https://medistica.com.pl/en/homepage/ https://medistica.com.pl/de/heimpage/ https://medistica.com.pl/ua/%d0%b4%d0%be%d0%bc%d0%b0%d1%88%d0%bd%d1%8e-%d1%81%d1%82%d0%be%d1%80%d1%96%d0%bd%d0%ba%d1%83/

Powiększenie biustu za pomocą implantów

Rozmiar biustu to indywidualna sprawa każdej kobiety. Czasami jednak przez zbyt mały rozmiar biustu lub jego asymetrię, kobiety doświadczają negatywnych uczuć, w tym kompleksów. Rozwiązaniem tego problemu staje się zabieg powiększania biustu za pomocą implantów. Wykonywany przez najlepszych specjalistów z dziedziny chirurgii plastycznej w klinice Medistica Chirurgia + Estetyka, pozwala na dopasowanie kształtu biustu do indywidualnych potrzeb każdej pacjentki.

M

Kto może wykonać zabieg powiększania biustu za pomocą implantów?

Do kliniki Medistica Chirurgia + Estetyka w Krakowie zgłaszają się kobiety, które:
– chcą poprawić rozmiar swojego biustu,
– posiadają wrodzoną asymetrię piersi,
– straciły swój rozmiar piersi po przebytej ciąży.

 

Zadaniem zabiegu jest uzyskanie właściwego kształtu piersi, który dopasowany będzie zarówno do sylwetki, jak i preferencji pacjentki.

 

Przed zabiegiem powiększania biustu za pomocą implantów

Pacjentka, która podchodzi do zabiegu, musi być w ogólnie dobrym stanie zdrowia oraz nie może posiadać dodatkowych chorób obciążających. Równie ważne jest także prowadzenie zdrowego trybu życia oraz niepalenie papierosów. Przed zabiegiem powiększenia biustu za pomocą implantów, dobry chirurg plastyczny zleca szereg badań laboratoryjnych, w tym USG piersi. Ich pozytywne wyniki pozwalają zakwalifikować się do operacji.

Przebieg zabiegu powiększania biustu za pomocą implantów

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, przy wcześniejszej konsultacji z anestezjologiem. Istnieje kilka różnych metod i technik wykonywania zabiegu, wszystkie omawiana są szczegółowo przez chirurga plastycznego na pierwszej wizycie kontrolnej.

 

W chirurgii plastycznej istnieją różne rodzaje implantów, które wykorzystywane są do powiększania biustu. Wyróżniamy implanty:

 

– silikonowe okrągłe – ich głównym zadaniem jest podkreślenie górnych kwadratów piersi,

– silikonowe anatomiczne – wpływają na podkreślenie dolnych kwadratów piersi, a także na uwypuklenie brodawki i otoczki całej piersi,

– implanty z soli fizjologicznej – rodzaj tego implantu wybierany jest wyłącznie przez indywidualne preferencje pacjenta.

 

Chirurg plastyczny zawsze dopasowuje kształt i wielkość implantu do wyglądu sylwetki pacjentki. Dobór metody i techniki bywa indywidualną potrzebą każdego pacjenta, jednak w wypadku powiększania biustu za pomocą implantów, warto skorzystać z sugestii specjalisty.

Podczas zabiegu powiększania biustu chirurg plastyczny może prowadzić nacięcia:

– w okolicy dołu pachowego,
– pod skórą piersi,
– wokół otoczki sutkowej,
– na granicy otoczki sutkowej i piersi.

 

Chirurg plastyczny wszczepia implant pod gruczoł lub pod mięsień piersiowy, w zależności od indywidualnych potrzeb każdej z pacjentek. W praktyce najczęściej stosowane jest wszczepianie implantu pod mięsień, ponieważ gwarantuje to naturalny wygląd piersi, a także zmniejsza ryzyko powstawania powikłań. Czas trwania zabiegu powiększania piersi wynosi godzinę.

Efekty po zabiegu powiększania biustu za pomocą implantów

Głównym efektem zabiegu powiększenia biustu za pomocą implantów jest przede wszystkim zmiana  rozmiaru. Dodatkowo pacjentki z wcześniejszą asymetrią piersi, pozbywają się nierówności. Dzięki implantom biust zyskuje nowy, często bardziej jędrny kształt. Pacjentka może zobaczyć efekty już po wykonanym zabiegu. Na ostateczny wygląd piersi, należy poczekać kilka tygodni, do momentu zagojenia się ran oraz zniknięcia obrzęku.

Rekonwalescencja po zabiegu powiększania biustu za pomocą implantów

Pacjentka po wykonanym zabiegu zostaje w naszej klinice w Krakowie na jedną dobę. Po zabiegu na piersiach może pojawić się obrzęk oraz dodatkowe napięcie skóry, które znika w ciągu 7 – 10 dni. Dodatkowo występuje nadwrażliwość lub brak czucia w brodawce sutkowej. Pacjentka musi koniecznie pamiętać o noszeniu stanika przez 24 godziny na dobę, przez okres trzech tygodni. W trakcie procesu rekonwalescencji zakazane jest uprawianie sportu oraz seksu, przez okres czterech tygodni po operacji. Należy pamiętać o dwóch wizytach kontrolnych u chirurga plastycznego: jedna odbywa się tydzień po, a kolejna miesiąc po wykonanym zabiegu.

 

Po zabiegu mogą wystąpić powikłania, które możemy podzielić na:

 

– powikłania wczesne – zaliczamy do nich pojawienie się krwiaka lub infekcji,

– powstanie torebki włóknistej – powodująca deformację piersi,

– powikłania późne – przesuwanie się implantu pod skórą, asymetria piersi lub utrata mięśnia fałdowego piersi.

 

W przypadku pojawienia się jakikolwiek objawów niepożądanych, należy niezwłocznie zgłosić się na konsultację z chirurgiem plastycznym. Istotne jest stosowanie się do wszelkich procedur i rad lekarza, ponieważ w taki sposób możemy zminimalizować powstawanie powikłań.

  • Podniesienie piersi z powiększeniem implantami od 24000 zł
  • Powiększenie piersi zabieg hybrydowy (implant z przeszczepem tłuszczu) od 20000 zł
  • Wymiana implantów piersi od 18000 zł