Problem opadających powiek

Delikatna skóra wokół oczu jest wyjątkowo narażona na przesuszenia oraz podrażnienia. Ze względu na słabe krążenie krwi oraz zastoje limfatyczne, wokół oczu często tworzą się nieestetyczne obrzęki oraz cienie. Co więcej, wraz z wiekiem skóra starzeje się i wiotczeje, co jest bezpośrednią przyczyną powstawania opadających powiek.

Opadająca powieka – przyczyny powstawania

Wraz z upływem lat, skóra twarzy traci swoją elastyczność i staje się wiotka. Proces ten jest bezpośrednio związany ze zmianą właściwości skóry, w tym z utratą włókien kolagenowych oraz elastyny. Jednym z objawów starzenia się skóry są opadające powieki, które optycznie postarzają twarz. Charakteryzują się większym fałdem skórnym górnej powieki w stosunku do dolnej. Oprócz względów wizualnych, opadające powieki powodują również szereg dysfunkcji, związanych m.in. z pomniejszonym polem widzenia. Zaburzone widzenie może powodować natomiast nieprawidłowości w postawie ciała, w tym przekrzywianie głowy oraz nadwyrężanie szyi. Może to prowadzić do powstania wad kręgosłupa.

Przeczytaj również o usuwaniu zmarszczek mimicznych i jak się pozbyć kurzych łapek

Opadające powieki – leczenie

Korekta opadających powiek jest zabiegiem skomplikowanym i wymagającym od lekarza dużej precyzji i doświadczenia. Najczęściej stosowanym zabiegiem, eliminującym problem opadającej powieki, jest lifting powiek. W naszej klinice wykonywany jest za pomocą urządzenia Plasma IQ, stosowanego w dermatologii, chirurgii plastycznej oraz w medycynie estetycznej. Urządzenie generuje plazmę, która w kontrolowany sposób sublimuje i obkurcza skórę w miejscu działania Plasmy IQ. Dzięki stosowaniu w naszej klinice urządzenia Plasma IQ, możliwe jest bezinwazyjne wykonywanie liftingu powiek, bez konieczności interwencji chirurgicznej. Co ważne, efekty liftingu opadającej powieki widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Plasma IQ czy blefaroplastyka?

Metody chirurgiczne korekty opadających powiek związane są z dużą inwazyjnością, ze względu na konieczność użycia skalpela oraz koniecznością zastosowania znieczulenia miejscowego. Efekty blefaroplastyki widoczne są dopiero po kilku tygodniach, gdy opuchlizna oraz zasinienie pooperacyjne znikną. Zastosowanie urządzenia Plasma IQ jest natomiast mniej inwazyjne i bardziej bezpieczne. Rekonwalescencja po zabiegu jest krótka, a efekty widoczne są wkrótce po wykonaniu zabiegu. Jako profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem dbamy o jak najlepsze efekty naszej pracy oraz zadowolenie każdego pacjenta. Dzięki nowoczesnym sprzętom oraz nieustającym szkoleniom tworzymy nową jakość w medycynie estetycznej.