Plasma IQ - Medistica Kraków
Lasery

Plasma IQ

Zabiegi urządzeniem Plasma IQ

Plasma IQ jest innowacyjnym urządzeniem wykorzystywanym w dermatologii, chirurgii plastycznej czy medycynie estetycznej. Jest szczególnie polecane do bezinwazyjnego liftingu powiek u kobiet oraz mężczyzn. Pozwala obserwować efekty w czasie rzeczywistym – aż 70% efektu widoczna jest natychmiast po zabiegu. Badania wykazują, że uzyskany efekt terapeutyczny utrzymuje się u pacjentów przez kilka lat (2-4). Bezinwazyjny lifting powiek pozwala wykonać korekcję powiek z zachowaniem pełnej ich ruchomości zarówno w czasie trwania zabiegu, jak i po jego zakończeniu.

Plasma IQ jest generatorem plazmy. Wykorzystuje jej mikrowiązki, działając jedynie w obrębie naskórka oraz nie powodując przy tym uszkodzeń skóry właściwej i otaczających tkanek. Zbieg polega na wykonywaniu na powierzchni skóry niewielkich punktów (w odległości ok. 0,5 mm). Podczas jego trwania plasma IQ nie wymaga podłączenia do prądu, co pozwala na stosowanie tego typu zabiegów nawet u pacjentów z przeciwwskazaniami do zabiegów z przepływem prądu (np. posiadających rozrusznik serca).

Zaletą plasmy IQ jest to, że jest precyzyjna i nie wywołuje stanu zapalnego i nekrozy sąsiednich tkanek. Po zabiegu na skórze mogą być widoczne małe punkciki – strupki, które utrzymują się zwykle do 7 dni. Są jednak bardzo łatwe do zatuszowania – wystarczy odrobina podkładu, by przestały być widoczne. Skórę należą pielęgnować kremami przyspieszającymi regenerację. Ponadto po 2-3 dniach miejsce poddane zabiegowi może być nieco obrzęknięte. Warto jednak podkreślić, że zabieg przy użyciu plasma IQ nie wyłącza z codziennych aktywności.

Wskazania:

– bezinwazyjny lifting powiek;
– usuwanie włókniaków i naczyniaków;
– leczenie aktywnego trądziku;
– likwidacja zmarszczek.

Przeciwwskazania:

– ciąża i karmienie piersią;
– przyjmowanie leków – tetracykliny, izotretynoina;
– nowotwory;
– cukrzyca;
– choroby układu nerwowego;
– choroby serca oraz układu krążenia;
– choroby tarczycy;
– choroby układu nerwowego;
– choroby oczu;
– choroby psychosomatyczne.

cta Masz pytania dotyczące zabiegu? Skontaktuj się z nami! +48 784 030 546
Masz pytania dotyczące zabiegu

Zadzwoń po poradę

lub

umów się na konsultację?

cta +48 784 030 546