Zobacz pozostałe kliniki

Tajemnice osocza bogatopłytkowego

Zacznijmy od podstaw. Czym właściwie jest osocze bogatopłytkowe? Platelet rich plasma (w skrócie PRP) to preparat autologiczny, pozyskiwany z własnej krwi pacjenta. Preparat całkowicie naturalny, będący prawdziwym eliksirem młodości – przez wielu nazywany rewolucją w działaniach anti – aging. Zabieg ten jest bardzo popularny wśród gwiazd, które nazywają go wampirzym liftingiem. By sprawdzić jego popularność, wystarczy na Instagramie wpisać hasło #vampireprp.

M

Jakie zalety ma osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe jest związane z medycyną od dawna – znajduje zastosowanie w ortopedii, chirurgii, stomatologii, trychologii i w medycynie estetycznej. To doskonały zabieg, którego zadaniem jest profilaktyka przeciwstarzeniowa.

Ma także ogromny potencjał regeneracyjny. Wzrost elastyczności i jędrności skóry, zwiększenie nawilżenia oraz wyrównanie jej kolorytu, czy zniwelowanie małych zmarszczek. Skóra po jego zastosowaniu jest pełna blasku i wyraźnie rozświetlona.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest także doskonałym uzupełnieniem dla innych zabiegów, m.in.: laserowego usuwania blizn (potrądzikowych, pooperacyjnych, powypadkowych, etc.). Warto wspomnieć, że te dwa zabiegi można wykonać jednoczasowo – tego samego dnia w trakcie jednej sesji zabiegowej. Zapewnia to między innymi znaczne polepszenie finalnych efektów zabiegowych oraz przyspiesza regenerację, dzięki czemu Pacjent znacznie szybciej wraca do swoich codziennych aktywności.

Uzyskiwany z krwi Pacjenta preparat osocza bogatopłytowego pozbawiony jest jakichkolwiek sztucznych dodatków – nie posiada w swoim składzie na przykład kwasu hialuronowego – dzięki czemu ryzyko ewentualnych reakcji alergicznych jest w znacznym stopniu zminimalizowane.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego w Klinice Medistica Medycyna + Piękno Kraków?

Krok pierwszy – znieczulenie

Przed właściwym wykonaniem zabiegu aplikowane jest znieczulenie miejscowe w formie kremu – dotyczy to skóry twarzy, szyi, dekoltu, czy też rąk (lub innego obszaru zabiegowego), dzięki czemu zabieg z osoczem bogatopłytkowym jest komfortowy i praktycznie bezbolesny. Wyjątek stanowi owłosiona skóra głowy, gdzie znieczulenie nie jest podawane.

Krok drugi – pobranie krwi

W dalszej kolejności pobierana jest krew – z punktu widzenia Pacjenta procedura ta nie różni się niczym od pobierania krwi do badań laboratoryjnych. Krew pobierana jest przez wykwalifikowaną i doświadczoną pielęgniarkę, dzięki czemu zabieg ten nie jest bolesny. W dalszej kolejności otrzymana krew poddawana jest procesowi odwirowania w specjalistycznej wirówce, dedykowanej od odpowiedniego systemu osocza bogatopłytkowego.

Krok trzeci – aplikacja osocza bogatopłytkowego

Kolejnym etapem jest podawanie uzyskanego osocza bogatopłytkowego w wybrany obszar zabiegowy. Najczęściej stosowana jest technika mezoterapii dzięki której w skórze pozostawiane są mikrodepozyty osocza bogatopłytkowego. Bezpośrednio po zabiegu podawany jest odpowiedni krem regenerujący. Pierwsze efekty  widoczne są po około 2 tygodniach, natomiast na finalne rezultaty trzeba poczekać do 30 dni.

 

 

Magellan – magiczny system osocza bogatopłytkowego

Istnieje wiele systemów służących do uzyskiwania osocza bogatopłytkowego. Jednak to właśnie Magellan pozwala na otrzymanie największej ilości płytek krwi w jednym mikrolitrze preparatu.

Dlaczego są one tak ważne? To w płytkach krwi zawarte są czynniki wzrostu (takie jak VEGF, PDGF, czy FGF), które zbawiennie działają na naszą skórę – można zatem powiedzieć, że im więcej płytek krwi, tym zabieg jest bardziej efektywny. Dzięki nim zachodzące na poziomie komórkowym procesy powodują, że skóra wygląda tak jak sobie tego życzymy – jest rozświetlona, gładka, dobrze nawilżona i pozbawiona małych zmarszczek. Dodatkowo, dzięki zaawansowanej technologii ryzyko związane z uszkodzeniem płytek krwi podczas procesu wirowania jest całkowicie zminimalizowane.

 

lekarz medycyny estetycznej Mateusz Nawrocki

 

Osocze bogatopłytkowe Magellan w naszej Klinice Medistica Kraków – PROMOCJA!

W naszej Klinice, jako jednej z nielicznych, możecie skorzystać z zabiegów z osoczem bogatopłytkowym, wykonywanych właśnie w technice Magellan. Nasi Pacjenci, którzy skorzystali z zabiegu, zawsze wracają po więcej. Podzielając zachwyty nad efektami zabiegu, przygotowaliśmy dla Was wyjątkową promocję.

Tylko do końca lutego, możecie skorzystać z kodu rabatowego „OSOCZE 1+1”, dzięki któremu umawiając się na zabieg Magellan na twarz, zabieg na dłonie otrzymacie GRATIS!

Gładka skóra twarzy i dłoni w 30 minut? Zapamiętajcie kod rabatowy, umówcie się na wizytę już dziś i cieszcie się efektami naturalnej rewitalizacji dzięki osoczu bogatopłytkowemu Magellan!

Szczegóły promocji znajdziecie tutaj >>>> PROMOCJA OSOCZE 1+1

 

☎ +48 784 030 546
? rejestracja@medistica.com.pl
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.