Przeszczep włosów S.A.F.E.R.

Klinika Włosa

Przeszczep włosów S.A.F.E.R.

 

Rozwinięcie skrótu S.A.F.E.R. to Suction Assisted Follicular Extraction and Reimplantation, co oznacza wspomagana podciśnieniowo ekstrakcja i implantacja włosów

 

Przeszczep włosów metodą S.A.F.E.R. to małoinwazyjny i niepozostawiający blizn zabieg. Charakteryzuje się krótkim czasem rekonwalescencji i bezpieczeństwem. Ryzyko odrzucenia przeszczepu jest bardzo niskie. S.A.F.E.R umożliwia transplantację pojedynczych mieszków włosowych nawet i rekonstrukcję włosów na bliznach.

 

Przebieg

Najpierw lekarz dokonuje dokładnego przeglądu włosów i wybiera mieszki, nadające się do przeszczepu. Później specjalna tuba pobiera pojedyncze mieszki włosowe z miejsca biorczego, metodą no touch, co oznacza niewielka inwazyjność zabiegu. Pneumatyczne głowice wstrzeliwują pobrane cebulki w przygotowane wcześniej mikronacięcia.

 

Efekty

Zabieg charakteryzuje się krótkim czasem rekonwalescencji  oraz co najważniejsze, brakiem blizn na głowie. Rezultaty przeszczepu włosów metodą S.A.F.E.R. są trwałe i wyglądają naturalnie. S.A.F.E.R można stosować u pacjentów po nieudanych próbach przeszczepu włosów metodami STRIP lub FUE.