https://medistica.com.pl/en/homepage/ https://medistica.com.pl/de/heimpage/ https://medistica.com.pl/ua/%d0%b4%d0%be%d0%bc%d0%b0%d1%88%d0%bd%d1%8e-%d1%81%d1%82%d0%be%d1%80%d1%96%d0%bd%d0%ba%d1%83/

Krótkie wędzidełko napletka, stulejka

Niektórzy mężczyźni mogą cierpieć z powodu zbyt krótkiego wędzidełka. W przypadku dzieci może być to wrodzona przypadłość, dorośli mogą ją nabyć np. w wyniku urazu. Wiąże się to z bólem, dyskomfortem, a nawet może grozić zerwaniem wędzidełka. W celu skorygowania tej przypadłości przeprowadza się zabieg korekcyjny, określany mianem frenuloplastyki.

 

Stulejka to schorzenie natury urologicznej. Polega ono na tym, że otwór napletka jest tak zwężony, że mężczyzna ma problem z jego zsunięciem z żołędzi. Stulejka może występować u dzieci i u dorosłych, choć zazwyczaj jest kojarzona jako schorzenie typowo dziecięce. U niektórych dzieci wystarczają odpowiednie zabiegi higieniczne oraz stosowanie maści zalecanych przez lekarza. W poważniejszych przypadkach konieczna jest operacja, którą przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. W przypadku dorosłych leczenie polega na stosowaniu odpowiednich maści i przestrzegania zasad higieny zaleconych przez specjalistę. Innym rozwiązaniem w przypadku dorosłych pacjentów mogą być zabiegi laserowe.

M

Masz pytania dotyczące zabiegu?

Zadzwoń lub umów się na konsultację +48 784 030 546