Wideodermatoskopia i dermatoskopia Kraków. Klinika Medistica
Dermatologia

Wideodermatoskopia i dermatoskopia

dermatoskopia
– grdérma – skóra

Wideodermatoskopia i dermatoskopia to badania znamion skórnych. Stosuje się je m.in. w profilaktyce czerniaka (raka skóry). Uzyskane zdjęcia znamienia w dużym powiększeniu można łatwo przechowywać i dokonywać na ich podstawie badań porównawczych na przestrzeni lat.

Wideodermatoskopia jest obecnie najbezpieczniejszym, najbardziej dokładnym oraz najprostszym badaniem diagnostycznym skóry. Niepokojące zmiany i przebarwienia lekarz ogląda w dużym powiększeniu (w przypadku badania wideodermoskopem nawet w siedemdziesięciokrotnym). Dzięki temu jest w stanie wstępnie ocenić złośliwość danego znamienia, a w niektórych przypadkach nawet całkowicie ją wykluczyć. Utrwalone efekty badania, fotografie, służą analizie stanu zdrowia skóry na przestrzeni lat. Zdjęcia danego fragmentu skóry są porównywane przy każdej wizycie, co umożliwia śledzenie jego zmian.

Czytaj więcej

Regularne badania są wskazane dla osób narażonych na częste przebywanie na słońcu oraz z tendencją do powstawania nowych pieprzyków. Co warto podkreślić, wideodermatoskopia jest bardzo skuteczna diagnostycznie, a przy tym bezinwazyjna.

Profilaktyczne badania wideodermoskopem Foto Finder dają 95% szansy na wczesne wykrycie czerniaka złośliwego.

cta Masz pytania dotyczące zabiegu? Skontaktuj się z nami! +48 784 030 546
Masz pytania dotyczące zabiegu

Zadzwoń po poradę

lub

umów się na konsultację?

cta +48 784 030 546