https://medistica.com.pl/en/homepage/ https://medistica.com.pl/de/heimpage/ https://medistica.com.pl/ua/%d0%b4%d0%be%d0%bc%d0%b0%d1%88%d0%bd%d1%8e-%d1%81%d1%82%d0%be%d1%80%d1%96%d0%bd%d0%ba%d1%83/

Powiększenie biustu za pomocą własnej tkanki tłuszczowej

Kobiety, które nie są zadowolone ze swoich piersi, mogą zmienić ich wygląd w naszej klinice Medistica Chirurgia + Estetyka. Zabieg powiększenia lub podniesienia biustu za pomocą własnej tkanki tłuszczowej jest zabiegiem chirurgii plastycznej, który należy do mało inwazyjnych. Jego efekt, czyli ostateczna wielkość oraz kształt piersi jest uwarunkowany od ilości tkanki tłuszczowej, którą posiada pacjentka.

M

Kto może skorzystać z zabiegu powiększania biustu za pomocą własnej tkanki tłuszczowej?

Z zabiegu  powiększania biustu za pomocą własnej tkanki tłuszczowej skorzystać mogą pacjentki, które:
– nie są zadowolone z obecnej wielkości biustu,
– straciły wielkość lub jędrność piersi podczas karmienia piersią,
– posiadają asymetrię piersi.

Jednym z ważniejszych wyznaczników zakwalifikowania pacjentki do tego rodzaju zabiegu, jest to, że musi posiadać w swojej sylwetce nadmiar tłuszczu, który zostaje wykorzystany do przeszczepienia. Podczas zabiegu do jednej piersi przeszczepia się ok. 150 ml tłuszczu, co równoważne jest ze zwiększeniem jej o jeden rozmiar. Pacjentka po okresie czterech miesięcy może powtórzyć zabieg, w celu uzyskania odpowiedniej wielkości piersi.

Przed zabiegiem powiększania biustu za pomocą własnej tkanki tłuszczowej

Pacjentka, która zostaje zakwalifikowana do zabiegu, musi być w ogólnie dobrym stanie zdrowia i nie posiadać dodatkowych chorób obciążających, takich jak choroby sutka lub brodawki. Dobry chirurg plastyczny na pierwszej wizycie zleca szereg badań laboratoryjnych wraz z wykonaniem badania USG piersi. Dodatkowo w naszej klinice Medistica Chirurgia + Estetyka, pacjenci zostają skonsultowani z anestezjologiem.

Przebieg zabiegu powiększania biustu za pomocą własnej tkanki tłuszczowej

Ze względu na indywidualne potrzeby pacjenta, chirurg plastyczny może wykonać zabieg w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Na samym początku lekarz pobiera tkankę tłuszczową z miejsca, w której występuje jej nadmiar. Następnie tkanka tłuszczowa zostaje dokładnie przygotowana do ponownego kontaktu ze skórą. Chirurg plastyczny za pomocą wąskiej kaniuli przeszczepia tkankę tłuszczową do piersi. Dzięki tej metodzie blizny są całkowicie niewidoczne. Cały zabieg trwa godzinę.

Efekty po zabiegu powiększania biustu za pomocą własnej tkanki tłuszczowej:

– atrakcyjny wygląd piersi,
– zwiększenie objętości biustu lub jego podniesienie,
– pozbycie się asymetrii piersi,
– pozbycie się dodatkowego tłuszczu z sylwetki.

Rekonwalescencja po zabiegu powiększania biustu za pomocą własnej tkanki tłuszczowej

Pacjentka po zabiegu zostaje w naszej klinice na jedną dobę. Na piersiach po operacji może wystąpić obrzęk, który w ciągu 7 –  10 dni znika.

Po zabiegu należy:
– stale nosić stanik przez okres trzech tygodni,
– nie palić papierosów w trakcie trwania rekonwalescencji,
– nie uprawiać sportu oraz seksu przez okres czterech tygodni,
– pamiętać o regularnych konsultacjach z chirurgiem plastycznym (jedna po tygodniu, kolejna po miesiącu od wykonania zabiegu).

 

Ryzyko wystąpienie powikłań w przypadku zabiegu powiększenia biustu za pomocą własnej tkanki tłuszczowej jest niewielkie. Jednak, jeśli u pacjentki wystąpi krwiak, infekcja lub resorpcja, należy jak najszybciej skonsultować się z chirurgiem plastycznym.

  • Powiększanie piersi tkanką tłuszczową od 15000 zł
  • Podniesienie piersi od 17000 zł
  • Powiększenie piersi zabieg hybrydowy (implant z przeszczepem tłuszczu) od 20000 zł