Zobacz pozostałe kliniki

Jak pokonać trądzik?

Trądzik to jedna z plag XXI wieku. Kiedyś kojarzony wyłącznie z czasami nastoletnimi, dziś prześladuje coraz więcej 20 i 30-latków. Jeśli szukacie trwałego, bezpiecznego i skutecznego sposobu na pozbycie się niedoskonałości i odzyskanie gładkiej i czystej cery, jesteście we właściwym miejscu. Przedstawiamy system dermatologiczny Kleresca®, który jako pierwsi w całej Polsce, wprowadziliśmy do usług naszej Kliniki i nie ustajemy w zachwytach nad efektami jego działania.

M

Uzdrawiające światło – kilka słów o historii

Uzdrawiające właściwości światła znane są już od czasów starożytnych. O korzyściach wynikających z leczniczego działania słońca wiedzieli już między innymi starożytni Egipcjanie i Grecy. Wiele wieków później, w połowie XX w., naukowcy NASA udowodnili, iż światło emitowane przez diody LED ma zdolność przyspieszania procesów regeneracji i gojenia. To moment przełomowy, od którego wykorzystanie światła LED w dermatologii i kosmetologii, zyskuje z każdym rokiem coraz to większe uznanie.

Na czym polega działanie światła LED na skórę?

Światło diod LED działa biostymulująco i przeciwzapalnie, przyspieszając procesy gojenia i regeneracji. Terapia może być stosowana nie tylko w celu leczenia uszkodzonych powierzchni skóry, ale również w trakcie procesów rekonwalescencji. Światło LED cieszy się ogromną popularnością w zakresie zabiegów dermatologicznych i pielęgnacyjnych, przede wszystkim ze względu na wysokie bezpieczeństwo i nieinwazyjność zabiegów, przy jednoczesnym zachowaniu dobrych efektów kuracji. Dzięki temu, że LED ma niewielką wartość energetyczną, uszkodzenia tkanki w porównaniu np.  z laserami, jest znacznie mniejsze. Diody LED same w sobie są zdolne do oddziaływanie jedynie na płytkiej głębokości, tzn. penetrując wyłącznie naskórek. Doskonale radzą sobie więc ze stymulacją skóry do procesów regeneracyjnych, działają antybakteryjne, wspierają skórę w procesach rekonwalescencji, jednak ich działanie obejmuje wyłącznie warstwę naskórka.

Jak działa system leczenia trądziku Kleresca®?

System Kleresca® to absolutnie unikalne i opatentowane połączenie dwóch zjawisk – światła diod LED oraz fluorescencji. Połączenie, zapewniające bezpieczeństwo, ale jednocześnie możliwość znacznego zwiększenia zakresu terapeutycznego kuracji, między innymi o dogłębne leczenie silnych zmian trądzikowych.

System Kleresca® opiera się na zastosowaniu masek fotokonwertujących. W trakcie zabiegu, pod wpływem działania światła LED, wyzwalane jest zjawisko fluorescencji. Umożliwia ono jednoczesne przeniknięcie do różnych warstw skóry i stymulowanie procesów naprawczych wielokierunkowo. Działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne aktywowane jest także w głębszych warstwach skóry, dzięki czemu system Kleresca® ma doskonałe zastosowanie w przypadku trądziku o każdym stopniu nasilenia – od lekkiego i umiarkowanego, aż po silne procesy zapalne.

Co wyróżnia system Kleresca®?

 • wysoka efektywność, znacznie przewyższająca efekty terapii standardowymi lampami LED,
 • bezpieczeństwo stosowania, brak efektów ubocznych,
 • bezbolesność i nieinwazyjność zabiegów,
 • krótki czas zabiegu – sam zabieg trwa 10 minut,
 • możliwość stosowania w przypadku silnej i aktywnej postaci trądziku,
 • stosowanie jako właściwe lub uzupełniające leczenie trądziku.

 

Kleresca® w Medistica Medycyna + Piękno Kraków

Jako pierwsza Klinika w Polsce, wprowadziliśmy do swojej oferty innowacyjny system dermatologiczny Kleresca®. Z dumą, już dziś możemy zaprosić na zabiegi Kleresca® do naszej Kliniki! Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o samym zabiegu >>> zapraszamy tutaj!

Aby rozpocząć serię zabiegów, skontaktuj się z nami już dziś:

☎️ +48 784 030 546
? rejestracja@medistica.com.pl
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.