https://medistica.com.pl/en/homepage/ https://medistica.com.pl/de/heimpage/ https://medistica.com.pl/ua/%d0%b4%d0%be%d0%bc%d0%b0%d1%88%d0%bd%d1%8e-%d1%81%d1%82%d0%be%d1%80%d1%96%d0%bd%d0%ba%d1%83/

Wypadanie włosów, łysienie

Dziennie zdrowa osoba traci ok. 100 włosów. Łysienie to nie tylko dolegliwość estetyczna, ale dla wielu pacjentów oznacza też utratę pewności siebie i bardzo silny stres. Problem ten dotyczy nie tylko mężczyzn, ale również kobiet.

Do najczęstszych powodów wypadania włosów zaliczamy: problemy hormonalne, niewłaściwą dietę, długotrwały stres, niewłaściwa pielęgnacja skóry głowy, choroby współistniejące oraz ich leczenie.

Łysienie, w zależności od swojej przyczyny, ma postać: łysienia telogenowego, łysienia plackowatego, łysienia androgenowego, łysienia bliznowaciejącego.

Łysienie wymaga diagnozy lekarskiej i podjęcia szybkich i indywidualnie dobranych działań. Doskonale sprawdza się współpraca dermatologa, trychologa i kosmetologa. Dopiero wtedy możliwe jest nie zamaskowanie objawów, ale zniwelowanie przyczyny problemu.

M

Masz pytania dotyczące zabiegu?

Zadzwoń lub umów się na konsultację +48 784 030 546