https://medistica.com.pl/en/homepage/ https://medistica.com.pl/de/heimpage/ https://medistica.com.pl/ua/%d0%b4%d0%be%d0%bc%d0%b0%d1%88%d0%bd%d1%8e-%d1%81%d1%82%d0%be%d1%80%d1%96%d0%bd%d0%ba%d1%83/

Powiększenie warg sromowych większych

Powiększenie warg sromowych większych to zabieg wykonywany głównie z przyczyn estetycznych. Do naszej kliniki Medistica Chirurgia + Estetyka w Krakowie zgłaszają się pacjentki, u których występuje deformacja wargi sromowej większej, niedorozwój wargi sromowej większej oraz zwiotczenie skóry w okolicy wargi sromowej. Z pomocą przychodzi zabieg z dziedziny chirurgii plastycznej, którego celem jest powiększenie wargi sromowej, a także ujędrnienie skóry w jej okolicach.

M

Przed zabiegiem powiększenia warg sromowych większych

Wymagane kwalifikacje do zabiegu to:
– ogólnie dobry stan zdrowia,
– brak obciążających chorób lub prawidłowe ich leczenie,
– pozytywne wyniki badań laboratoryjnych.

 

Dodatkowo w naszej klinice pacjentka może skorzystać z konsultacji z anestezjologiem.

Przebieg zabiegu powiększenia warg sromowych większych

W zależności od indywidualnych potrzeb pacjentki, w trakcie zabiegu może zostać zastosowane znieczulenie miejscowe lub ogólne. Istnieją dwie techniki powiększenia warg sromowych większych. Jedna z nich polega na przeszczepieniu własnej tkanki tłuszczowej np. z brzucha, a druga polega na powiększeniu objętości wargi poprzez wykorzystanie kwasu hialuronowego. Technika zabiegu jest wybierana i omawiana przez dobrego chirurga plastycznego na konsultacji z pacjentką.

Efekty po zabiegu powiększania warg sromowych większych

Do korzyści zaliczamy:
– jędrny wygląd skóry w okolicy warg sromowych większych,
– zwiększoną objętość warg sromowych większych.

Rekonwalescencja po zabiegu powiększania warg sromowych większych

Pacjentka, opuszczając naszą klinikę, musi pamiętać o wizytach kontrolnych (pierwsza po tygodniu, kolejna po miesiącu od wykonania zabiegu). Cały proces całkowitego zagojenia się ran wynosi od 10 do 14 dni. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów u pacjentki, zalecana jest wcześniejsza konsultacja z chirurgiem plastycznym.