Nadmiar tkanki tłuszczowej

Komórki tkanki tłuszczonej, jak powszechnie wiadomo, mogą być gromadzone w wielu różnych miejscach naszego ciała. Najczęściej nadmiar tkanki tłuszczowej można spotkać na biodrach, udach, tylnych części ramion albo na brzuchu. Pamiętać należy o tym, że nadmiar tkanki tłuszczonej może być bardzo niebezpieczny dla naszego zdrowia, dlatego też warto zadbać o odpowiednie modelowanie sylwetki. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą poznać najpopularniejsze i najskuteczniejsze metody usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Nadmiar tkanki tłuszczowej a odchudzanie

Jak łatwo się domyśleć, najprostszym sposobem na pozbycie się tkanki tłuszczowej jest oczywiście odchudzanie. Mowa tutaj przede wszystkim o porządnej diecie, systematycznych treningach i odpowiedniej regeneracji, która wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Warto skorzystać z pomocy doświadczonych dietetyków i trenerów personalnych, którzy pomogą nam ułożyć optymalny plan odchudzania. Niestety niewłaściwe ograniczenie jedzenia i przetrenowanie może przysporzyć więcej problemów niż korzyść. Zbilansowana dieta i dobry plan treningowy, to połowa drogi do sukcesu.

Endermologia od a do z

Tkanka tłuszczowa może być usunięta również za pomocą endermologii, czyli specjalistycznym masażom podciśnieniowym, które w dzisiejszych czasach cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Endermologia to bardzo skuteczny masaż podciśnieniowy, którego głównym zadaniem jest oddziaływanie na tkankę łączną skóry. Dzięki temu zabiegowi można nie tylko pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale również wyeliminować całkowicie cellulit i doskonale wymodelować sylwetkę. Jest to również doskonały zabieg dla tych osób, które chcą poprawić kontury twarzy.

Na czym polega endermologia?

Najprościej rzecz mówiąc endermologia polega na uaktywnieniu metabolizmu tkanki tłuszczowej, która odporna jest na dietę i systematyczne ćwiczenia. Masaż połączony z podciśnieniem doskonale stymuluje do produkcji włókien kolagenowych. Endermologia działa nie tylko odchudzająco, ale również oczyszczająco, odmładzająco i terapeutycznie, dlatego też warto skorzystać z tego zabiegu. Jest to najlepsza propozycja przede wszystkim dla tych osób, które chcą zlikwidować cellulit i wyszczuplić swoją sylwetkę. Warto wspomnieć także i o tym, że zabieg ten może być wykorzystany do leczenia bólów mięśniowych, bólów kręgosłupa i różnorodnych dolegliwości reumatycznych.

Coolsculpting – kompendium wiedzy

W walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej może pomóc także Coolsculpting, który polega na pozbyciu się niepożądanych komórek tłuszczowych poprzez ich wymrożenie. Jest to małoinwazyjny i bezbolesny zabieg, który przynosi naprawdę satysfakcjonujące rezultaty. Modelowanie sylwetki zimnej, to najlepsza alternatywa dla wszystkich zabiegów chirurgicznych. Komórki tłuszczowe charakteryzują się dużą wrażliwością na zimno, dzięki czemu można je szybko wyeliminować bez ryzyka uszkodzenia skóry, nerwów i mięśni. Warto wspomnieć także i o tym, że zabieg ten nie wymaga rehabilitacji, dzięki czemu po jego wykonaniu można powrócić do codziennych aktywności.