Piękne i gęste włosy. Co osocze bogatopłytkowe może zrobić dla Twojej głowy?

Statystyki są bezlitosne, na różnym etapie życia, problem łysienia dotyka prawie 60% kobiet i aż 80% mężczyzn. Dla wielu z tych osób utrata włosów to nie tylko defekt kosmetyczny, ale przede wszystkim powód kompleksów, złego samopoczucia oraz zaniżonej oceny. Jak radzić sobie w takiej sytuacji? Z pomocą przychodzi medycyna nowoczesna, oferująca terapie, wykorzystującą osocze bogatopłytkowe.

Osocze bogatopłytkowe na skórę głowy — jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu ostrzykiwania osoczem wykorzystuje się technikę mezoterapii. Głównym celem całej procedury jest odmłodzenie naskórka, zahamowanie wypadania włosów, a także pobudzenie nowych włosów do wzrostu. Podczas zabiegu tworzą się nowe naczynia krwionośne, znacznie przyspiesza produkcja kolagenu, a co najważniejsze komórki macierzyste aktywują się, dzięki czemu rozpoczyna się szybki, ale przede wszystkim naturalny proces regeneracji.

Osocze bogatopłytkowe, potrzebne do wykonania zabiegu uzyskuje się od pacjenta w warunkach laboratoryjnych. Pierwszym krokiem jest pobranie krwi, którą następnie umieszcza się w specjalnej wirówce, oddzielającej krew od osocza. Warto podkreślić, że terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego wykorzystuje najbardziej naturalny preparat, przygotowany z osocza pacjenta, co eliminuje ryzyko alergii i sprawia, że zabieg ten jest całkowicie bezpieczny.

Dzięki wykorzystaniu innowacyjnego systemu przygotowania osocza Magellan, który zapewnia najwyższe możliwe stężenie płytek w wykorzystywanym podczas zabiegu materiale (ponad milion płytek na mikrometr!), w większości przypadków wystarczająca jest jedna iniekcja — tak wydajny system separacji krwi sprawia, że pierwsze efekty można zaobserwować naprawdę szybko.

Może Cię zainteresować również leczenie łysienia

Regeneracja włosów z wykorzystaniem osocza — kiedy warto stosować taką terapię i jakie są jej efekty?

Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu ostrzykiwania osoczem jest:

  • ogólna słaba kondycja włosów lub zły stan skóry głowy;
  • łysienie typu androgenowego w pierwszej lub drugiej fazie łysienia, zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet;
  • łysienie typu żeńskiego (widoczne na całej głowie);
  • łysienie będące wynikiem stresu lub występujące po ciąży czy też po okresie karmienia piersią;
  • łysienie będące wynikiem zaburzeń metabolicznych, takich jak problemy z wchłanianiem się żelaza.

Ostrzykiwanie osoczem we wszystkich wyżej wymienionych przypadkach przynosi naprawdę szybkie i trwałe efekty, z których pierwsze zauważyć można już po ok. 2 tygodniach od zabiegu. Warto wiedzieć, że na znaczne efekty, jeżeli chodzi o zmniejszenie wypadania włosów, trzeba jednak poczekać około 4 tygodni. Między 6, a 8 tygodniem po wykonaniu zabiegu można zacząć obserwować poprawę struktury włosa. Zwiększenie się gęstości to proces bardziej długotrwały, na efekty przyjdzie poczekać około czterech miesięcy, po tym, czasie zmiany zaczną być zauważalne także dla otoczenia. Co ważne, poprawa dotyczy jednak nie tylko gęstości włosów, ale także ich sprężystości i elastyczności — po terapii stają się one mocne i błyszczące, dzięki czemu pacjenci odzyskują pewność siebie, przestają się ukrywać i zaczynają cieszyć się pełnią życia.