https://medistica.com.pl/en/homepage/ https://medistica.com.pl/de/heimpage/ https://medistica.com.pl/ua/%d0%b4%d0%be%d0%bc%d0%b0%d1%88%d0%bd%d1%8e-%d1%81%d1%82%d0%be%d1%80%d1%96%d0%bd%d0%ba%d1%83/

Powiększenie pośladków własnym tłuszczem (lifting brazylijski)

Powiększenie pośladków własnym tłuszczem to zabieg z dziedziny chirurgii plastycznej, który wykonywany jest głównie ze względów estetycznych. Dzięki niemu pacjent może w naturalny sposób wpłynąć na zmianę kształtu i objętości własnych pośladków. Zabieg znajduje się w ofercie naszej kliniki Medistica Chirurgia + Estetyka w Krakowie i jest wykonywany przez najlepszych chirurgów plastycznych.

M

Kto może skorzystać z zabiegu powiększenia pośladków własnym tłuszczem?

Na zabieg decydują się osoby, u których występuje:
– niezadowolenie z obecnego wyglądu pośladków,
– kiepsko rozwinięty mięsień pośladkowy,
– nadmiar tłuszczu w okolicach „bryczesów” oraz nad talerzem biodrowym.

Przed zabiegiem powiększenia pośladków własnym tłuszczem (lifting brazylijski)

Pacjenci podchodzący do zabiegu, muszą być w ogólnie dobrym stanie zdrowia oraz nie mogą posiadać dodatkowych chorób obciążających. Ważne jest, aby prowadzili zdrowy tryb życia oraz nie palili papierosów. Istotnym czynnikiem zakwalifikowania do zabiegu są pozytywne wyniki badań laboratoryjnych. Dodatkowo pacjenci konsultowani są z anestezjologiem.

Przebieg zabiegu powiększenia pośladków własnym tłuszczem (lifting brazylijski)

Zabieg trwa 1,5 godziny i wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Pierwszym etapem zabiegu jest pobranie przez chirurga plastycznego tkanki tłuszczowej z miejsc, w których jest jej nadmiar np. z ud, brzucha, pleców. Następnie własna tkanka tłuszczowa zostaje  specjalnie  przygotowana do ponownego wszczepienia do skóry. Ilość przeszczepionego tłuszczu jest wybierana pod kątem indywidualnych potrzeb klienta i oceniania przez dobrego chirurga plastycznego. Standardowa ilość przeszczepionego tłuszczu wynosi od 350 ml do 600 ml.

Efekty po zabiegu powiększenia pośladków własnym tłuszczem (lifting brazylijski)

Po zabiegu wyróżniamy korzyści takie, jak:
– uniesienie pośladków,
– uzyskanie jędrnego i krągłego kształtu pośladków,
– wyszczuplenie okolic, które znajdują się blisko pośladków.

Rekonwalescencja po zabiegu powiększenia pośladków własnym tłuszczem (lifting brazylijski)

Pacjent po zabiegu przebywa w naszej klinice przez jeden dzień. Proces całkowitego gojenia się ran trwa około czterech tygodni. W trakcie rekonwalescencji pacjent musi pamiętać o noszeniu specjalistycznej bielizny uciskowej oraz o oszczędzaniu organizmu. Dodatkowo pacjent pojawia się w naszej klinice na dwóch wizytach kontrolnych (pierwsza po tygodniu, druga po miesiącu od wykonania zabiegu). Stosując się do wszelkich zaleceń lekarza oraz rad, wystąpienie powikłań jest niewielkie. Ciężko jest określić, jaka ilość przeszczepionej tkanki tłuszczowej przyjmie się w organizmie pacjenta, ponieważ zależy to głównie od indywidualnych warunków. Należy mieć na uwadze to, że ostateczny wygląd pośladków uzyskujemy do roku.