blizny potrądzikowe usuwanie laserem

Usuwanie blizn potrądzikowych – kiedy warto o tym pomyśleć?

Każdy marzy o pięknej skórze bez przebarwień i blizn po trądziku. Trudno jest osiągnąć ten efekt samymi kosmetykami. Najlepszym sposobem jest zdecydowanie się na zabieg wykonywany laserem. Gabinety medycyny estetycznej proponują wiele różnych zabiegów. Ostatnio, największą popularnością cieszą się nowoczesne lasery piko – i nanosekundowe. Na czym polega ich innowacyjność? Dlaczego warto zapisać się na taki zabieg?

Wyjątkowo krótka emisja promieniowania

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych nie jest trudne. Zabieg trwa tylko kilka lub kilkanaście minut, w zależności od wielkości usuwanych zmian. Niewątpliwym plusem zabiegów laserem pikosekundowym (Discovery pico) jest fakt, że nie ma potrzeby poddawania się po nim jakiejkolwiek rekonwalescencji. Wystarczy przez następne pół roku po zabiegu nie eksponować skóry na światło słoneczne. Wystarczy pamiętać, by na leczone miejsce aplikować krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg laserem?

Laser pikosekundowy jest wyjątkowo bezpieczny. Jego działanie jest niezwykle precyzyjne, więc nie narusza tkanek obok zmiany. Zabiegowi poddawane jest tylko to jedno konkretne miejsce, które rzeczywiście wymaga leczenia. Krótkie impulsy promieniowania pozwalają na osiąganie zadowalających efektów w dużo krótszym czasie niż w przypadku innych laserów. Promieniowanie wnika w głębokie warstwy skóry, gdzie dzięki efektowi fotoakustycznemu rozbija cząstki (np. barwników) na mniejsze części. Mogą one ulegać fagocytozie, a następnie są usuwane naczyniami limfatycznymi. Warto wiedzieć, że procesy te są naturalne, są one jedynie sztucznie indukowane przez promieniowanie lasera. W związku z tym, zabieg jest bezpieczny i przyjazny pacjentowi.
Może cię zainteresować również: Laserowe usuwanie blizn

Kiedy usuwa się blizny po trądziku?

Teoretycznie, blizny po trądziku można usuwać przez cały rok. Dużym wyznacznikiem jest jednak aktualne promieniowanie słoneczne. Na 14 dni przed zabiegiem nie można się opalać, a po zabiegu należy pamiętać o zabezpieczaniu leczonej skóry. W przypadku upałów i dużego nasłonecznienia, bezpieczniej jest wstrzymać się od poddawania się zabiegom laserowym. Do przeciwwskazań należą też infekcje skórne w miejscu działania lasera, skłonność do bliznowców oraz przyjmowanie leków o działaniu fotoreaktywnych. Wskazań do poddawania się temu zabiegowi jest jednak dużo więcej. Najważniejsze z nich to oczywiście ślady po trądziku. Boryka się z nimi wiele osób i wyglądają niezwykle mało estetycznie. Tym bardziej, jeśli występują w obrębie twarzy i szyi. Następnym wskazaniem jest usuwanie makijażu permamentego oraz usuwanie tatuaży. Laser doskonale radzi sobie z usuwaniem barwników z głębokich warstw skóry. Może też zostać wykorzystane do zmniejszania widoczności rozstępów, czy pigmentacyjnych zmian skórnych. Wyjątkowo innowacyjne jest też stosowanie tego zabiegu do ogólnie pojętego odmładzania skóry. Po użyciu lasera staje się ona bardziej napięta, gładsza i mocniejsza. Zabieg laserem Discovery Pico można stosować na całym ciele również po to, by poprawić jędrność i wygląd skóry.

Sprawdź szczegóły i umów się na zabieg!