https://medistica.com.pl/ginekologia-plodnosc/en/usluga/laparoskopia-eng/

Laparoskopia

Jest zabiegiem chirurgicznym i wymaga znieczulenia ogólnego. Dzięki laparoskopii możliwa jest precyzyjna diagnostyka niepłodności u kobiet i terapia wielu nieprawidłowości, takich jak endometrioza czy zrosty w obrębie narządów miednicy. Laparoskopia jest wykorzystywana również w leczeniu wymienionych zaburzeń oraz w leczeniu torbieli w obrębie jajników. Laparoskopia umożliwia także usunięcie wodniaków i ropni jajowodów.

M

Wskazania do zabiegu:

  • zdiagnozowanie niepłodności
  • zmiany w obrębie narządów rodnych takie jak: guzki, torbiele, mięśniaki, zrosty
  • podejrzenia nieprawidłowości w obrębie narządów rodnych
  • endometrioza
  • niewyjaśnione dolegliwości bólowe w obrębie miednicy
  • podejrzenia ciąży pozamacicznej

Przebieg zabiegu:

Laparoskopia to zabieg chirurgiczny wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Zabieg polega na wprowadzeniu przez niewielkie nacięcia w skórze brzucha,  specjalistycznego sprzętu z minikamerą oraz rurki, przez którą podaje się dwutlenek węgla – ma on  za zadanie zwiększyć objętość powłok brzusznych , dzięki czemu lekarz może bez trudności wprowadzić mikronarzędzia. Minikamera laparoskopu pozwala na dokonywanie zbliżeń narządów, które są diagnozowane lub operowane, a obraz pokazywany jest na ekranie monitora. Po wykonanym zabiegu specjalista usuwa gaz z jamy brzusznej, a powstałe po narzędziach nacięcia są zszywane.

Rekonwalescencja po zabiegu:

Pacjentka opuszcza Klinikę dobę po wykonaniu zabiegu. Czas rekonwalescencji trwa od 7 – 14 dni. W tym czasie goją się nacięcia wykonane w trakcie zabiegu, pozostawiając niewielkie ślady w postaci małych blizn. Zaleca się unikanie dźwigania ciężkich przedmiotów oraz stosowanie diety lekkostrawnej.

Masz pytania ?

Zadzwoń lub umów się na konsultację +48 604749740