Lifting rzęs - Medistica Kraków
Kosmetologia

Lifting rzęs

Zabieg  modelowania rzęs, przeznaczony do delikatnego lecz długotrwałego ich podkręcania. Lifting rzęs w szczególności przypadnie do gustu osobom z rzęsami niezdyscyplinowanymi, rosnącymi w dół, trudnymi do ułożenia, prostymi, a także wszystkim, którzy z pewnych względów nie mogą sobie pozwolić na przedłużenie rzęs.

Na czym polega i jak przebiega zabieg liftingu rzęs?

Lifting rzęs polega na zmianie kształtu naturalnych rzęs, a następnie utrwaleniu ich w nowej pozycji i odżywieniu włosa. Po procedurze rzęsy stają się podniesione od nasady, a przez to też optycznie wydłużone oraz doskonale ułożone. Codzienny makijaż i tuszowanie staje się niezwykle łatwe, gdyż nie ma potrzeby spędzania czasu na układaniu i rozdzielaniu rzęs.

Zabieg rozpoczyna się zabezpieczeniem skóry i dolnych rzęs hydrożelowym płatkiem. Następnie mocuje się go do górnej powieki silikonowy wałek przy pomocy wodnego kleju. Kolejnym etapem jest umiejętne przyklejenie rzęs naturalnych do wałka i aplikacja na nie preparatu podkręcającego. Po preparacie podkręcającym, czas na preparat, który utrwali nowy skręt włosa. Opcjonalnie na rzęsy można zaaplikować hennę, by nadać im odpowiedni kolor. Końcowym etapem zabiegu jest aplikacja preparatu odżywczego, który nawilża i odbudowuje włos. Czas trwania zabiegu to ok. 1 godzina.

Jak długo utrzymuje się efekt i jak wygląda pielęgnacja po zabiegu?

Efekt zabiegu utrzymuje się przez około 6-8 tygodni i zależny jest od indywidualnego cyklu wzrostu rzęs. Każdego dnia co najmniej kilka rzęs wypada i jest zastąpione nowymi, efekt zatem będzie się powoli zmniejszał wraz z wymianą rzęs naturalnych.

Przez najbliższe 24 godziny po zabiegu należy unikać makijażu i demakijażu, kontaktu z wodą, parą wodną, wysoką temperaturą oraz kosmetyków stosowanych w okolicach oczu. Podkręconych rzęs nie należy ciągać oraz pocierać. Po tym czasie można już tylko cieszyć się nowym wyglądem rzęs bez żadnych ograniczeń. Kolejny zabieg można wykonać za ok. 2 miesiące.

cta Masz pytania dotyczące zabiegu? Skontaktuj się z nami! +48 784 030 546

Przeciwwskazania

  • jaskra
  • zapalenie spojówek
  • egzema
  • retinopatia cukrzycowa
  • stan zapalny oka
  • syndrom suchego oka
  • ciąża
  • świeży makijaż permanentny w obrębie oka
  • uczulenie na którykolwiek składnik preparatu
Masz pytania dotyczące zabiegu

Zadzwoń po poradę

lub

umów się na konsultację?

cta +48 784 030 546