W czym może pomóc zabieg karboksyterapii?

Mało jest zabiegów kosmetycznych, które mają tak szeroki zakres działania, jak karboksyterapia. Można z powodzeniem stosować ją nie tylko jako środek do ładniejszej i zdrowszej skóry, lecz także na znacznie większą ilości problemów z nią związanych. Na czym zatem polega ten zabieg i w przypadku jakich przypadłości można go zastosować?

Na czym polega karboksyterapia?

Karboksyterapia to zabieg, który polega na podaniu pod skórę jednej jedynej substancji, którą jest oczywiście, jak sama nazwa wskazuje, dwutlenek węgla.
Poprzez wykonanie za pomocą specjalnego urządzenia nakłucia w skórze, wtłoczony zostaje w nią dwutlenek węgla. Wnika on na głębokość około 10 milimetrów, czyli we wszystkie warstwy skóry. Dzięki jego obecności znacznej poprawie ulega mikrokrążenie w danym rejonie skóry. Spowodowane jest to poprzez tworzenie się nowych naczyń krwionośnych, ale także poprawę krążenia krwi w tym rejonie. Co skutkuje oczywiście lepszym jego odżywieniem i utlenieniem.

Na co można stosować zabieg karboksyterapii?

Dzięki swojemu działaniu karboksyterapia może być stosowana w niezwykle szerokim spectrum dolegliwości. Zastosowana karboksyterapia na twarz będzie miała wpływ po pierwsze na poprawę jasności skóry. Zmniejszone zostaną obecne na niej obrzęki, a dzięki zwiększonej produkcji kolagenu stanie się ona znacznie jędrniejsza.
Stosowanie karboksyterapii na pośladkach, udach lub brzuchu znacząco poprawi ich jędrność. Zmniejszeniu ulegnie występujący w tych partiach ciała cellulit. Także znacząco mniej widoczne staną się obecne w tych miejscach rozstępy. A dzięki temu, że dwutlenek węgla w zetknięciu z tłuszczem zamienia się w kwas węglowy, który tłuszcz rozpuszcza, znacząco zmniejsza się jego obecność w tym rejonie ciała.
Karboksyterapia może być zatem używana nie tylko jako element medycyny estetycznej mający na celu poprawę wygładu skóry. Wpływa on również na jej ujędrnienie, ale także na jej wymodelowanie.

Ceny zabiegów karboksyterapii

Wiele osób uważa, że zabieg o tak szerokim i zarazem niezwykle skutecznym działaniu, musi mieć bardzo wysoką cenę. W końcu mowa tu o bardzo zaawansowanej technice medycyny estetycznej, która w sama w sobie jest dziedziną niezwykle drogą i kosztowną w stosowaniu.
Okazuje się jednak, że zabieg karboksyterapii jest nie tylko stosunkowo tani na tle innych typu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.
W naszej klinice koszt jednego zabiegu karboksyterapii to 200 zł. Pakiet 5 zabiegów to koszt 800 zł, 10 zabiegów kosztuje 1200 zł. Za 15 zabiegów należy zapłacić 1600 zł, natomiast 20 zabiegów to cena 1800 zł.