Koperta Umów się na wizytę
Zobacz pozostałe kliniki
https://medistica.com.pl/medycyna-piekno/en/homepage/

Peeling domowy a profesjonalny – co wybrać?

Regularne złuszczanie jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszej skóry. Zrogowaciały naskórek uniemożliwia wchłanianie się aktywnych substancji zawartych w kosmetykach – pielęgnacja jest nieskuteczna. Dlatego tak bardzo uwielbiamy peelingi dostosowane do naszych potrzeb, dzięki którym nasza skóra odzyskuje blask i jędrność. Kiedy wystarczy peeling domowy, a kiedy warto wykonać go w klinice medycyny estetycznej u kosmetologa?

M

Peelingi stosowane w domu: gotowe z drogerii lub wykonane samodzielnie

Drogeryjne peelingi działają na powierzchnię naskórka i można wyróżnić dwa rodzaje:

  • Peelingi z drobinkami – mają postać żelu lub pasty, a drobinki, które złuszczają martwe komórki coraz częściej wykonane są naturalnych produktów, takich jak pościerane orzechy czy pestki owoców. Przy wyborze odpowiedniego preparatu warto zwrócić uwagę na rodzaj skóry i jej problemy.
  • Peelingi enzymatyczne, zawierające roślinne enzymy – blomelinę lub papainę, które rozpuszczają martwy naskórek. Nakładamy je na twarz jak maseczkę i po określonym czasie zmywamy. Idealnie sprawdzą się u osób ze skórą wrażliwą, naczynkową, osób z trądzikiem, u których ścierające drobinki mogą przenosić bakterie po całej skórze twarzy.

Peeling możemy również przygotować samodzielnie w domu. Do wykonania potrzebne są dwa rodzaje składników: produkt w ziarenkach (cukier, sól, płatki owsiane, mielona kawa) oraz produkt dający poślizg (oliwa z oliwek, olej lniany lub kokosowy). Przedstawiamy sposoby na domowe peelingi:

  • Peeling solny do ciała: kilka łyżek soli zmieszaj z oliwą z oliwek do uzyskania odpowiedniej konsystencji, możesz dodać kilka kropel soku z cytryny. Pamiętaj! Peeling solny jest jednym z mocniejszych peelingów, stąd też najlepiej stosować go na ciało a nie twarz.
  • Peeling cukrowy z miodem: kilka łyżek cukru zmieszaj z miodem. Taką mieszankę możesz nałożyć na ciało, twarz a nawet usta.
  • Peeling enzymatyczny z ananasa. Miksujemy świeżego ananasa. Papkę nakładamy na twarz i zostawiamy na 15 min. Enzym zawarty w ananasie – bromelaina – jest składnikiem większości drogeryjnych peelingów enzymatycznych.

Kiedy wykonać peeling chemiczny?

Gdy naszym problemem są rozszerzone pory, trądzik, intensywnie przetłuszczająca się skóra, przebarwienia czy zmarszczki, należy sięgnąć po metody dostępne jedynie w gabinetach medycyny estetycznej. Profesjonalne peelingi chemiczne posiadają szereg dodatkowych działań poza działaniem złuszczającym. W zależności od intensywności problemu specjalista dobiera odpowiedni preparat.

Jak wygląda zabieg peelingiem chemicznym?

Procedura peelingu chemicznego polega na nakładaniu na skórę twarzy (jak również ciała) różnych związków chemicznych, których skład powoduje złuszczanie, a następnie regenerację naskórka i skóry właściwej. W peelingu chemicznym jako substancja złuszczająca i przeciwzapalna stosowany jest odpowiedni kwas, którego stężenie dobierane jest indywidualnie do rodzaju cery i leczonych niedoskonałości.

Jakie są plusy peelingów chemicznych?

  1. Poprawia stan naskórka, a często także skóry właściwej.
  2. Redukuje drobne zmarszczki, przywraca skórze jędrność i elastyczność
  3. Jest bardzo skuteczny w leczeniu trądziku, blizn potrądzikowych, a także przebarwień.
  4. Wygładzają, rozjaśniają, poprawiają napięcie i sprężystość skóry oraz regenerują ją i nawilżają.
  5. Regulują wydzielanie sebum, zwężanie porów.
  6. Spłycają i minimalizują rozstępy.
  7. Są to zabiegi stosunkowo szybkie i nieinwazyjne.

Rodzaje peelingów chemicznych

W naszej ofercie posiadamy szereg rodzajów peelingów chemicznych:

Peeling migdałowy – świetnie sprawdza się zarówno w przypadku skór trądzikowych, tłustych, jak i skór dojrzałych, z przebarwieniami. Kwas migdałowy poprawia jakość skóry, zmniejsza łojotok, działa antybakteryjnie, rozjaśniająco oraz napina i nawilża skórę.

Peeling ferulowy – jego głównym zadaniem jest naprawa uszkodzeń posłonecznych skóry. Po zastosowaniu peelingu skóra staje się rozjaśniona, napięta, a przede wszystkim zabezpieczona przed działaniem wolnych rodników. Idealnie sprawdzi się przy cerze dojrzałej, zmęczonej i ziemistej.

Peeling salicylowy – kwas salicylowy to substancja pozyskiwana z kory wierzby. Ma właściwości złuszczające, przeciwbakteryjne i  przeciwgrzybiczne. Jest idealny dla osób z cerą zanieczyszczoną, tłustą, z widocznymi zmianami trądzikowymi i zaskórnikami.

Peeling azelainowy – kwas azelainowy znany jest ze swych właściwości przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. Zalecany jest zwłaszcza dla osób z trądzikiem pospolitym i różowatym, a także w kuracjach skóry naczyniowej i skłonnej do podrażnień. Świetnie sprawdza się także w leczeniu przebarwień skóry.

Peeling pirogronowy – szczególnie polecany przy skórach grubych, łojotokowych, ale również przy skórze dojrzałej i zmęczonej z oznakami starzenia się. Kwas pirogronowy działa zarówno w warstwie naskórka, jak i skóry właściwej, dlatego głęboko oczyszcza skórę i pobudza ją do naturalnych procesów regeneracyjnych.

Peeling traneksamowy – rozjaśnia przebarwienia, działa przeciwświądowo, łagodzi stany zapalne (w tym alergiczne pokrzywki) oraz nawilża skórę. Wpływa nie tylko na istniejące przebarwienia, ale również zapobiega nawrotom po stosowaniu innych metod usuwania przebarwień.

Peeling dyniowy – przeznaczony dla skóry z nawracającymi problemami trądzikowymi, łojotokiem, rozszerzonymi porami i przebarwieniami pozapalnymi. Zabieg polecany jest również dla skóry dojrzałej z oznakami fotostarzenia. Reguluje pracę gruczołów łojowych, zmniejsza ilość krost i zaskórników.

PRX- T33 – zabieg odmładzający i rewitalizujący skórę. Zmniejsza przebarwienia, spłyca blizny, oczyszcza  cerę łojotokową oraz napina skórę twarzy, szyi i dekoltu.

Wybór jest duży, więc zachęcamy do kontaktu z nami – chętnie dobierzemy najlepszy zabieg.

kosmetolog Anna Krakowiak-Mastalerz

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

    * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
    Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
    Zostaw numer
    oddzwonimy!