Laserowe usuwanie blizn

Blizny stanowią duży problem dla każdego człowieka. Bez względu na fakt czy mają charakter pooperacyjny czy np. potrądzikowy, skutecznie zaburzają poczucie własnej wartości, zaniżają samoocenę i są źródłem wielu niepokoi psychicznych. Z bliznami nie trzeba jednak żyć. Istnieją metody, które skutecznie pomogą się ich pozbyć. Usuwanie blizn jest skuteczne i bezpieczne. Jedną z najlepszych technik jest laser na blizny. Sprawdźmy, jak wygląda laserowe usuwanie blizn.

Rodzaje blizn, a laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie blizn jest możliwe w przypadku chęci usunięcia widocznych śladów gojenia ran pourazowych, pooperacyjnych oraz blizn spowodowanych nieumiejętnym i niekosmetycznym sposobem usuwania trądziku. Do blizn wcale nie trzeba się przyzwyczajać, ani akceptować ich występowania. Laser na blizny jest skuteczny i w pełni bezpieczny, dzięki bazowaniu na technice nieinwazyjnej. Usuwa zarówno głębokie blizny i zniszczenia, jak i rozległe oraz twarde.

Jak działa laser?

Usuwanie blizn pooperacyjnych, pourazowych i potrądzikowych ma nieco inny charakter i wykorzystuje inną pracę wiązki. To, co łączy zabiegi w przypadku tych trzech rodzajów blizn, to bazowanie na działaniu lasera frykcyjnego. Wiązka laserowa nanoszona jest na skórę w sposób punktowy. Wnika ona głęboko w jej strukturę, docierając nawet do tkanki podskórnej. Usuwanie blizn potrądzikowych polega na wytwarzaniu mikrouszkodzeń wokół, których pozostawia się fragment nienaruszonej tkanki, która ułatwia gojenie. W większości przypadków, do usunięcia blizn potrądzikowych, stosuje się od pięciu, do sześciu zabiegów. Okres regeneracji skóry trwa ok. sześciu miesięcy. W przypadku blizn pourazowych ma za zadanie zwiększenie stopnia elastyczności i spłycenie tkanek otaczających. W trakcie zabiegów niszczona jest część tkanki łącznej blizny. Następnym krokiem jest regeneracja. Podczas tego okresu, następuje odradzanie się włókien kolagenowych, co prowadzi do wytworzenia nowej tkanki, zastępującej tą, która tworzyła bliznę. Podobnie przebiega terapia w przypadku blizn pooperacyjnych.

Sprawdź zabieg laserowego usuwania przebarwień i blizn w Medistica.

Przygotowanie do zabiegu i ewentualne przeciwwskazania

Czekając na zabieg laserowego usuwania blizn, nie trzeba jakoś specjalnie przygotowywać skóry. Warto zadbać jedynie o to, by była ona czysta i nie posiadała wykwitów. Nie jest wskazana także nadmierna opalenizna, warto zatem unikać długotrwałego przebywania na słońcu. Kilka dni przed zabiegiem zabronione jest wykonywanie czynności kosmetycznych, jak np. peelingi chemiczne. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu może być zażywanie antybiotyków i leków o charakterze antydepresyjnym na kilka dni przed planowanym naniesieniem wiązki laserowej. Zabiegów nie przeprowadza się w także w trakcie trwania ciąży, przy wystąpieniu zmian trądzikowych, przy chorobach nowotworowych i schorzeniach dermatologicznych typu bielactwo lub łuszczyca, podczas przebywania infekcji, przy chorobach układu odpornościowego, padaczce. Nie należy wykonywać także laserowego usuwania blizn w przypadku osób z wszczepionym rozrusznikiem serca.