https://medistica.com.pl/ginekologia-plodnosc/en/homepage-2/

Rewitalizacja jajników osoczem bogatopłytkowym HD PRP

Mezoterapia cieszy się od dawna dużą popularnością w medycynie estetycznej, jest to jeden z najbardziej skutecznych zabiegów odmładzających, który poprawia sprężystość i jędrność skóry. Od pewnego czasu tę procedurę wykorzystuje się do… odmłodzenia komórek jajowych. Mezoterapia jajników osoczem bogatopłytkowym HD PRP  to bezpieczny i efektywny zabieg, który zwiększa szanse na zajście w ciążę nawet u kobiet z niską rezerwą jajnikową.

M

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Za widoczne na twarzy efekty odmłodzenia po zabiegu mezoterapii odpowiada osocze PRP. Jest to preparat zawierający koncentrat płytek krwi pełen czynników wzrostu, czyli wyspecjalizowanych białek, które stymulują komórki do podziału, różnicowania się i wzrostu. To dzięki nim po wstrzyknięciu osocza w skórę zachodzą procesy regeneracyjne. Zabieg mezoterapii jajników osoczem bogatopłytkowym polega na podaniu preparatu bezpośrednio do jajnika (zabieg przypomina punkcję jajników) – wówczas aktywowana zostaje tkanka jajnika, a więc także obecne w niej pęcherzyki.

Jak wygląda zabieg w Medistica Ginekologia + Płodność?

W klinice Medistica Ginekologia + Płodność przeprowadzane są zabiegi mezoterapii jajników osoczem bogatopłytkowym –  systemem komputerowym HD PRP , który pozwala uzyskać wyższą koncentrację płytek, co ma znaczący wpływ na uruchomienie procesów stymulacji i regeneracji. Preparat używany do mezoterapii bazuje na własnej krwi pacjentki, więc nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej. Zabieg poprzedza odpowiednie przygotowanie, gdyż osocze musi zostać pobrane od kobiety, odpowiednio spreparowane oraz aktywowane zanim zostanie podane do jajników. Następnie, w ostatniej fazie zabiegu, osocze jest podawane przezpochwowo, bezpośrednio do jajników. Na efekty zabiegu należy poczekać od 2 do 4 miesięcy.

Komu może pomóc mezoterapia jajników i kiedy warto ją zastosować?

Zabieg ten zwiększa szansę na zajście w ciąże u kobiet, które mają niską rezerwę jajnikową (niski poziom AMH). Także panie, u których doszło do wcześniejszego wygaszania funkcji jajników, mogą uzyskać pozytywne efekty po zabiegu. Co ważne odmładzanie jajników jest szansą dla kobiet po nieudanym zabiegu in vitro lub gdy jakość uzyskanych tą metodą zarodków była niska. Mezoterapię jajników warto rozważyć, gdy badania potwierdzą złą jakość oocytów (czyli komórek z których powstaje komórka jajowa).

Jak mezoterapia jajników pomaga w problemach z płodnością?

Poprzez aktywowanie pęcherzyków jajnikowych następuje wzrost komórek jajowych. Zabieg może też zwiększyć ilość oocytów oraz zwiększyć szansę na powodzenie zapłodnienia metodą in vitro. Mezoterapia jajników jest więc nadzieją dla kobiet, dla których niska rezerwa jajnikowa uniemożliwiała zajście w ciążę. Dlatego warto umówić się na konsultację w klinice Medistica Ginekologia + Płodność, by sprawdzić, czy kwalifikujemy się na zabieg i omówić jego szczegóły z naszym specjalistą dr n. med Mirosławem Szlachcicem.

Wykorzystanie szpiku w procedurze

System komputerowy do mezoterapii jajników osoczem bogatopłytkowym HD PRP, wykorzystywany w Medistica Ginekologia + Płodność, ma zamknięty obieg, jest całkowicie sterylny i zautomatyzowany, dzięki czemu wyłącznie w tym systemie możliwe jest zwiększenie skuteczności zabiegu poprzez zastosowanie także odseparowanych komórek multipotencjalnych ze szpiku. Połączenie szpiku i osocza w jednej procedurze pozwala na zwiększenie skuteczności łącząc dwie procedury, ale wykonując jeden zabieg, zastosowanie maksymalnej możliwości rewitalizacji bez konieczności wykonywania dwóch zabiegów.

 

 • Rewitalizacja jajników w systemie Magellan / Artrex
  • Mezoterapia jajników osoczem bogatopłytkowym PRP oraz komórkami multipotencjalnymi ze szpiku kostnego od 13000zł
  • Mezoterapia jajników osoczem bogatopłytkowym PRP od 6000zł
  • Mezoterapia macicy osoczem bogatopłytkowym PRP od 2500zł
  • Mezoterapia macicy + jajników osoczem bogatopłytkowym PRP od 8000zł
  • Opieka Anestezjologiczna 1000zł