Zespół

Jesteś w dobrych rękach profesjonalistów

Poznaj nasz wykwalifikowany i doświadczony zespół specjalistów.

Lekarze

Łukasz Bobrzyński
lek. Łukasz
Bobrzyński
specjalista chirurgii ogólnej
Opis:

Jestem specjalistą z zakresu chirurgii ogólnej (II stopień), starszym asystentem w I Klinice Chirurgii Ogólnej, Gastrologicznej i Onkologicznej Collegium Medicum UJ.

 

Specjalizuję się w:
 • chirurgiczne usuwanie znamion,
 • zabiegi operacyjne klasyczne i laparoskopowe, w szczególności operacje przepukliny,
 • laseroterapia.
Moje supermoce:
 • dokładność,
 • kompetencja,
 • spokój.
Karolina Małek-Stelmachowska
lek. Karolina
Małek-Stelmachowska
specjalista chirurgii plastycznej
Opis

Jestem Specjalistą Chirurgii Plastycznej. Studia Medyczne ukończyłam na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym z wyróżnieniem. Po ukończeniu stażu podyplomowego rozpoczęłam specjalizację w Oddziale Chirurgii Plastycznej w Krakowie, którą zakończyłam pozytywnie zdanym egzaminem. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w zjazdach towarzystw naukowych, konferencjach naukowych oraz stażach w kraju i za granicą. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń oraz Sekcji Rekonstrukcyjnej przy Towarzystwie Chirurgów Polskich. Jestem autorem i współautorem wielu publikacji naukowych oraz wystąpień na krajowych i zagranicznych zjazdach naukowych.

Wykonywany przeze mnie zawód jest połączeniem mojej pasji, tradycji rodzinnej oraz spełnieniem największego marzenia. To, co najbardziej pociąga mnie w mojej pracy, to połączenie możliwości niesienia pomocy potrzebującym poprzez chirurgię rekonstrukcyjną oraz kreowanie piękna i usuwanie niedoskonałości urody poprzez chirurgię estetyczną. Uważam, że w moje pracy pomaga mi fakt, że jestem kobietą o wysokim poczuciu estetyki i wrażliwości na piękno. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i matką. Interesuję się zdrowym trybem życia, sportem i podróżami.

Super moce:
 • Precyzja
 • Kreatywność
 • Wysokie poczucie estetyki
W wolnych chwilach:
 • zwiedzam świat,
 • jeżdżę na rowerze z synkiem,
 • gotuję,
 • jestem na siłowni.
Mateusz Koziej
dr hab. n. med. Mateusz
Koziej
Lekarz w trakcie specjalizacji z chirurgii plastycznej
Opis:

Ukończył Wydział Lekarski na Uniwersytecie Jagiellońskim. Aktualnie odbywa szkolenie specjalizacyjne z zakresu chirurgii plastycznej. Jako nauczyciel akademicki prowadzi zajęcia z anatomii klinicznej w Katedrze Anatomii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczestnik licznych kursów, szkoleń i konferencji medycyny estetycznej. Wielokrotny stypendysta nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz zdobywca nagrody Laur Medyczny im. Dr Wacława Mayzla przyznawany przez Wydział Nauk Medycznych Państwowej Akademii Nauk. Dwukrotnie odbył kliniczny staż zagraniczny w Chelsea and Westminster Hospital w Londynie. Autor licznych publikacji naukowych zamieszczanych na łamach najbardziej renomowanych, światowych czasopism z zakresu chirurgii plastycznej takich jak: Plastic and Reconstructive Surgery; Jounal of Plastic, Reconstructive and Aestehtic Surgery czy Aesthetic Surgery Journal. Autor anatomicznej mapy zmienności tętnic twarzy użytecznej klinicznie pod kątem bezpieczeństwa zabiegów chirurgii plastycznej i małoinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Moje supermoce:
 • Precyzja
 • Kreatywność
 • Zaangażowanie
W wolnych chwilach:
 • gram w tenisa ziemnego
Łukasz Bełch
lek. Łukasz
Bełch
urolog
Opis:

Doktor Bełch na co dzień pracuje w Oddziale Klinicznym Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
W 2012 roku ukończył Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Następnie po ukończeniu stażu podyplomowego rozpoczął pracę w Oddziale Klinicznym Urologii w Krakowie.
W urologii szczególnie interesuje się chorobami nowotworowymi układu moczowo-płciowego, kamicą układu moczowego oraz nienowotworowymi schorzeniami układu moczowego m.in. prostaty.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU) oraz Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (EBU). Prowadzi konsultacje również w języku angielskim.

Mikołaj Maga
lek. Mikołaj
Maga
Lekarz w trakcie specjalizacji z zakresu angiologii
Opis:

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie. Obecnie odbywam szkolenie specjalizacyjne z zakresu angiologii w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie oraz uczestniczę w studiach doktoranckich na Wydziale Nauk o Zdrowiu UJ CM. Ukończyłem Akademię Flebologii – jedyny w Polsce cykl szkoleń z zakresu chorób żył akredytowany przez European Board of Phlebology UEMC. Ponadto ukończyłem kursy z zakresu badań USG naczyń krwionośnych Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonograficznej. Jestem autorem lub współautorem 12 oryginalnych artykułów naukowych z zakresu chorób naczyń opublikowanych na łamach międzynarodowych prestiżowych czasopism medycznych. Uzyskałem także grant Narodowego Centrum Nauki “Preludium” na realizację projektu badawczego dotyczącego roli procesów zapalno-zakrzepowych w niedokrwieniu kończyn dolnych. W mojej pracy stosuję interdyscyplinarne podejście do pacjenta i zawsze koncentruję się na chorym nie tylko w aspekcie somatycznym, ale także działania na rzecz poprawy jakości jego życia.

 

Osiągnięcia:
 • Absolwent Akademii Flebologii – Lublin, Bydgoszcz.
 • Laureat nagrody Europejskiego Towarzystwa Miażdżycowego EAS Young Investigator Fellowship dla najlepszych młodych naukowców zajmujących się tematyką miażdżycy w 2019 oraz 2021 roku.
 • Laureat Srebrnej Nagrody Naukowej Prorektora Uniwersytetu Jagiellońskiego ds Collegium Medicum dla najlepszych absolwentów kierunku lekarskiego 2017.
 • Diagnostyka dopplerowska naczyń krwionośnych szyi, jamy brzusznej, kończyn górnych i dolnych – Roztoczańska Szkoła Ultrasonografii.
 • Ultrasonografia dopplerowska tętnic domózgowych oraz ultrasonografia przezczaszkowa – Roztoczańska Szkoła Ultrasonografii.
Specjalizuję się w:
 • Ultrasonografia dopplerowska układu tętniczego oraz żylnego kończyn dolnych oraz naczyń domózgowych
 • Leczenie niewydolności żylnej, żylaków, pajączków, naczyń siateczkowatych
 • Leczeniu niedokrwienia kończyn dolnych
 • Diagnostycze i leczeniu zaburzeń mikrokrążenia
 • Skleroterapia, laseroterapia wewnątrznaczyniowa, Flebogrif
Moje supermoce:
 • Kreatywność
 • Interdyscyplinarne podejście do medycyny
 • Empatia
W wolnych chwilach:
 • Fotografuję
 • Podróżuję
 • Pływam na windsurfingu
Patryk Hartwich
dr n. med. Patryk Hartwich Patryk
Hartwich
specjalista otorynolaryngologii
Opis:

Starszy asystent Katedry i Kliniki Otolaryngologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor oraz współautor wielu publikacji z zakresu otolaryngologii. Stale podnosi swoje kompetencje zawodowe uczestnicząc w konferencjach naukowych oraz kursach w kraju oraz zagranicą. Posiada doświadczenie ambulatoryjne, diagnostyczne i operacyjne.

Michał Tylek
lek. Michał
Tylek
laryngolog
Opis:

Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
w Krakowie. Na co dzień pracuje i zdobywa doświadczenie kliniczne
w Klinice Otolaryngologii i Chirurgii Onkologicznej Głowy i Szyi 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie.
Uczestnik licznych szkoleń w renomowanych zagranicznych ośrodkach (Niemcy, Szwajcaria, Holandia, USA) m. in zakresu chirurgii endoskopowej nosa i zatok przynosowych.

Andrzej Kustra
lek. Andrzej
Kustra
chirurg, specjalista medycyny estetycznej
Opis:

Lekarz z pasją, chirurg-flebolog, specjalista medycyny estetycznej.
Specjalizację I stopnia uzyskał z chirurgii ogólnej. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu zarządzania w służbie zdrowia w Wyższej Szkole Handlowej. Jest absolwentem Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ukończył kursy specjalistyczne w kraju i za granicą z zakresu technik medycyny estetycznej i flebologii – nieustannie poszerza wiedzę, dokształca się i bierze udział w szkoleniach.

Posiada wieloletnią praktykę na oddziale chirurgii ogólnej. Prowadzi szkolenia z zakresu wewnątrznaczyniowych metod leczenia żylaków oraz medycyny estetycznej (Aqualyx, botox, wypełniacze).
Jest Członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich i Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.
Specjalizuje się w laserowym leczeniu żylaków (EVLT), skleroterapii, miniflebektomii i USG Dopplera.

 

 

W wolnych chwilach:

pasjonat jazdy konnej.

Anestezjolodzy

Szymon Drewniak
lek. Szymon
Drewniak
anestezjolog
Małgorzata Krakowczyk
Małgorzata
Krakowczyk
pielęgniarka anestezjologiczna
Katarzyna Haładus
lek. Katarzyna
Haładus
anestezjolog

Obsługa medyczna

Bożena Podgórska
Bożena
Podgórska
pielęgniarka
Opis:

Praca jest moją misją i daje mi niesamowitą satysfakcję. Z wykształcenia jestem pielęgniarką. Od 24 lat współpracuję z założycielem kliniki dr Mirosławem Szlachcicem. Uwielbiam moment pojawienia się uśmiechu na twarzy spowodowany efektem kiedy ktoś poczucie się lepiej  “w swojej skórze”, albo wyzbędzie się kompleksów związanych ze swoim wyglądem. Nie ma lepszego komplementu i docenienia pracy.

Moje supermoce:
 • pracowitość,
 • dokładność,
 • entuzjazm
W wolnym czasie:
 • relaksuję się wśród zieleni na mojej działce,
 • czytam książki medyczne oraz horrory.
Katarzyna Kapelko
Katarzyna
Kapelko
pielęgniarka
Barbara Szczepanik
Barbara
Szczepanik
pielęgniarka
Joanna Śpiewak
Joanna
Śpiewak
rejestracja
Ewelina Pękala
Ewelina
Pękala
rejestracja
Katarzyna Kozioł
Katarzyna
Kozioł
rejestracja
Małgorzata Więcek
Małgorzata
Więcek
rejestracja

Administracja

Sandra Uznańska
Sandra
Uznańska
manager generalny
Opis

Od 20 lat szlifuję swoje umiejętności, zdobywając doświadczenie jako manager branży medycznej i estetycznej. Ukończyłam studia na kierunku nauki polityczne na  UJ oraz studia podyplomowe z zarządzania sprzedażą na AGH, co na co dzień przydaje się w mojej pracy 🙂 Wychodzę z założenia, że w dzisiejszych czasach stać w miejscu to tak jakby się cofać, a przecież nie ma lepszej inwestycji, niż inwestycja w siebie. Zapraszam na pyszną kawę, przyjemną rozmowę i receptę na zdrowie i piękno.

Moje supermoce:
 • ambicja,
 • akcja – reakcja,
 • precyzja
W wolnym czasie
 • lubię nadawać meblom “nowe życie” przerabiając je,
 • rekreacyjnie uprawiam boks oraz crossfit.
Ewa Popiel-Rzucidło
Ewa
Popiel-Rzucidło
manager działu marketingu
Opis

Jestem absolwentką socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim ze specjalizacją komunikacji społecznej. Od ośmiu lat pogłębiam swoją wiedzę i doświadczenie w zakresu mediów społecznościowych i marketingu. W Medistica Medical Group każdego dnia podejmuję wyzwanie kreatywnej komunikacji z Pacjentami. Szczególną wagę staram się przykładać do edukacji, czerpiąc z ogromu wiedzy naszych specjalistów.

Moje supermoce:
 • uśmiech i dystans,
 • elastyczność,
 • komunikatywność.
W wolnym czasie:
 • próbuję doścignąć poziom energii swojego syna,
 • relaksuję się przy dobrym serialu,
 • realizuję się w aranżacji wnętrz i przytulnej przestrzeni.
Sylwia Wiśniewska-Piechota
Sylwia
Wiśniewska-Piechota
kierownik Kliniki
Opis:

Od kilku lat pracuję w Klinice Medistica Osteomed na stanowisku rejestratorka medyczna, na co dzień próbuję swoich sił również jako pracownik administracyjny, codziennie poszerzając swoją wiedzę.

 

Moje supermoce:
 • optymistka z łatwością nawiązująca kontakty z ludźmi.
W wolnym czasie:
 • spełniam się aktywnie jako mama.
Agata Kołodziejczyk
Agata
Kołodziejczyk
specjalista ds. marketingu
Opis:

Jestem absolwentką kulturoznawstwa międzynarodowego na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Praca w marketingu, reklamie i branży kreatywnej 4 lata temu, stała się moją drogą zawodową i pasją życiową. Każde zadanie traktuję jak mały, nowy projekt. Uwielbiam swoją pracę za ciągły rozwój i możliwość nieszablonowego myślenia.

Moje supermoce:
 • empatia,
 • kreatywność,
 • elastyczność.
W wolnym czasie:
 • dużo gotuję,
 • jem ciastka,
 • czytam książki,
 • przytulam wszystkie zwierzęta świata.
Magda Bąk
Magda
Bąk
specjalista ds. marketingu
Opis:

Jestem absolwentką socjologii na Wydziale Humanistycznym AGH, ze specjalizacją multimedia i komunikacja społeczna. Obecnie jestem uczestniczką studiów podyplomowych Social Media & Content Marketing. O tym, że moje życie zawodowe chcę poświęcić marketingowi i szeroko rozumianej promocji wiedziałam już wybierając pierwsze studia. Uwielbiam kontakt z ludźmi, którzy zawsze mocno mnie inspirują.

Moje supermoce:

empatia,

szczerość,

wytrwałość.

W wolnym czasie:

lubię buszować w kuchni,

spaceruję i poznaję nowe miejsca,

spędzam czas z bliskimi,

szukam inspiracji.

 

Małgorzata Wilamowska
Małgorzata
Wilamowska
kierownik administracji

Zarząd

Mirosław Szlachcic
dr n. med Mirosław
Szlachcic
specjalista ginekolog-położnik, endokrynolog, dyrektor medyczny, współwłaściciel
Opis medyczny

Jestem specjalistą w zakresie ginekologii i położnictwa oraz endokrynologii, lekarzem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Studia na krakowskiej Akademii Medycznej ukończyłem z wyróżnieniem w 1982 roku, a następnie kontynuowałem naukę w North Western University w Stanach Zjednoczonych. W 1991 roku na Akademii Medycznej w Krakowie zdobyłem tytuł doktora nauk medycznych, broniąc dysertację doktorską z zakresu endokrynologii rozrodu. W 1995 roku założyłem Klinikę Medistica Osteomed, a następnie kolejne kliniki z grupy Medistica.

Osiągnięcia:
 • Członkostwo w Amerykańskim Towarzystwie Medycyny Rozrodu (American Society for Reproductive Medicine),
 • Członkowstwo w Towarzystwie Europejskiego Rozrodu Człowieka i Embriologii (European Society of Human Reproduction and Emmbrology).
Specjalizuje się w zabiegach:
 • Leczenie niepłodności – medycyna wspomaganego rozrodu
 • Konsultacje ginekologiczne,
 • Konsultacje endokrynologiczne,
 • Ginekologia estetyczna – laseroterapia Mona Lisa Touch,
 • Leczenie nietrzymania moczu – Fotel BTL Esmella,
 • Labioplastyka – plastyka warg sromowych.
Moje supermoce:
 • zaangażowanie,
 • wizjonerstwo,
 • fachowość,
Ewa Szlachcic
Ewa
Szlachcic
Dyrektor administracyjna, współwłaścicielka
Opis

Posiadam 30 lat doświadczenia w zarządzaniu firmą oraz podległym personelem. Przez lata zdobyłam bardzo duże doświadczenie w pozyskiwaniu lekarzy specjalistów z różnych dziedzin medycznych. Od ponad 25 pogłębiam wiedzę z zakresu administracji, finansów czy prowadzenia projektów unijnych.

Moje supermoce
 • pogoda ducha,
 • opanowanie,
 • przedsiębiorczość.
Bartosz Szlachcic
lek. Bartosz
Szlachcic
prezes zarządu, ginekolog, lekarz medycyny estetycznej
Opis

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od ponad 5 lat jako dyrektor ds. inwestycji wdrażam ideę medycyny estetycznej, początkowo w Ośrodku Medycznym Osteomed, a następnie w Medistica Medical Group. Ciągle szukam nowych zabiegów oraz sprzętów najwyższej klasy, aby nasi Pacjenci byli zadowoleni. Zawsze dążę do tego, aby wykonywać swoją pracę perfekcyjnie.

Moje supermoce:
 • optymizm,
 • otwartość,
 • pomysłowość.