https://medistica.com.pl/ginekologia-plodnosc/en/usluga/leczenie-nietrzymania-moczu-po-ciazy-eng/

Leczenie nietrzymania moczu po ciąży

Wśród zdrowych osób często panuje stereotyp, że nietrzymanie moczu dotyka tylko ludzi na późnym etapie życia. Nietrzymanie moczu jest jednak problemem wielu kobiet po ciąży. W takiej sytuacji warto udać się do lekarza, by po pierwsze zwalczyć problem, a po drugie przekonać się, czy nie jest objawem innych, poważnych chorób. Warto zapytać lekarza o możliwości walki z nietrzymaniem moczu za pomocą zabiegów ginekologii estetycznej.

M

Zabieg laserowy okolic intymnych

Jednym ze sposobów na wyeliminowanie nietrzymania moczu jest zabieg  z użyciem technologii laserowych. Jak już wspomniano, przyczyną nietrzymania moczu może być zmiana położenia macicy i jej obkurczenie. Jest to zabieg laserowy polegający na obkurczeniu pochwy. Gwarantuje on poprawę elastyczności pochwy — sprawia, że przednia ścianka pochwy wzmacnia się, nie uciska na cewkę moczową i dolegliwości ustępują. Ponadto warto wiedzieć, że zabieg ten zwiększa także nawilżenie pochwy, co w znacznym stopniu podnosi komfort życia seksualnego pacjentek.

Leczenie nietrzymania moczu – fotel HIFEM

Innym rozwiązaniem dla kobiet borykających się z nietrzymaniem moczu jest tzw. fotel HIFEM. Jest to nieinwazyjna metoda leczenia wspomnianego problemu. Cały zabieg polega tylko na tym, że… pacjentka siedzi w fotelu. Jednak nie jest to zwykły fotel. Podczas zabiegu na pacjentkę działa technologia HIFEM, czyli High Intensity Focused Electromagnetic. Fale magnetyczne stymulują mięśnie dna miednicy do częstych skurczów. Dzięki temu wzmacniają je, a to owocuje mniejszymi problemami z nietrzymaniem moczu.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym miejsc intymnych

Zabiegi mezoterapii osoczem bogatopłytkowym HD PRP także pozwalają rozwiązać problem nietrzymania moczu. Zabieg ten polega na podaniu preparatu naturalnego pozyskanego z krwi Pacjenta. Zawarte w nim składniki pobudzają organizm i sprawiają, że wykorzystuje on funkcje samoregeneracji. Mięśnie dna miednicy odzyskują swoją elastyczność i sprawiają, że problem nietrzymania moczu znika bez względu na to, jakie były pierwotne przyczyny.

 • Laseroterapia Mona Lisa Touch – leczenie nietrzymania moczu, rewitalizacja pochwy 2000 zł
  • Laseroterapia mona lisa touch – leczenie nietrzymania moczu, rewitalizacja pochwy – 1 zabieg 2000 zł
  • Laseroterapia mona lisa touch – leczenie nietrzymania moczu, rewitalizacja pochwy – 2 zabieg i każdy kolejny 1500 zł
 • Leczenie nietrzymania moczu – Fotel BTL Esmella
  • 6 zabiegów 1400 zł
  • 10 zabiegów 1900 zł
 • Mezoterapia igłowa Magellan – okolice intymne 2500 zł

Masz pytania ?

Zadzwoń lub umów się na konsultację +48 604749740