przeszczep włosów cena

Nido czy Safer – porównanie zabiegów i ceny

Przeszczep włosów to bardzo często jedyny sposób na to, aby pozbyć się kompleksów związanych z łysieniem. Nowoczesne technologie umożliwiają odzyskanie włosów w sposób całkowicie bezpieczny dla pacjenta. Oczywiście w pierwszej kolejności należy zgłosić się do specjalisty, który doradzi najkorzystniejsze rozwiązanie. Największym zainteresowaniem cieszą się dwie techniki – Nido oraz Safer. Warto je porównać przed podjęciem ostatecznej decyzji, dowiedzieć się na temat wskazań i przeciwwskazań do zabiegów a także porównać cennik przeszczepu włosów.

Implanty włosów Nido

Zabieg Nido polega na wszczepieniu implantów włosów w skórę głowy. Są one wykonane z politereftalanu butylenu (PBT). Warto wiedzieć, że końcówki (umieszczane w skórze) są pokryte dwutlenkiem krzemu oraz tlenkiem srebra. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia infekcji, czy też reakcji alergicznych. Srebro wykazuje właściwości antybakteryjne, dzięki czemu istnieje większe prawdopodobieństwo, że zabieg się przyjmie. W ten sposób zabezpiecza się również same implanty. Nie są one narażone na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych.
Oczywiście podczas zabiegu Nido stosuje się wyłącznie certyfikowane materiały, które zostały niejednokrotnie przebadane. Są one również nietoksyczne. Należy również mieć świadomość, że w dowolnym momencie możemy usunąć implanty ze skóry głowy. Jest to zabieg całkowicie bezproblemowy.

Jak wygląda zabieg

Podczas zabiegu Nido wszczepiane są implanty o długości 17 cm (zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet). Oczywiście możemy nadać naszej fryzurze dowolną formę. Nie należy zapominać, że wszczepione włosy również potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli byłyby one zbyt długie, to ryzyko przeciążenia znajdowałoby się na wysokim poziomie. Implanty mogłyby po prostu wypaść.
Implanty włosów przyjmują się w pełni po około dwóch miesiącach. Występują one w kilkunastu kolorach – na uwagę zasługuje fakt, że nie przyjmują one barwnika, a więc nie pokryjemy ich farbą. Zabieg wymaga wykonania kompletu badań. Do przeciwwskazań można zaliczyć np. cukrzycę, łysienie plackowate, nadciśnienie.

Ile kosztuje przeszczep włosów Nido

Cena zabiegu Nido to 8 zł za implant. Liczba implantów jest nieograniczona. Zabieg próbny (100 implantów) to koszt 1000 zł.

Przeszczep włosów Safer

Przeszczep włosów Safer polega na transplantacji kępek włosów (2-3 włosy). Są one wszczepiane w miejscu, gdzie nastąpiło łysienie lub silne przerzedzenie. Należy podkreślić, że włosy nie tracą swoich naturalnych właściwości, jednak nie podlegają one łysieniu androgenowemu. Zabieg może być powtarzany wielokrotnie. Jest bezinwazyjny, a dodatkowo ryzyko uszkodzenia, czy też odrzucenia włosów jest minimalne. Okres rekonwalescencji po zabiegu trwa maksymalnie dwa tygodnie. Należy jednak podkreślić, że niemal natychmiast możemy wrócić do codziennych obowiązków, czy też aktywności zawodowej. Włosy wszczepione po pewnym czasie wypadają. Jest to zupełnie normalne. Stymulują one wzrost naturalnych włosów, które zwane są włosami ostatecznymi. Trzeba liczyć się z tym, że cykl życia włosa jest długi. Na satysfakcjonujące efekty należy zaczekać minimum kilka miesięcy.

Przeszczep włosów cena

Koszt przeszczepu włosów Safer zaczyna się od 3900 zł.