Coolsculpting Kriolipoliza Zelitq. Klinika Medistica w Krakowie
Modelowanie Sylwetki

Coolsculpting – kriolipoliza Zelitq

Zeltiq jest to urządzenie do bezinwazyjnego modelowania sylwetki. Metoda opiera się o kriolipolizę, czyli uszkadzający wpływ zimna na tkankę tłuszczową. Zabieg stosuje się do modelowania sylwetki. Nie należy wykorzystywać go leczenia otyłości lub w celach uzyskania radykalnego spadku masy ciała. Polega na zastosowaniu głowicy, która pod ciśnieniem zasysa fałd tkanki tłuszczowej i poddaje go wpływowi zimnej temperatury. Pacjent odczuwa w początkowej fazie zabiegu uczucie chłodu, które szybko mija. Głowica posiada sensory termiczne, które zapobiegają przed odmrożeniem. Zabieg ten trwa około godziny. Po zakończeniu pacjent może odczuwać niewielkie pieczenie skóry i zaczerwienienie. Zabieg jest nieinwazyjny. Po jego wykonaniu nie jest wymagana rekonwalescencja. Pacjent może od razu wrócić do codziennych zadań.

Czytaj więcej

Badania kliniczne udowodniły, że zabieg CoolSculptingTM zapewnia znaczną redukcję tkanki tłuszczowej. Ostateczny efekt uzyskujemy około 2-4 miesiące po zabiegu. Pacjentom poddającym się zabiegowi zaleca się spożywanie około 1,5 litra wody dziennie. Wykazano, że efekt zabiegu utrzymuje się co najmniej 6 miesięcy, nie mniej jednak przy zachowaniu prawidłowej diety efekt powinien utrzymać się na stałe. Gdyby jednak pacjent wymagał dodatkowej sesji na ten sam obszar zabiegowy, można ją wykonać nie wcześniej niż 3 miesiące od ostatniego zabiegu.  COOLSCULPTING by ZELTIQ może być w pewnym sensie alternatywą dla liposukcji chirurgicznej.

cta Masz pytania dotyczące zabiegu? Skontaktuj się z nami! +48 784 030 546

Wskazania

  • Modelowanie sylwetki
  • Otyłość miejscowa
  • Ginekomastia

Przeciwwskazania

  • ciąża
  • karmienie piersią
  • Rozległe blizny (zwłaszcza do 12 m-cy od powstania) w miejscu aplikacji urządzenia
  • przepukliny

ZABIEG POZBAWIONY JEST POWAŻNYCH DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH.

Zabieg Coolcsulpting jest całkowicie nieinwazyjny, można zatem od razu wrócić do codziennych aktywności.

Po zakończeniu zabiegów w celu wzmocnienia efektu zaleca się przez dwa miesiące picie co najmniej 1,5 l wody dziennie.

U części pacjentów może przejściowo utrzymywać się zaczerwienienie, tkliwość skóry, a w rzadkich przypadkach 2-tygodniowe osłabienie czucia powierzchownego skóry.

Masz pytania dotyczące zabiegu

Zadzwoń po poradę

lub

umów się na konsultację?

cta +48 784 030 546