usuwanie tatuażu

Niechciany tatuaż – zobacz jak się go pozbyć laserem

Kanony piękna cały czas ulegają zmianie. Od jakiegoś czasu bardzo modna jest przede wszystkim idealnie gładka skóra. Jednak mało kto otrzymał ją w darze od natury. Osobom, które mają różnego rodzaju blizny, plamy czy po prostu tatuaże z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, a dokładniej nowoczesna laseroterapia laserem pikosekundowym. Usuwanie tatuażu nigdy nie było tak łatwe!

Usuwanie tatuażu laserem pikosekundowym

Lasery są obecnie powszechnie wykorzystywane w medycynie estetycznej i nie ma w tym nic dziwnego. Terapia laserem to świetna alternatywa dla klasycznych zabiegów chirurgicznych. Pozwala na uzyskanie tych samych efektów w znacznie krótszym okresie czasu. Laseroterapia jest swego rodzaju przełomem. Dzisiaj możliwości laserów są ogromne. Wykorzystuje się je również do usuwania tatuaży. Wśród laserów na jedno z czołowych miejsc wychodzą lasery pikosekundowe. To nowoczesne lasery, które do działania wykorzystują impulsy pikosekundowe, które są znacznie krótsze od popularnych impulsów nanosekundowych, wykorzystywanych powszechnie do niedawna. Oznacza to, że dawka energii dostarczanej do skóry przenoszona jest w możliwie najkrótszym czasie. Zabieg tego rodzaju pozwala uniknąć poparzeń czy przegrzania skóry.

Gdzie sprawdza się laser pikosekundowy?

Laser pikosekundowy ma bardzo szerokie zastosowanie. W praktyce wykorzystywany może być więc do wykonywania wielu różnego rodzaju zabiegów medycyny estetycznej. Sprawdza się m.in. w terapiach odmładzających. Ponadto laserowe usuwanie tatuażu również wykonywane jest coraz częściej przy użyciu właśnie lasera pikosekundowego. Laser ten przy okazji poprawia koloryt skóry, nadając jej blasku i świetlistości. Urządzenie to stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyczny, a także działa na nią liftingująco. Laser pikosekundowy radzi sobie z rozstępami, bliznami różnego rodzaju czy nierówną strukturą skóry. Warto też pamiętać o tym, że laser ten należy do urządzeń nieablacyjnych, a więc nie przerywa ciągłości naskórka. Po zabiegu może więc pojawić się tylko niewielkie zaczerwienienie czy opuchlina.

Może Cię zainteresować również jak usunąć blizny

Usunięcie tatuażu wcale nie musi być trudne

Okazuje się, że usuwanie tatuażu cena wcale nie musi być wysoka. Z pomocą przychodzi bowiem laser pikosekundowy. Radzi on sobie doskonale nawet z tatuażami kolorowymi. Urządzenie to wykorzystać można np. do usunięcia nieestetycznie wykonanego makijażu permanentnego i nie tylko. Laser pikosekundowy błyskawicznie przywraca skórze idealny wygląd. Do tej pory usunięcie tatuażu kolorowego było bardzo trudne, a wręcz niemożliwe. Stosowanie niekiedy, bolesne zabiegi pozostawiały po sobie niezbyt estetyczne blizny. Oczywiście nie o taki efekt w tym przypadku chodziło. Światło lasera trafia do głębokich warstw skóry, tam zamieniane jest energię kinetyczną, która rozbija pigment na pył, który można usunąć na skutek naturalnych procesów oczyszczania komórek z substancji niepożądanych. Z pyłem tym dobrze radzi sobie układ limfatyczny człowieka. Dzięki laserowi pikosekundowemu można usunąć w zasadzie każdy tatuaż, niezależnie od formy czy koloru.