Coolsculpting

Modelowanie Sylwetki

Coolsculpting by ZELTIQ

 

Zeltiq jest to urządzenie do bezinwazyjnego modelowania sylwetki. Metoda opiera się o kriolipolizę, czyli uszkadzający wpływ zimna na tkankę tłuszczową. Zabieg jest przeznaczony do modelowania sylwetki, nie jest wskazany do leczenia otyłości lub w celach uzyskania radykalnego spadku masy ciała. Polega na zastosowaniu głowicy, która pod ciśnieniem zasysa fałd tkanki tłuszczowej i poddaje go wpływowi zimnej temperatury. Pacjent odczuwa w początkowej fazie zabiegu uczucie chłodu, które szybko mija. Głowica posiada sensory termiczne dzięki czemu ciało pacjenta nie ulegnie odmrożeniu. Zabieg ten trwa około godziny. Po zakończeniu pacjent może odczuwać niewielkie pieczenie skóry i zaczerwienienie. Zabieg jest nieinwazyjny w związku z czym nie jest wymagana rekonwalescencja, po zabiegu można od razu wrócić do codziennych zadań.

Badania kliniczne udowodniły, że zabieg CoolSculptingTM zapewnia znaczną redukcję tkanki tłuszczowej. Ostateczny efekt uzyskujemy około 2-4 miesiące po zabiegu. Pacjentom poddającym się zabiegowi zaleca się spożywanie około 1,5 litra wody dziennie. Wykazano, że efekt zabiegu utrzymuje się co najmniej 6 miesięcy, nie mniej jednak przy zachowaniu prawidłowej diety efekt powinien utrzymać się na stałe. Gdyby jednak pacjent wymagał dodatkowej sesji na ten sam obszar zabiegowy, można ją wykonać nie wcześniej niż 3 miesiące od ostatniego zabiegui.  COOLSCULPTING by ZELTIQ może być w pewnym sensie alternatywą dla liposukcji chirurgicznej.

Przeciwwskazania

– ciąża
– karmienie piersią
– Rozległe blizny (zwłaszcza do 12 m-cy od powstania) w miejscu aplikacji urządzenia
– przepukliny

ZABIEG POZBAWIONY JEST POWAŻNYCH DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH.

Wskazania

– Modelowanie sylwetki
– Otyłość miejscowa
– Ginekomastia

Zalecenia pozabiegowe

Zabieg Coolcsulpting jest całkowicie nieinwazyjny, można zatem od razu wrócić do codziennych aktywności.

Po zakończeniu zabiegów w celu wzmocnienia efektu zaleca się przez dwa miesiące picie co najmniej 1,5 l wody dziennie.

U części pacjentów może przejściowo utrzymywać się zaczerwienienie, tkliwość skóry, a w rzadkich przypadkach 2-tygodniowe osłabienie czucia powierzchownego skóry.

1-3h, zabieg wygodny, przeprowadzany na siedząco lub leżąco
wyraźna redukcja tkanki tłuszczowej po około 2-4 miesiącach; zabieg zazwyczaj nie wymaga powtórzeń