https://medistica.com.pl/en/homepage/ https://medistica.com.pl/de/heimpage/ https://medistica.com.pl/ua/%d0%b4%d0%be%d0%bc%d0%b0%d1%88%d0%bd%d1%8e-%d1%81%d1%82%d0%be%d1%80%d1%96%d0%bd%d0%ba%d1%83/

Opieka dla kobiet po ciąży

Ciąża zmienia organizm kobiety. Zmiany w budowie ciała i zaburzona gospodarka hormonalna mogą prowadzić do złego samopoczucia, braku zadowolenia z życia i niskiej samooceny. Nie są to jednak problemy nierozwiązywalne.

M

Konsultacje specjalistyczne

Zapraszamy wszystkie kobiety po ciąży na konsultacje z lekarzami, którzy kierując się wieloletnim doświadczeniem przygotują holistyczny plan leczenia, by młodej matce wróciła pełnia sił i radość życia.

Konsultacja ginekologiczna

Podstawa zdrowia kobiety. Lekarz specjalista zbada i przeprowadzi wywiad, a w razie potrzeby zaleci badania diagnostyczne lub zabiegi. Po przebytej ciąży mogą pojawić się problemy z suchością pochwy, nietrzymaniem moczu itp., ale możemy im zaradzić. W naszej klinice z pomocą przychodzą najnowsze zabiegi ginekologii estetycznej oraz bardzo doświadczeni lekarze.

Konsultacja endokrynologiczna

Brak równowagi hormonalnej może prowadzić do wielu chorób i nieprawidłowości w funkcjonowaniu całego organizmu. Jeśli uspokojenie i zrównoważenie hormonów nie nastąpi po ciąży w naturalny sposób, należy koniecznie zwrócić się do lekarza endokrynologa.

Konsultacja dietetyczna

Po ciąży często zostają zbędne kilogramy. Dietetyk pomoże zbilansować i dostosować dietę do potrzeb matki i dziecka. Odpowiednia dieta, poza tym, że daje siłę i zdrowie, jest podstawowym czynnikiem pozwalającym wrócić do formy sprzed ciąży.

USG piersi

USG piersi to jedno z badań, które wykonuje się w ramach profilaktyki raka piersi. Kobiety po ukończeniu 30 roku życia powinny wykonywać takie badanie regularnie, ponieważ umożliwia ono wykrycie guzków w piersiach na wczesnym etapie rozwoju. W ciąży także warto umówić się na USG piersi. Obowiązkowo zaś należy zgłosić się na badanie po ciąży – karmienie nie jest tu przeciwskazaniem.

Badanie jest bezbolesne i nieszkodliwe dla zdrowia pacjentki. Nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania.

Na USG piersi należy się zgłosić również wtedy, gdy pojawiają się objawy takie jak:

  • ból piersi
  • zmiany w piersi wyczuwalne przez dotyk, np. w trakcie samobadania
  • wyciek wydzieliny z brodawki sutkowej
  • badania kontrolne wcześniej rozpoznanych zmian łagodnych

Wskazaniem do badania USG piersi jest również występowanie raka sutka u któregoś z członków rodziny oraz stosowanie hormonalnej terapii zastępczej.

Masz pytania ?

Zadzwoń lub umów się na konsultację +48 604749740