprzyja precyzyjnemu usuwaniu zmian skórnych. Ślad po zabiegu pozostaje w postaci ciemnego strupa do kilku tygodni, a sam proces gojenia przebiega bezproblemowo.