Karboksyterapia Kraków. Klinika medycyny estetycznej Medistica
Kosmetologia

Karboksyterapia

Któż nie chciałby mieć pięknej i gładkiej skóry możliwie najdłuższy czas? Niestety życie nas nie oszczędza i wraz z wiekiem nasza skóra staje się coraz mniej jędrna, a coraz bardziej pomarszczona. Nic zatem dziwnego, że medycyna estetyczna chwyta się każdej możliwej szansy na to, aby wpłynąć na zachodzące procesy starzenia. Mało kto jednak wie, że jeden z najlepszych sposobów na takie działanie mamy tuż pod swoim nosem. I to można powiedzieć dosłownie, bo chodzi w tym przypadku o wydalany przy każdym oddechu dwutlenek węgla.

Na czym polega zabieg karboksyterapii?

Karboksyterapia to zabieg, który polega po prostu na wstrzykiwaniu w odpowiednie miejsca na skórze gazu, którym jest dwutlenek węgla. Jest to jedyna substancja, która jest podawana podczas tego zabiegu. Nie ma tu żadnych sztucznych dodatków i nienaturalnych składników, które tak powszechnie stosowane są w medycynie estetycznej, a które często mają odwrotny do zamierzonego skutek.
Okazuje się, że dwutlenek węgla ma bardzo ciekawe właściwości wpływające na kondycje skóry. Jego podanie powoduje, że zwiększa się ukrwienie danego miejsca, co powoduje odnowienie komórek, lepsze ich utlenienie, a także odżywienie dostępnymi w organizmie składnikami odżywczymi. Nie muszą one być podawane z zewnątrz, po prostu poprawione zostaje przyswajanie tych już istniejących w ciele.

karboksyterapia

– łac. carbo – węgiel,

– gr. therapeuéin – opiekować się, oddawać cześć,

 

Karboksyterapia – zabieg medycyny estetycznej, podczas którego pod skórę pacjenta aplikuje się dwutlenek węgla. Karboksyterapia wygładza, poprawia elastyczność i jędrność skóry. Doskonale sprawdza się także w pielęgnacji skóry głowy.

Kiedy można go stosować?

Karboksyterapia jest zabiegiem, który ma niezwykle szeroki zakres działania i stosowania. Można przy pomocy podawania dwutlenku węgla z powodzeniem walczyć z wypadaniem włosów, z trądzikiem, cellulitem, czy też nawet rozstępami. Wszystko dzięki niezwykle skutecznemu wpływowi na ukrwienie skóry, a także na stymulację organizmu do większej produkcji kolagenu. Dzięki temu skóra w miejscu podania staje się jaśniejsza, jędrniejsza i lepiej odżywiona, co skutkuje zwiększonymi właściwościami regeneracyjnymi. Zabieg ten na twarz potrafi np. bardzo skutecznie zlikwidować sińce pod oczami, powstałe w wyniku wystąpienia opuchlizny spowodowanej zmęczeniem. Karboksyterapia na udach i pośladkach natomiast bardzo skutecznie może wpłynąć na osunięcie powstałych tam rozstępów.

Czytaj więcej

Przebieg zabiegu karboksyterapii:

 

Dwutlenek węgla pobudza krążenie. Dzięki szybszemu krążeniu substancje odżywcze docierają do komórek szybciej, a same komórki są pobudzone do regeneracji i wzrostu. Skóra reaguje na CO2 kontrolowanym stanem zapalnym, podczas którego regenerują się komórki kolagenowe. Dlatego też karboksyterapia hamuje wypadanie włosów. Terapia dwutlenkiem węgla jest całkowicie bezpieczna i nie wywołuje skutków ubocznych.

Czas trwania zabiegu waha się od kilku do kilkudziesięciu minut.

Karboksyterapia Kraków cena

Wiele osób uważa, że tak skuteczny i dobrze działający zabieg musi kosztować krocie i zarezerwowany jest jedynie dla najzamożniejszych osób. Nic bardziej mylnego, ponieważ w zależności od miejsca, w którym dwutlenek węgla będzie podawany, koszt pojedynczego zabiegu wynosić będzie od około 200, natomiast seria 10 zabiegów to cena już od 1200 złotych. Jak zatem widać, nie jest to wcale zabieg droższy niż innego typu zabiegi kosmetyczne.

cta Masz pytania dotyczące zabiegu? Skontaktuj się z nami! +48 784 030 546
Masz pytania dotyczące zabiegu

Zadzwoń po poradę

lub

umów się na konsultację?

cta +48 784 030 546