Zobacz pozostałe kliniki

3 zabiegi estetyczne, które warto robić przynajmniej raz w roku

Kiedy myślisz o wizycie u lekarza, to prawdopodobnie masz jakiś problem do rozwiązania. Tylko w rzadkich przypadkach udajemy się na wizytę wtedy, gdy nic nam nie dolega. Jak na przykład przegląd u dentysty czy coroczne badania kontrolne, żeby sprawdzić czy wszystko z naszym zdrowiem jest w porządku.

Tak samo powinno wyglądać nasze podejście do wizyt w gabinecie estetycznym. Regularne wizyty w klinice pozwolą Ci wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać o siebie, zanim pojawi się problem. Dlatego też, dzisiaj opowiem o trzech zabiegach, które warto wykonać przynajmniej raz w roku.

M

Co za dużo to… zdrowo?

Zabiegi medycyny estetycznej możemy podzielić na dwie grupy. Do pierwszej zaliczymy zabiegi, które wykonuje się, aby rozwiązać pewien problem estetyczny – na przykład pozbyć się blizn czy głębokich zmarszczek. Druga grupa to takie zabiegi, które należy wykonywać regularnie. Wszystko po to, aby zapewnić swojej skórze jak najlepszą kondycję i korzystny wygląd.

Zabiegi znajdujące się w drugiej grupie mogą być potraktowane typowo profilaktycznie. To znaczy, że warto je wykonywać także wtedy, gdy Twojej skórze nic nie dolega. Zaczynajmy!

Zabieg 1 – Mezoterapia igłowa

Twoja skóra jest grubsza niż Ci się wydaje. Reklamy magicznych kremów do twarzy, które atakują nas z każdej strony, niestety nie zawsze mówią prawdę. Przykładowo, co to znaczy, że krem „wnika głęboko w skórę”? „Głęboko” to pojęcie względne, ponieważ skóry nie da się odżywić kremem na całej jej głębokości.

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem każdego roku zyskującym coraz większą popularność – nie bez powodu. Przy pomocy krótkiej igiełki możemy podać odżywczy preparat dużo głębiej niż potrafi dotrzeć jakikolwiek krem. Taki zabiegi pozwala na faktyczne nawilżenie skóry od środka. Dzięki temu dostarczamy naszej skórze wystarczającej ilości energii, by nie starzała się zbyt szybko.

Zabieg mezoterapii najlepiej wykonywać regularnie, właśnie po to, aby głębsze warstwy skóry nie były zaniedbane. Jeśli nigdy nie robiłaś tego zabiegu, to początkowo warto wykonać go w serii 3 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni. Później wystarczy już zabieg przypominający, raz do roku. Twoja skóra naprawdę Ci za to podziękuje!

Zabieg 2 – Botoks

Nie każdy wie, że botoks najlepiej wykorzystać tam, gdzie… nie ma zmarszczek. To dla Ciebie zaskoczenie?

Botoks to zabieg typowo profilaktyczny, który zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek. Jest to możliwe dzięki lekkiemu osłabieniu mięśni mimicznych twarzy. Toksyny botulinowej używamy tam, gdzie nasza skóra zbyt mocno marszczy się, kiedy robimy miny, na przykład na czole, między brwiami, czy w okolicach oczu. Wtedy skóra tak mocno się nie zagina, a zmarszczki powstają dużo wolniej.

Dlaczego profilaktyka jest taka ważna? Wyobraź sobie dwie kartki papieru: jedną zmiętą, a drugą zupełnie gładką. O wiele łatwiej jest zadbać, żeby ta gładka kartka się nie pomięła niż próbować wyprostować tę już pomiętą, prawda? Dokładnie tak samo jest z Twoją skórą.

Efekty botoksu utrzymują się z reguły do 6 miesięcy. W zależności od siły mięśni mimicznych Pacjenta, zabieg ten można wykonywać częściej lub rzadziej. Jedno jest pewne – wykonując zabieg z toksyną botulinową przynajmniej raz w roku istotnie spowolnisz starzenie się na Twojej twarzy!

Zabieg 3 – Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe to zabieg, który działa na podobnych zasadach co mezoterapia igłowa. Warto jednak powiedzieć o nim coś więcej, ponieważ ma wiele unikalnych zalet i warto uwzględnić go w swoim planie pielęgnacyjnym.

Po pierwsze, w standardowej mezoterapii podajemy syntetyczny preparat, najczęściej na bazie nieusieciowanego kwasu hialuronowego. W przypadku tego zabiegu podajemy osocze, czyli odfiltrowany składnik Twojej własnej krwi. Zawiera on korzystne czynniki wzrostu, które pomagają Twojej skórze w 100% naturalny sposób.

Po drugie, terapia z osoczem bogatopłytkowym jest doskonałym rozwiązaniem dla osób cierpiących na alergie oraz dla tych, które chcą korzystać tylko z naturalnych preparatów. Bo cóż może być bardziej naturalnego niż Twoje własne czynniki wzrostu? 😉

Po trzecie, zabieg osocza możemy wykonywać wymiennie z mezoterapią. To dwa różne podejścia i dwie różne substancje, które sprawią, że Twoja skóra otrzyma nieco inne stymulanty. Dlatego, wraz z mezoterapią i botoksem, raz w roku warto wykonać także zabieg z osoczem.

Profilaktyka, czyli zadbaj o to, co jeszcze nie widoczne dla oka – zabiegi przeciwstarzeniowe w Medistica Medycyna + Piękno Kraków

Na koniec, chciałabym żebyście zapamiętali jedno. To, że czegoś nie widać, to nie znaczy że nie istnieje. Jeśli w lustrze nie widzisz żadnych problemów estetycznych to wspaniale, jednak warto pamiętać, że „pod spodem”, w skórze, zachodzą cały czas procesy chemiczne. Każdy z nas podlega postępującemu czasowi i dzisiaj jest starszy niż był wczoraj. Dlatego, jeśli jesteś zadowolony ze swojego obecnego wyglądu to najlepszy czas, żeby zadbać o to by został on z Tobą jak najdłużej i udać się na wizytę do gabinetu estetycznego! 🙂

Lekarz medycyny estetycznej, Monika Łyżwa

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o medycynie estetycznej, zapraszam także na swojego bloga: https://doktormonika.pl

 

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.