Laser Erb:Yag - Medistica Kraków
Lasery

Laser Erb:Yag

Zabiegi estetyczne laserem Erb Yag

Laser erbowo-yagowy wykorzystuje do działania skupioną wiązkę światła o odpowiedniej długości fal, które wywołują efekt ablacji naskórka. Następuje wówczas intensywna stymulacja naturalnych procesów odbudowy komórkowej oraz pobudzenie produkcji elastyny, kolagenu i włókien komórkowych, a tym samym poprawa jędrności i napięcia tkanek. Zabiegi estetyczne z zastosowaniem lasera Erb Yag wykonać można w klinice Medistica w Krakowie.

Wskazania do zabiegu

Laser Erb Yag wykorzystywany jest do usuwania zmian skórnych oraz odbudowy naskórka. Wykonanie peelingu zaleca się w przypadku obecności nadmiernego łojotoku, powiększonych porów, zmian pigmentacyjnych skóry oraz zmarszczek. Laser Erb Yag stosowany może być do leczenia przebarwień potrądzikowych, spłycania blizn oraz usuwania zmian o charakterze grudkowym i gruzkowym. Zabieg najczęściej wykonywany jest bezpośrednio na twarzy, jednak działanie lasera obejmować może dowolne obszary – np. szyję lub dekolt.

Przebieg zabiegu

Chromatoforem lasera Erb Yag jest woda, której światło urządzenia przekazuje swoją energię. W wyniku jej pochłonięcia, na wierzchnich warstwach skory następuje gwałtowne odparowanie. Proces ten jest całkowicie bezpieczny, a etap gojenia i regeneracji złuszczonego naskórka przebiega względnie szybko. W zależności od rodzaju ustawionych impulsów urządzenia, uzyskać można różne efekty ablacji. Biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby skóry, wskazane jest wykonanie od 3 do 4 zabiegów w okresach do 4-5 tygodni.

Skutki wykonania zabiegu

Dermatologia estetyczna z zastosowaniem lasera Erb Yag pozwala na uzyskanie wielu pozytywnych efektów. W wyniku odparowania wierzchniej warstwy zniszczonego naskórka oraz złuszczenia jego kolejnej warstwy po upływie kilku dni, następuje widoczna poprawa kondycji skóry. Przebarwienia zanikają i bledną, dzięki czemu poziom pigmentacji staje się bardziej jednolity. Ujścia gruczołów łojowych ulegają zmniejszeniu i wypłyceniu, a mniejsze zmarszczki przestają być widoczne. Z czasem odnotowywana jest także trwała poprawa poziomu gęstości oraz napięcia skóry.

cta Masz pytania dotyczące zabiegu? Skontaktuj się z nami! +48 784 030 546
Masz pytania dotyczące zabiegu

Zadzwoń po poradę

lub

umów się na konsultację?

cta +48 784 030 546