Laser frakcyjny ablacyjny ER:Yag (iPixel) - Medistica Kraków
Lasery

Laser frakcyjny ablacyjny ER:Yag (iPixel)

Co może zdziałać laser Er Yag?

Laser Er Yag, czyli erbowo-yagowy to urządzenie, które jest przyszłością dermatologii estetycznej. Działa w paśmie bliskiej podczerwieni. Nazywany jest też zimnym laserem, bo jego użycie nie powoduje oparzeń zdrowych tkanek. To odpowiedź, jaką medycyna estetyczna przygotowała na problemy z nieestetycznymi bliznami.

Do czego służy laser Er Yag?

Przede wszystkim do rewitalizacji skóry, którą zajmuje się dermatologia estetyczna. Zabiegi tym laserem usuwają kurze łapki, zmarszczki palacza oraz te na szyi, a to oznacza, że odmładzają i odbudowują skórę. Skóra, którą poddaje się jego działaniu, odzyskuje witalność! Można stosować go również prewencyjnie, kiedy zmarszczki jeszcze nie są widoczne. Niektóre pacjentki, porównują nawet efekty laseru Er Yag do liftingu. Zabiegi laserem Er Yag polecane są również dla młodszych osób. W ich przypadku, usuwa się nim blizny potrądzikowe, przebarwienia… a nawet rozstępy. Lasera można używać także do wykonywania peelingu. W takim wypadku wpływa on na wygładzenie skóry, większe jej napięcie oraz poprawę kolorytu. Ostatecznie skóra jest grubsza, zdrowsza i wygląda młodziej.

Zalety laseru Er Yag

Największą zaletą tego typu lasera jest jego bezinwazyjność. Ponadto, zabieg jest bardzo precyzyjny. Nie narusza zdrowych tkanek, a tylko te które należy poddać leczeniu. Daje szybkie i trwałe efekty. Pierwsze widoczne zmiany w wyglądzie skóry można zauważyć już po trzech dniach od zabiegu! Optymalne efekty osiąga się już w ciągu dwóch do trzech miesięcy. Ponadto, rekonwalescencja po zabiegu trwa krótko i na ogół przebiega bezproblemowo. Po prostu w okresie bezpośrednio po zabiegu należy zastosować się do zaleceń lekarza. Najczęściej jest to przemywanie skóry płynami micelarnymi, wstrzymanie się od wzmożonej aktywności fizycznej, unikanie ciepłych kąpieli i saun. W przypadku zabiegów na twarzy i szyi, należy używać kremów z mocnym filtrem przeciwsłonecznym (SPF 50).
Warto też zaznaczyć, że zabiegi laserem Er Yag są całkowicie bezbolesne, dlatego są coraz chętniej wybierane przez pacjentów.

cta Masz pytania dotyczące zabiegu? Skontaktuj się z nami! +48 784 030 546
Masz pytania dotyczące zabiegu

Zadzwoń po poradę

lub

umów się na konsultację?

cta +48 784 030 546