https://medistica.com.pl/ginekologia-plodnosc/en/twoj-problem/recurrent-treatment-failures/

Nawracające niepowodzenia w leczeniu

Wieloletnie leczenie, nieudane procedury, utraty ciąż – to doświadczenia, które niejednokrotnie sprawiają, że Pacjenci tracą nadzieję i motywację do dalszej walki. Współczesne możliwości leczenia niepłodności, jak również najnowocześniejsze technologie, w które wyposażone zostało nasze laboratorium, dają nam jednak głębokie przekonanie, że w znakomitej większości przypadków, można znaleźć odpowiednie rozwiązanie i przeprowadzić Pacjentów przez leczenia aż do jego szczęśliwego zakończenia.

M

Najczęstsze przyczyny niepowodzeń w leczeniu niepłodności:

  • Nieprawidłowa odpowiedź na stymulację – na podstawie dokładnie przeprowadzonej analizy dotychczasowe leczenia, specjaliści wprowadzają modyfikacje procedur stymulacji poprzez zmianę terapii farmakologicznej lub poszerzoną diagnostykę genetyczną.
  • Niska jakość komórek jajowych – w oparciu o poszerzone badania diagnostyczne Pacjentów, wprowadzane jest odpowiednie leczenie i suplementacja, możliwe jest także poszerzenie diagnostyki genetycznej (diagnostyka przedimplantacyjna, konsultacje specjalistyczne) lub zalecenie skorzystania z komórek dawczyni.
  • Niska jakość nasienia – możliwości laboratoryjne naszej Kliniki pozwalają na przeprowadzenie szczegółowej analizy nasienia, zaleconej odpowiednio do sytuacji Pacjenta na podstawie konsultacji andrologicznej i embriologicznej. Postawiona diagnoza umożliwia dobranie właściwego leczenia lub zastosowanie specjalistycznych procedur wspomagających zapłodnienie pozaustrojowe.
  • Zaburzenia implantacji – niepowodzenia w zakresie implantacji zarodka mogą wynikać z wielu czynników, dlatego tak ważne jest holistyczne podejście i obszerna diagnostyka. Na podstawie dokładnej analizy historii leczenia, specjaliści mogą zalecić poszerzoną diagnostykę ginekologiczną (w kierunku zaburzeń funkcji endometrium) i możliwe zabiegi ginekologiczne w przypadku wykrytych zmian, diagnostykę genetyczną (np. badanie fragmentacji DNA plemnika), diagnostykę przedimplantacyjną, a także konsultacje immunologiczne.
  • Nawracające poronienia i utraty ciąż – dokładne prześledzenie historii leczenia i ciąż pozwala skierować Pacjentów na dalszą diagnostykę, rozpoczynając od badaniach genetycznych zarodków, poprzez diagnostykę endokrynologiczną, genetyczną i immunologiczną, aż po objęcie Pacjentów wsparciem psychologicznym.

Doświadczenie i podejście holistyczne

Specjaliści Kliniki Medistica Ginekologia + Płodność posiadają ogromne doświadczenie w zakresie pomocy parom, które doświadczyły wielokrotnych niepowodzeń w leczeniu.

Świadomość i rozległa wiedza dotycząca tego, jak wiele może być przyczyn nieudanych prób, daje nam możliwość dobrania odpowiedniego postępowania, które ma największe szanse powodzenia w Państwa indywidualnym przypadku. Procedury diagnostyczne i doświadczenie specjalistów pozwalają w większości przypadków określić powód niepowodzenia. Poszukiwać możemy go zarówno w obszarze medycznym, w zakresie procedur embriologicznych, a nawet w warstwie emocjonalnej.

Do naszych Pacjentów podchodzimy holistycznie:

  • dokładnie analizując całą historię leczenia (kompleksowość diagnostyki, zastosowanie leki, przeprowadzone procedury, wykorzystane technologie, wybrane protokoły, etc.)
  • korzystając z wiedzy i doświadczenia specjalistów innych specjalizacji (ginekologia, genetyka, immunologia, endokrynologia, andrologia, i wiele innych)
  • czerpiąc wsparcie ze światowych standardów, na które pozwala nam współpraca z wieloma prestiżowymi ośrodkami zagranicznymi.

Masz pytania dotyczące zabiegu?

Zadzwoń lub umów się na konsultację +48 604749740