https://medistica.com.pl/en/homepage/ https://medistica.com.pl/de/heimpage/ https://medistica.com.pl/ua/%d0%b4%d0%be%d0%bc%d0%b0%d1%88%d0%bd%d1%8e-%d1%81%d1%82%d0%be%d1%80%d1%96%d0%bd%d0%ba%d1%83/

Fotel BTL ESMELLA

Zabieg z użyciem fotela na leczenie nietrzymania moczu bazuje na technologii HIFEM, czyli High Intensity Focused Electromagnetic. To nic innego, jak skoncentrowane fale elektromagnetyczne. Oddziałują one na mięśnie dna miednicy. Należy wspomnieć, że ten rodzaj zabiegu jest  komfortowy dla pacjentki. Wystarczy, że przyjmie ona swobodną pozycją na wyżej wspomnianym fotelu, a fale elektromagnetyczne zaczną działać, stymulując mięśnie dna miednicy do intensywnych skurczów. Zabieg wywołuje podobne skurcze jak w przypadku samodzielnych ćwiczenia mięśni dna miednicy, przy czym zabieg jest znacznie bardziej komfortowy dla pacjentki, która nie musi wykonywać żadnych ruchów, aby osiągnąć pożądany efekt. Należy również podkreślić, że fotel zapewnia najwyższą siłę skurczu, której nie uzyskamy w warunkach domowych. Przekłada się to na lepsze i szybsze efekty w walce z nietrzymaniem moczu.

M

Leczenie problemu nietrzymania moczu

Fotel na leczenie nietrzymania moczu Kraków jest specjalnie skonstruowanym urządzeniem zabiegowym, który leczy problem nietrzymania moczu w szczególnie wygodny dla pacjentek sposób. Aby z niego skorzystać, nie musisz nawet się rozbierać. Wystarczy po prostu usiąść w fotelu na pół godziny, a technologia HIFEM zrobi to, co do niej należy.

Czas trwania Od 30 do 35 minut
Wygoda Zabieg wygodny, przeprowadzany w pozycji siedzącej
Efekt Najlepszy efekt po 6-10 zabiegach
Znieczulenie Zabieg bezbolesny
Zwolnienie z pracy Nie
Trening na siłowni Po zabiegu możesz korzystać z siłowni
Trening na basenie Po zabiegu możesz korzystać z basenu
Relaks w saunie Po zabiegu możesz korzystać z sauny

Gdzie możesz go wykonać

 • Medistica Medycyna + Piękno

Jak działa fotel na nietrzymanie moczu w klinice Medistica Kraków?

Technologia HIFEM, czyli High Intensity Focused Electromagnetic, to wykorzystanie skoncentrowanych fal elektromagnetycznych.
W czasie, gdy pacjentka siedzi zrelaksowana na fotelu, fale te stymulują mięśnie dna miednicy do wykonywania częstych, intensywnych skurczy. Jednym słowem – to ulepszone, bo dużo bardziej intensywne ćwiczenia mięśni Kegla, które fotel wykonuje za pacjentkę.

Zalety fotela na nietrzymanie moczu

Zabieg na nietrzymanie moczu z użyciem technologii HIFEM posiada wiele zalet. To właśnie z tego powodu cieszy się on rosnącym zainteresowaniem, należą do nich:

 1. Wysoka skuteczność – już po pierwszym zabiegu można odnotować jego pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu. W wielu przypadkach można mówić o całkowitej eliminacji problemu związanego z nietrzymaniem moczu.
 2. Brak dyskomfortu podczas zabiegu – jest on całkowicie bezbolesny. Podczas zabiegu można przyjąć wygodną pozycję i odprężyć się. Nie odczuwamy żadnych nieprzyjemnych dolegliwości, co stanowi niewątpliwą zaletę.
 3. Błyskawiczne efekty – zwykle są one widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak pełna terapia powinna trwać około trzy tygodnie.
 4. Możliwość uniknięcia zabiegów chirurgicznych, które są bolesne i kłopotliwe. Ponadto wymagają one wielu tygodni rekonwalescencji.
 5. Poprawa jakości życia seksualnego – silne mięśnie dna miednicy umożliwiają lepsze odczuwanie bodźców związanych z stosunkiem płciowym.

Czym zabieg różni się od zwykłych ćwiczeń mięśni Kegla, które możesz wykonać samodzielnie?

W czasie jednego zabiegu na fotelu w technologii HIFEM, mięśnie wykonują około 11 000 powtórzeń. Czy jesteś w stanie osiągnąć taki wynik? Raczej nie…
Same skurcze różnią się też nie tylko liczbą, ale również intensywnością. Są to skurcze maksymalne z możliwych, nie do wykonania samodzielnie.

W efekcie zabiegów, stopniowo wraca prawidłowe funkcjonowanie mięśni dna miednicy i problem nietrzymania moczu słabnie, a z czasem odchodzi w zapomnienie. Ćwiczenia te skutecznie pobudzają naturalne siły organizmu, który sam dokonuje naprawy problemu.

Wskazania
 • profilaktyka nietrzymania moczu
 • leczenie nietrzymania moczu
 • ćwiczenie mięśni dna miednicy
 • wzmocnienie mięśni dna miednicy po przebytym porodzie lub w okresie menopauzy
 • obniżone libido, brak satysfakcji z życia seksualnego
 • regularne wysiłkowe ćwiczenia fizyczne z podnoszeniem ciężarów
Przeciwwskazania
 • ciąża, karmienie piersią
 • nowotwory
 • miesiączka
 • miedziana wkładka domaciczna
 • rozrusznik serca
 • niewydolność płuc
 • choroby serca