Zobacz pozostałe kliniki

Jak zadbać o swoją skórę po zimie?

Sezon grzewczy powoli dobiega końca, większość z nas czeka w gotowości, by powitać pełnię słońca. Czy Twoja skóra także jest gotowa na ten wiosenno-letni czas? Ogrzewanie oraz niskie temperatury, które towarzyszyły nam przez ostatnie miesiące, mogły wywrzeć negatywny wpływ na skórę powodując nadmierne odparowywanie wody z naskórka i tym samym jej odwodnienie. Ponadto, poprzez działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, mogą pojawić się dodatkowe problemy skórne. Jak więc poradzić sobie z tymi „pamiątkami” po zimie?

M

Pielęgnacja skóry po zimie

Każdy, ale to każdy rodzaj cery potrzebuje nawilżenia. Bez względu na to, czy nasza skóra jest problematyczna, wrażliwa, sucha, tłusta, nigdy nie powinniśmy rezygnować z  pielęgnacji nawilżającej. Nie zapominajmy jednak, że nawilżanie to nie to samo co natłuszczenie, więc warto szczególną uwagę skupić na składnikach aktywnych kosmetyków, których używamy lub zasięgnąć porady specjalisty, który pomoże dobrać kosmetyki idealne do potrzeb skóry.

Jakie substancje aktywne powinny się znaleźć w kosmetykach nawilżających?

 • Kwas hialuronowy – najbardziej znana i najlepiej wiążąca wodę substancja. U człowieka występuje również naturalnie w tkankach (ale z upływem lat, jest go coraz mniej). W kosmetykach znajdziesz go pod nazwą: Hyaluronic Acid lub Hyaluronan.
 • Kwas mlekowy – substancja przenikająca w głębsze warstwy skóry. Działa nawilżająco oraz zmiękczająco. Dodatkowo spłyca drobne zmarszczki. W kosmetykach występuje pod nazwą Lactic Acid.
 • Glikol propylenowy – poza działaniem nawilżającym, umożliwia przenikanie innych substancji aktywnych w głąb skóry. Jest jedną z bezpieczniejszych substancji nawilżających. W kosmetykach występuje pod nazwą Propylene Glycol.
 • Mocznik – jego działanie uzależnione jest od stężenia w kosmetykach. W niskim stężeniu, mocznik świetnie nawilża skórę. W wysokich stężeniach (powyżej 30%) działa złuszczająco. W kosmetykach występuje pod nazwą Urea, Isourea, Carbamide lub Carbonyl Diamide.

Accent Prime w Klinice Medistica Medycyna + Piękno Kraków

Pielęgnacja domowa jest kluczowa dla stanu naszej cery, i to dzięki niej możemy odnieść sukces i cieszyć się piękną, gładką i nawilżoną skórą. Jednak to nie wszystko co możemy zrobić, by poprawić kondycję naszej cery. Z pomocą przychodzą również profesjonalne zabiegi, których działanie jest dużo głębsze, a efekty widoczne natychmiastowo.

Na jakie zabiegi pielęgnacyjne warto więc zwrócić uwagę?

 • Geneo+ Hydrate – odżywia i oczyszcza skórę suchą i matową. Nadaje jej zdrowego i naturalnego blasku oraz dogłębnie nawilża. Kapsułka używana do zabiegu zawiera szereg dobroczynnych substancji, takich jak m. in. Spirulina, witamina B3, B5, E, kwas laktobionowy, kwas hialuronowy.
 • Dermaquest Lipid Control – kuracja przywracająca równowagę hydrolipidową skóry. Przywraca komfort odwodnionej skórze, przyspiesza regenerację naskórka oraz chroni przed niekorzystnym działaniem czynników wysuszających i odwadniających.
 • Odżywczy rytuał Stem Cell 3D Dermaquest – zabieg terapeutyczny oparty za zaawansowanych składnikach roślinnych i olejach organicznych. Zawarte komórki macierzyste pobudzają procesy regeneracji, enzymy z papai i dyni wpływają na wygładzenie naskórka a naturalne oleje jojoba, abisyński i arganowy silnie odżywiają i przywracają równowagę hydrolipidową skóry.

Zabiegi pielęgnacyjne w Medistica Medycyna + Piękno Kraków

W klinice Medistica. Medycyna + Piękno gwarantujemy kompleksową pielęgnację w postaci zabiegów oraz pomoc specjalistów w zakresie doboru kosmetyków do pielęgnacji domowej.

Zapraszamy do rezerwacji wizyt w naszej Klinice!

Kosmetolog Adrianna Lubaś

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.