Redukcja drugiego podbródka

Powstawanie drugiego podbródka wiąże się z wiotczeniem skóry twarzy oraz otyłością. Najczęściej pojawia się więc u osób w średnim lub starszym wieku, borykających się ze znaczną nadwagą. Co ciekawe, drugi podbródek bywa również problemem osób młodych i szczupłych. Jak poradzić sobie z nieestetycznym problemem?

Drugi podbródek – przyczyny powstawania

Starzenie się skóry twarzy wynika wprost z zaniku włókien kolagenowych oraz elastyny w strukturze skóry. Nieodwracalne procesy starzenia się wpływają bezpośrednio na możliwość powstania drugiego podbródka, który zazwyczaj idzie w parze z otyłością. Nie bez znaczenia, w procesie tworzenia się dodatkowej fałdki skóry na twarzy, jest również zła postawa ciała – garbienie się oraz wciskanie głowy w ramiona. Nieprawidłowości w postawie wpływają na utratę sprężystości mięśni szyi, a co za tym idzie, rozrost komórek tłuszczowych w obrębie podbródka. Drugi podbródek bywa niekiedy dziedziczny, z tego powodu nawet szczupłe i młode osoby mogą cierpieć z powodu jego obecności. Obwisła skóra podbródka jest bowiem przyczyną kompleksów oraz dyskomfortu.

Lifting twarzy i podbródka – metoda Plasma IQ

Wyprodukowane we Włoszech urządzenie Plasma IQ stosowane jest w naszej klinice w zabiegach dermatologicznych, w chirurgii plastycznej oraz medycynie estetycznej. Podczas pracy urządzenia, pomiędzy jego łukiem a skórą pacjenta wytwarzana jest plazma, sublimująca i obkurczająca poddawaną zabiegowi skórę. Dzięki ujędrniającym właściwościom urządzenia Plasma IQ, możliwy jest skuteczny lifting twarzy oraz podbródka. Plasma IQ jest urządzeniem generującym plazmę, dzięki czemu lifting podbródka jest nieinwazyjny, a interwencja chirurgiczna nie jest konieczna. Efekty zabiegu Plasmą IQ widoczne są już po pierwszym zabiegu – owal twarzy zmienia się, a drugi podbródek jest widocznie mniejszy. Co ważne, dzięki nieinwazyjnej procedurze liftingu twarzy, pacjent może powrócić do swoich obowiązków zaraz po zabiegu.

Lifting twarzy i podbródka – metoda HIFU THERAPY

HIFU stanowi nowoczesną metodę liftingu skóry, która wykorzystuje w swoim działaniu skupioną energię ultradźwiękową. Energia z urządzenia dociera do głębokich warstw skóry i powoduje ich kontrolowane mikrouszkodzenia. Dzięki stosowanej w naszej klinice metodzie HIFU, wewnętrzne struktury skóry ulegają przebudowie. Docierające do wewnętrznych warstw skóry ultradźwięki, powodują zapoczątkowanie procesów kolagenogenezy, regeneracji zwiotczałych włókien kolagenowych i obkurczenia tkanek. Skóra zyskuje pożądane napięcie oraz unosi się, tworząc efekt liftingu. Zabieg wykonywany przy pomocy HIFU jest w sposób precyzyjny dostosowywany do leczonych obszarów ciała pacjenta i nie powoduje bólu ani dyskomfortu. Efekt liftingu drugiego podbródka widoczny jest już po jednym zabiegu, po upłynięciu trzech miesięcy od jego wykonania. Oferowany przez nas zabieg wpływa na trzy warstwy skóry:
– skórę właściwą
– tkankę mięśniową
– powięź mięśniową.
Z tego powodu, metoda ta znakomicie sprawdza się w redukcji drugiego podbródka i przynosi trwałe efekty jego redukcji.