https://medistica.com.pl/en/homepage/ https://medistica.com.pl/de/heimpage/ https://medistica.com.pl/ua/%d0%b4%d0%be%d0%bc%d0%b0%d1%88%d0%bd%d1%8e-%d1%81%d1%82%d0%be%d1%80%d1%96%d0%bd%d0%ba%d1%83/

Chirurgiczne usuwanie tatuażu

Chirurgiczne usuwanie tatuażu to efektywny sposób na pozbycie się niechcianego tatuażu. Dzięki temu rozwiązaniu pacjent odzyskuje naturalny wygląd skóry. Usuwanie tatuażu to zabieg, który należy do dziedziny chirurgii plastycznej i wykonywany jest w naszej klinice Medistica Chirurgia + Estetyka w Krakowie przez najlepszych chirurgów plastycznych.

M

Przed zabiegiem usuwania tatuażu

Pacjent, który podchodzi do zabiegu:

  • jest w ogólnie dobrym stanie zdrowia,
  • nie ma dodatkowych chorób obciążających lub stosuje ich prawidłowe leczenie,
  • posiada pozytywne wyniki badań laboratoryjnych.

Pacjent na pierwszej wizycie w naszej klinice szczegółowo omawia technikę i proces przeprowadzania operacji z dobrym chirurgiem plastycznym. Lekarz nie tylko opisuje cały proces zabiegu, ale i odpowiada na wszelkie pytania dotyczące wyglądu skóry po usunięciu tatuażu.

Przebieg zabiegu usuwania tatuażu

Czas trwania zabiegu wynosi godzinę. Usuwanie tatuażu może być wykonywane w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Chirurg plastyczny wybiera metodę zabiegu w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Zabieg usunięcia tatuażu polega na wycięciu skóry, na której znajduje się tatuaż. Następnie możliwe jest wykonanie przeszczepu skóry lub rozciągnięcia skóry poprzez ekspander, w celu zakrycia miejsca po tatuażu.

Efekty po zabiegu usuwania tatuażu

Do korzyści zabiegu usuwania tatuażu zaliczamy:
– całkowite usunięcie tatuażu,
– naturalny wygląd skóry.

Rekonwalescencja po zabiegu usuwania tatuażu

Zabieg wykonywany jest w trybie ambulatoryjnym, dzięki temu pacjent może opuścić naszą klinikę tego samego dnia. Pacjent musi pamiętać o dwóch wizytach kontrolnych (pierwsza po tygodniu, kolejna po miesiącu od wykonanego zabiegu).