Lifting twarzy bez skalpela

Czas nie jest łaskawy dla kondycji skóry. Wraz z jego upływem włókna kolagenowe oraz elastyna zanikają, przyczyniając się do utraty elastyczności przez skórę. Rozwój nauki i nowych technologii sprawia, że na rynku pojawiają się urządzenia, zastępujące precyzyjne cięcia chirurga i jednocześnie pozwalające osiągać w medycynie te same efekty. Dzięki temu, lifting twarzy bez skalpela i przywrócenie młodości jest możliwe bez inwazyjnej ingerencji chirurgicznej.

Starzenie się skóry twarzy

Utrata elastyczności i jędrności skóry jest bezpośrednio związana z wkraczaniem człowieka w wiek średni. Dojrzała skóra pełna jest zmarszczek, przebarwień i bruzd. Jednak czynnikami, które zdecydowanie najbardziej wpływają na wygląd twarzy jest jakość skóry oraz owal twarzy. Wiele czynników oddziałuje bezpośrednio na starzenie się skóry, jednym z nich jest wspomniany czas, innym, najważniejszym – promieniowanie słoneczne. Obecny postęp technologii oraz medycyny pozwala na bezinwazyjne odmładzanie skóry twarzy, bez konieczności ingerencji chirurgicznej.

HIFU THERAPY SonoQueen

HIFU jest skupioną energią ultradźwiękową, pozwalającą na poprawę kondycji skóry twarzy umożliwiający lifting twarzy bez skalpela. Nasza klinika dysponuje wysokojakościowym i nowoczesnym urządzeniem HIFU THERAPY SonoQueen. Poprzez emitowanie fal ultradźwiękowych dociera on do głębokich warstw skóry i powoduje kontrolowane mikrouszkodzenia struktury. Wskutek ultradźwięków, w skórze pacjenta rozpoczyna się proces kolagenogenezy, regeneracji zwiotczałych włókien kolagenowych oraz obkurczenie okolicznych tkanek. Dzięki tym zabiegom możliwe jest skuteczne ujędrnienie skóry twarzy i jej uniesienie, które zapewniają efekt liftingu. Urządzenie HIFU, dzięki zróżnicowanym kartridżom, można dostosować do różnych obszarów leczonego ciała. Co ważne, zabieg przeprowadzany przy użyciu HIFU daje szybkie efekty i jest bezbolesny. Pierwsze zmiany można zauważyć już po trzech miesiącach od zabiegu – owal twarzy zmienia się, skóra jest wyraźnie ujędrniona, a twarz odmłodzona.

PRP Magellan – Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Innym rodzajem liftingu twarzy, wykorzystywanym przez naszą klinikę, jest Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Zabieg ten wykorzystuje możliwości naturalne organizmu do samoistnej regeneracji uszkodzonych tkanek. Mezoterapia Magellana pozwala na uzyskanie biologicznego efektu regeneracji skóry twarzy i trwałego efektu liftingu. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego stymuluje organizm pacjenta do szybkiej i efektywnej regeneracji komórek skóry, dzięki czemu stanowi naturalną i całkowicie bezpieczną terapię odmładzającą. Tkanki potrzebujące głębokiej rewitalizacji, gdzie niezbędna jest stymulacja włókien kolagenowych oraz poprawa ukrwienia skóry, powinny zostać poddane terapii naturalnym osoczem, wyodrębnionym z krwi pacjenta. Lifting twarzy, wykonany przy użyciu osocza bogatopłytkowego, eliminuje ryzyko powstania infekcji oraz alergii, stymuluje komórki skóry oraz włosów do regeneracji oraz sprzyja pełnemu odżywieniu i naprawie tkanek skóry pacjenta.