łysienie

4 sposoby radzenia sobie z łysieniem

Łysienie to bardzo poważny problem dla sporej grupy osób. Utrata włosów to kwestia nie tylko wyglądu, ale samopoczucia. Łysienie może być przyczyną niskiej samooceny, kompleksów i utraty pewności siebie. Dlatego warto z nim walczyć. Co robić, kiedy domowe sposoby, cudowne szampony, a nawet leki z apteki przestają być skuteczne?

Mezoterapia igłowa

Jest to jedna z najbardziej skutecznych metod walki z łysieniem. Cała istota zabiegu polega na licznych wkłuciach w skórę głowy przy pomocy specjalnych, wyjątkowo cienkich igieł iniekcyjnych. Tym sposobem wprowadza się pod skórę odżywczy „koktajl” – mieszankę witamin, aminokwasów i peptyd, mikroelementów, kwasu hialuronowego oraz czynników wzrostowych.

Działanie lecznicze tej metody nie opiera się jednakże tylko na zastosowaniu wyżej wymienionych substancji. Już samo nakłuwanie skóry pobudza do działania mieszki włosowe i wyzwala wzrost włosów. Rewitalizacja mieszków włosowych, która jest skutkiem zabiegu, zahamowuje wypadanie włosów i pobudza wzrost nowych. Mezoterapia igłowa nie tylko hamuje łysienie, ale również niesamowicie pobudza i odżywia skórę głowy, widocznie poprawiając jej stan.

Sprawdź szczegóły zabiegu: Mezoterapia igłowa

Ostrzykiwanie osoczem płytkowym

Ta metoda rewitalizuje tkanki przy pomocy potencjał regeneracyjny organizmu pacjenta. To bardzo skuteczna metoda walki z łysieniem. Warto wspomnieć, że równie dobrze sprawdza się w innych rejonach ciała, takich jak twarzy, szyja czy dekolt.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym stymuluje organizm pacjenta do regeneracji komórek skóry i włosów. Regeneruje tkanki, pobudzając wzrost włosów. Dzięki zabiegowi skóra głowy staje się pobudzona, o wiele lepiej ukrwiona i doskonale odżywiona.

Ogromną zaletą tej metody jest jej całkowita naturalność. Preparat pozyskuje się z osocza pacjenta, co sprawia, że jest on dla niego całkiem bezpieczny przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka wystąpienia alergii.

Sprawdź szczegóły zabiegu: Osocze bogatopłytkowe na włosy

Karboksyterapia

Ta metoda walki z łysieniem polega na podawaniu podskórnie i w skórę medycznego dwutlenku węgla. Głównym zadaniem zabiegu jest zahamowanie wypadania włosów, poprawa ukrwienia skóry głowy oraz przyspieszenie wzrostu włosów.

W trakcie zabiegu podawany pod skórę dwutlenek węgla reaguje z wodą, co prowadzi do powstawania cząsteczek kwasu węglowego, zakwaszającego obszar iniekcji. Wzrost uwalniania tlenu połączonego z hemoglobiną poprawia dotlenienie tkanek, przyspieszając ich regenerację, stymulując rozrost nowych komórek skóry oraz przebudowę kolagenu. Karboksyterapię poleca się również przy leczeniu łuszczycy skóry głowy.

 

Sprawdź szczegóły zabiegu: Karboksyterapia

Przeszczep włosów

Kiedy wszystkie metody walki z łysieniem zawiodą, konieczna może okazać się interwencja chirurgiczna. Takim właśnie inwazyjnym zabiegiem jest przeszczep włosów. Klinika przeszczepu włosów jest miejscem, w którym sposób bezpieczny dla pacjenta, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, uzupełnić można ubytki włosów w wyłysiałych lub uległych przerzedzeniu miejscach.

Transplantacja włosów to nic innego, jak pobranie próbki z jednego miejsca i przeniesienie jej w inne. Nowoczesne metody do minimum ograniczają ryzyko uszkodzenia pobranych lub sąsiadujących z nimi mieszków włosowych.

Sprawdź szczegóły zabiegu: Przeszczep włosów Safer