https://medistica.com.pl/en/about-us/ https://medistica.com.pl/de/uber-uns/ https://medistica.com.pl/ua/%d0%bf%d1%80%d0%be-%d0%bd%d0%b0%d1%81/

O nas

Medistica Medical Group

Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się rodzinną grupą medyczną, która od 1995 roku prężnie działa na rynku małopolskim. Firmę założyli mgr Ewa Szlachcic i dr n. med. Mirosław Szlachcic, później dołączyła do zespołu dr hab. n. med. Aleksandra Szlachcic, a na końcu najmłodsze pokolenie – lek. Bartosz Szlachcic, obecnie pełniący funkcję Prezesa Zarządu. Przez parę lat Firmę wspierała także lek. Kinga Szlachcic, która ostatecznie swoją działalność związała ze Szpitalem im. Stanisława Żeromskiego, jako anestezjolog. Przez wiele lat funkcjonowaliśmy jako Ośrodek Medyczny Osteomed. Teraz kontynuujemy i rozbudowujemy  naszą bogatą działalność pod marką – Medistica Medical Group.

Medistica Kraków Klinika medyczna

Założyciele

Dr n. med Mirosław
Szlachcic specjalista ginekolog-położnik, endokrynolog, androlog, dyrektor medyczny

Jestem specjalistą w zakresie ginekologii i położnictwa oraz endokrynologii, lekarzem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Studia na krakowskiej Akademii Medycznej ukończyłem z wyróżnieniem w 1982 roku, a następnie kontynuowałem naukę w North Western University w Stanach Zjednoczonych. W 1991 roku na Akademii Medycznej w Krakowie zdobyłem tytuł doktora nauk medycznych, broniąc dysertację doktorską z zakresu endokrynologii rozrodu. W 1995 roku założyłem Klinikę Medistica Osteomed, a następnie kolejne kliniki z grupy Medistica.

Mgr Ewa
Szlachcic dyrektor administracyjny, współwłaściciel

Posiadam 30 lat doświadczenia w zarządzaniu firmą oraz podległym personelem. Przez lata zdobyłam bardzo duże doświadczenie w pozyskiwaniu lekarzy specjalistów z różnych dziedzin medycznych. Od ponad 25 pogłębiam wiedzę z zakresu administracji, finansów czy prowadzenia projektów unijnych.

Historia

1995
Kliniki Medistica Osteomed

Otwieramy pierwszą klinikę

Wielospecjalistyczny Ośrodek Medyczny Osteomed (teraz Medistica. Ostemed). Zaczynaliśmy od powierzchni ok. 80 m2, a dziś nasze gabinety zajmują przestrzeń 240 m2.

2000
Gabinet ginekologiczny Medistica Osteomed

Powiększamy się o kolejny lokal w tej samej lokalizacji.

Tą część zajmuje Dr n. med. Mirosław Szlachcic na Gabinet Ginekologiczno-Endokrynologiczny i to jest początek jego „przygody” z leczeniem niepłodności.

2003
Ginekolog Mirosław Szlachcic Kraków

Dr n. med. Mirosław Szlachcic rozpoczyna działalność w pierwszej klinice in vitro Macierzyństwo w Małopolsce.

2005

Pozyskujemy środkowy lokal i łączymy wszystkie trzy w jeden duży, o podwyższonym standardzie lokal Ośrodka Medycznego Osteomed

Zwiększając tym samym znacznie liczbę gabinetów, tworząc salę zabiegową z dwoma łóżkami pozabiegowymi, dając pacjentom wyższy komfort leczenia, a pracownikom lepsze warunki pracy. Zwiększona liczba gabinetów pozwoliła nam na rozwijanie Dermatologii oraz laseroterapii pod kierownictwem dr hab. n. med. Aleksandry Szlachcic.

2013

Do Zespołu dołącza nasz syn lekarz Bartosz Szlachcic

Staje się inicjatorem i pomysłodawcą wielu nowych przedsięwzięć w Firmie. Obejmuje funkcję Dyrektora Inwestycyjnego i wyposaża klinikę w najnowocześniejsze sprzęty medyczne, rozwija marketing, staje się następnym ale całkiem nowym, nowoczesnym „motorem napędowym” Firmy. Poniżej prezentowane nowo otwarte Kliniki to właśnie inicjatywa Bartosza Szlachcica, którą Rodzina Szlachciców poparła jednogłośnie.

2017

Otwieramy klinikę medycyny estetyczniej, dermatologii i kosmetologii – Medistica. Medycyna + Piękna

pod kierownictwem medycznym dr hab. n. med. Aleksandry Szlachcic – dermatologa, wenerologa, która od początku pracuje z nami i swoim medycznym doświadczeniem, wiedzą i niezwykłą charyzmą skutecznie pomaga nam prowadzić Firmę.

2018
Zabiegi Medistica Osteomed

Otwieramy Medistica. Badania kliniczne – ośrodek badań klinicznych

Chcemy podzielić się wieloletnim doświadczeniem naszych specjalistów, renomą klinik, nowoczesnym sprzętem oraz wyposażeniem gabinetów.

2019

Funkcję Prezesa zarządu obejmuje lek. Bartosz Szlachcic

2020

Następuje rebranding Ośrodka medycznego OSTEOEMED w Medistica. Osteomed

2021

Otwieramy dwie nowe kliniki z grupy Medistica Medical Group pod nowym adresem Dąbska 11

Ginekologia + Płodność (leczenie niepłodności, prowadzenie ciąży, opieka w połogu) oraz Medistica. Chirurgia + Estetyka (zabiegi chirurgiczne)

2021

Nasz zespół się rozwija!

Do naszego zespołu dołączają kolejni wybitni specjaliści!

Przyjmujemy coraz więcej nowych Pacjentów, którym możemy zaoferować holistyczną i kompleksową opiekę medyczną.

2022

Medistica Osteomed w nowej odsłonie!

Rok 2022 to kolejny, przełomowy czas dla naszej grupy medycznej. Wsłuchując się w potrzeby naszych Pacjentek, zdecydowaliśmy się w ramach Medistica Osteomed uruchomić
Specjalistyczne Centrum Medyczne dla Kobiet Dojrzałych.

Wartości firmy

Zaufanie
Jakość
Zaangażowanie
Integralność
Niezawodność
Doświadczenie
Transparentność
Ochrona środowiska

Misja firmy

Medycyna jest

naszą pasją, misją i całym życiem, dlatego od wielu lat z sukcesami i ogromną satysfakcją pomagamy Pacjentom.