https://medistica.com.pl/ginekologia-plodnosc/en/twoj-problem/desire-to-preserve-fertility/

Pragnienie zachowania płodności

Dzięki rozwojowi współczesnej medycyny, możliwe jest zachowanie płodności, by w odpowiednim dla siebie momencie móc planować i cieszyć się rodzicielstwem. Program skierowany jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn, u których z powodów zdrowotnych występuje ryzyko utraty płodności.

Przeprowadzenie procedury zamrożenia komórek jajowych lub nasienia jako metody zachowania płodności możliwe jest w przypadku Pacjentów zagrożonych utratą płodności w związku z występującymi u nich chorobami lub planowanym leczeniem.

M

Jak wygląda procedura?

  • W przypadku kobiet, procedura opiera się na pobraniu komórek jajowych i ich zamrożeniu, a następnie przechowywaniu w odpowiedniej temperaturze i warunkach, dzięki czemu w przyszłości mogą zostać użyte w procedurze zapłodnienia pozaustrojowego.
  • W przypadku mężczyzn, procedura zachowania płodności opiera się na zamrożeniu i bankowaniu nasienia, które w odpowiednim momencie może zostać wykorzystane do inseminacji lub procedur in vitro.

Skuteczność procedur

Badania jednoznacznie pokazują, że skuteczność procedur rozrodu wspomaganego w przypadku zastosowaniu gamet ówcześnie zamrożonych jest bardzo wysoka. Dzięki witryfikacji materiału genetycznego, udaje się także uniknąć zagrożenia związanego z pogorszeniem ich jakości i ryzykiem wystąpienia wad, które zwiększa się z wiekiem Pacjenta. Po zamrożeniu komórek jajowych, nie ulegają one procesowi starzenia, więc ich użycie w procedurze zapłodnienia pozaustrojowego możliwe jest nawet po kilkunastu latach od pobrania.

Masz pytania dotyczące zabiegu?

Zadzwoń lub umów się na konsultację +48 604749740