https://medistica.com.pl/en/homepage/ https://medistica.com.pl/de/heimpage/ https://medistica.com.pl/ua/%d0%b4%d0%be%d0%bc%d0%b0%d1%88%d0%bd%d1%8e-%d1%81%d1%82%d0%be%d1%80%d1%96%d0%bd%d0%ba%d1%83/

Znamiona, pieprzyki, nowotwory skóry

Znamiona mogą pojawiać się przez całe życie. Większość z nich nie jest groźna, jednak nawet jedna, niewielka zmiana może okazać się niezwykle niebezpieczna.

Czerniak to jeden z najbardziej złośliwych nowotworów. Wykryty na wczesnym etapie rozwoju jest jednak w większości przypadków całkowicie uleczalny. Nasze zdrowie jest więc w naszych rękach – regularne kontrole i samoobserwacja to podstawa, o której nigdy nie powinniśmy zapominać.

Dlatego tak ważne jest, aby każdą nową zmianę, a także wszelkie objawy w obrębie już istniejących ocenił lekarz dermatolog.

Raz w roku należy skonsultować znamiona z lekarzem dermatologiem. W przypadku dzieci, wystarczy badanie raz na trzy lata. Osoby z grupy o zwiększonym ryzyku rozwoju czerniaka powinny szczególnie pilnować regularnych kontroli, a nawet zwiększyć ich częstotliwość.

M

Masz pytania dotyczące zabiegu?

Zadzwoń lub umów się na konsultację +48 784 030 546