Zespół - Medistice

Piękno posiada
nową nazwę.

Medistica.
Medycyna + Piękno.

dr hab. n. med. Aleksandra Szlachcic

Jestem specjalistą dermatologii i wenerologii z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Studia na Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie ukończyłam w 1989 roku, a pięć lat później uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 1996 roku ukończyłam specjalizację I stopnia w zakresie dermatologii i wenerologii, a w roku 1999 zdałam z wyróżnieniem egzamin, otrzymując tytuł specjalisty II stopnia. W 2014 roku uzyskałam stopień doktora habilitowanego nauk medycznych w Collegium Medicum UJ w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w trakcie stażu specjalizacyjnego w Klinice Dermatologicznej UJ CM w Krakowie w latach 1991-1999. Od 1994 roku przyjmuję Pacjentów w Poradni Dermatologicznej Ośrodka Medycznego OSTEOMED w Krakowie, a od 2017  w nowej filii ośrodka, Medistice.
Czytaj dalej

dr n.med. Mirosław Szlachcic

Jestem specjalistą w zakresie ginekologii i położnictwa oraz endokrynologii, lekarzem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Studia na krakowskiej Akademii Medycznej ukończyłem z wyróżnieniem w 1982 roku, a następnie kontynuowałem naukę w North Western University w Stanach Zjednoczonych, gdzie w ramach stypendium pogłębiałem wiedzę z zakresu ginekologii, położnictwa i endokrynologii. W 1986 roku ukończyłem specjalizację I stopnia w dziedzinie ginekologii i położnictwa, a w roku 1991 na Akademii Medycznej w Krakowie zdobyłem tytuł doktora nauk medycznych, broniąc dysertację doktorską z zakresu endokrynologii rozrodu. W roku 1993 zdobyłem tytuł specjalisty II stopnia w zakresie ginekologii i położnictwa, a cztery lata później ukończyłem specjalizację II stopnia endokrynologii. Doświadczenie zawodowe zdobywałem w trakcie pracy w uznanych placówkach medycznych, w tym w Klinice Patologii Ciąży oraz Klinice Endokrynologii i Płodności Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie przez wiele lat pełniłem funkcję asystenta. Od kilkunastu lat przyjmuję Pacjentów w Ośrodku Medycznym Osteomed w Krakowie, którego jestem założycielem. Czynnie angażuję się w pracę polskich i zagranicznych organizacji i stowarzyszeń medycznych: jestem członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu (American Society for Reproductive Medicine) oraz Towarzystwa Europejskiego (European Society of Human Reproduction and Emmbryology).  

lek. med. Patrycja Hartwich

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielońskiego. Od 2008r. zajmuję się medycyną estetyczną, która stała się mpją pasją. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Bierę udział w licznych kursach i szkoleniach, ciągle poszerzając swoją wiedzę. Posiadam certyfikat przebytych szkoleń na laserze frakcyjnym CO2 Unixel 30, laserze Alma HARMONY XL, laserze diodowym QUANTELDERMA, laserze eximerowym EXILITE, a także z zakresu odmładzania twarzy preparatami Juvederm, Emervel, Princess, Revanesse, Cytocare oraz korekcji zmarszczek preparatami Azzalure i Botox.

dr n. med. Magdalena Wawrzynkiewicz

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2012 roku rozpoczęłam specjalizację z dermatologii i wenerologii. Z dużym zaangażowaniem podchodzę do diagnostyki i leczenia chorób dermatologicznych. Od kilku lat skutecznie łączę swoją wiedzę z zakresu dermatologii z wykonywaniem zabiegów medycyny estetycznej. Posiadam certyfikaty i dyplomy potwierdzające umiejętności w zakresie tradycyjnych i nowoczesnych technik zabiegowych. Stale poszerzam swoją wiedzę, aby zapewnić pacjentom leczenie zgodne z aktualnymi trendami w dermatologii ogólnej i estetycznej, biorąc udział zarówno w krajowych jak i międzynarodowych konferencjach i szkoleniach dotyczących dermatologii, diagnostyki chorób włosów, medycyny estetycznej, dermoskopii i trichoskopii. W 2015 roku odbyłam staż szkoleniowy w Princess Alexandra Hospital, Translational Research Istitute, Brisbane w Australii, a w 2017 roku w LKH Universitätsklinik für Dermatologie und Venerologie, Graz w Austrii.  
Czytaj dalej

lek. med. Łukasz Bobrzyński

Jestem specjalistą z zakresu chirurgii ogólnej (II stopień), starszym asystentem w I Klinice Chirurgii Ogólnej, Gastrologicznej i Onkologicznej Collegium Medicum UJ. Mój zakres działalności to: chirurgia ogólna, zabiegi operacyjne klasyczne i laparoskopowe, endoskopia przewodu pokarmowego i ultrasonografia jamy brzusznej, laseroterapia.

lek. med. Bartosz Szlachcic

medycyna estetyczna

Marcelina Kościołek

fizjoterapeuta

Dominika Ozga

kosmetolog, podolog

Monika Selimi-Sokołowska

dietetyk

Jestem doświadczonym dietetykiem, dziennikarką naukową oraz współprowadzącą program Bez Recepty w telewizji TTV. Na co dzień organizuję szkolenia dla dietetyków i lekarzy z zakresu dietetyki. Szczególnie interesuję się wpływem żywności na geny. Wykonuję i interpretuję nowoczesne testy genetyczne Genodiet. Zajmuję się także dietoterapią w chorobach tarczycy, układu pokarmowego, krążenia, alergiach.

Bożena Podgórska

pielęgniarka - pracowita, dokładna, pełna entuzjazmu.

Praca jest moją misją i daje mi niesamowitą satysfakcję. Od 24 lat współpracuję z założycielem kliniki dr Mirosławem Szlachcicem. W Medistice wykonuję zabieg zeltiq – w lutym 2016 odbyłam szkolenie zarówno teoretyczne jak i praktyczne w Paryżu. Uwielbiam moment pojawienia się uśmiechu na twarzy spowodowany efektem kiedy ktoś poczucie się lepiej  "w swojej skórze", albo wyzbędzie się kompleksów związanych ze swoim wyglądem. Nie ma lepszego komplementu i docenienia pracy. Z wykształcenia jestem pielęgniarką. Każdego Pacjenta traktuję bardzo indywidualnie i podchodzę do niego holistycznie. Żeby efekt był trwały ważna jest współpraca z Pacjentem - to ona jest kluczem do sukcesu. Na co dzień nie wyobrażam sobie życia bez zieleni na mojej działce. W wolnych chwilach lubię czytać – książki medyczne oraz horrory.

Bożena Banaś

pielęgniarka dyplomowana - niepoprawna optymistka, perfekcjonistka i estetka Jestem absolwentką Krakowskiej Szkoły Medycznej im. Stanisławy Leszczyńskiej na wydziale położnictwa. Przez 4 lata pracowałam w Specjalistycznym Szpitalu im. Stefa Żeromskiego w Krakowie na oddziale ginekologiczno-położniczym zdobywając doświadczenie położnicze. Od 11 lat pracuje w Ośrodku Medycznym OSTEOMED, a od roku w filii MEDISTICA. Posiadam wiedzę z zakresu położnictwa, pielęgniarstwa oraz depilacji laserowej. Zdobyłam tytuł specjalisty pielęgniarstwa położniczego w 2007 roku - zdając egzamin Państwowy w Warszawie. Zawsze podchodzę do każdego pacjenta indywidualnie, holistycznie. Swoją pracę traktuję poważnie, dlatego oprócz wysokiej jakości usług staram się zapewnić miłą atmosferę, tak aby osoby korzystające z zabiegu czuły się komfortowo. Najbardziej lubię kiedy pacjenci wracają, bo powroty zadowolonych pacjentów to dla mnie zawsze największa nagroda i satysfakcja, a jednocześnie motywacja do dalszego rozwoju. W wolnych chwilach lubię podróżować i aktywnie spędzać czas ze znajomymi.

Danuta Partyka

tricholog/pielęgniarka

Jestem pielęgniarką z zamiłowania i powołania. Od 8 lat pracuję w Ośrodku Medycznym Osteomed, a od roku w klinice Medistica, w której wykonuję zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, mezoterapię, peelingi i karboksyterapię. Poszukując swojej drogi zawodowej, odbyłam specjalizacje i zdałam egzamin państwowy, otrzymując tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego i epidemiologicznego. Od 6 lat tworzę zgrany duet dr Aleksandrą Szlachcic, asystując oraz koordynując zabiegi przeszczepu włosów. Trychologia to moja pasja, którą staram się zgłębiać na licznych szkoleniach, kongresach i konferencjach, ponieważ każdy włos jest na wagę złota. W chwilach wolnych czytam kryminały medyczne. Najchętniej odpoczywam w Bieszczadach jeżdżąc na skuterze (jako plecak :) ) i podziwiając piękno krajobrazu . Doświadczenie zawodowe, cierpliwość i opanowanie to moje mocne strony.

Anna Litewka

pielęgniarka

Jestem absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku pielęgniarstwo. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w krakowskich centrach medycznych oraz na bloku operacyjnym. Od zawsze cenię wysoki standard opieki nad Pacjentem. Najważniejsze jest dla mnie uzyskanie najlepszych efektów terapeutycznych oraz bezpieczeństwo i satysfakcja Pacjenta. W Centrum Medycznym asystuję do zabiegów osoczem bogatopłytkowym systemem Magellan oraz do zabiegów chirurgicznych. Na co dzień jestem uśmiechniętą i empatyczną osobą. W wolnych chwilach pasjonuję się podróżami, szczególnie tymi pieszymi.

Magdalena Kłapcia

pielęgniarka, kosmetolog

Gabriela Winiarska

pielęgniarka

Jestem absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku pielęgniarstwo. W naszej klinice, oprócz pracy na stanowisku pielęgniarki, zajmuję się również wykonywaniem zabiegów z zakresu endermologii. Moja przygoda z medycyną estetyczną rozpoczęła się od uczestnictwa w I Konferencji Szkoleniowej dla Pielęgniarek i Położnych Zabiegi Estetyczne Możliwością Rozwoju Zawodowego Pielęgniarek i Położnych zorganizowanej w Warszawie, przez Instytut Praktyki Zabiegów Estetycznych. Wtedy też zrozumiałam, że to właśnie w tej dziedzinie chcę pracować i się realizować. Staram się również na bieżąco śledzić nowości z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii, by stale zwiększać swoją wiedzę w temacie. W wolnych chwilach spaceruję z psem wzdłuż Wisły lub zagłębiam się w dobrej lekturze. Dysponuję pokładami pozytywnej energii, którą chętnie dzielę się z Naszymi pacjentami.

Karolina Nalezińska

pielęgniarka

Agnieszka Kiełtyka

kierownik rejestracji

Pracę w Medistice zaczęłam ponad rok temu, po zdobytym wcześniej doświadczeniu w innych placówkach. Jednak pierwszy raz miałam, i nadal mam, sposobność uczestniczyć w budowaniu i rozwoju nowej kliniki - to niezwykle ciekawe zajęcie.

Dlaczego lubię swoją pracę? Ponieważ każdy dzień wnosi coś nowego do mojego życia. Różnorodność problemów i charakterów, a także trudne lub niestandardowe przypadki są dla nas szczególnym wyzwaniem. Wiem jednak, że możemy im sprostać. Dla Pacjentów mam zarezerwowaną dużą dozę empatii, to również dzięki niej na ich twarzach pojawia się uśmiech. Prywatnie -  pogodna realistka, wielbicielka kotów, miłośniczka gier towarzyskich, w szczególności Scrabble. Uwielbiam jeździć na rowerze - do pracy, po mieście i na wycieczki. Jest to dla mnie idealne połączenie codziennej dawki ruchu z wygodą przemieszczania się po Krakowie. W wolnych chwilach chętnie przygotowuję różnego rodzaju słodkości, które w moim domu zadziwiająco szybko znikają.

Ewa Szlachcic

dyrektor administracyjny

Sandra Uznańska

manager zarządzający - ambitna, konkretna, precyzyjna

Od 18 lat szlifuję swoje umiejętności, zdobywając doświadczenie jako manager branży medycznej i estetycznej. Ukończyłam studia na kierunku nauki polityczne, co na co dzień przydaje się w mojej pracy :) Prywatnie lubię nadawać meblom "nowe życie" przerabiając je. Służbowo - choć nie ja jestem autorką metamorfoz pacjentów w Naszej Klinice – moment ich wyjścia z gabinetu z szerokim uśmiechem zawsze daje mi zastrzyk pozytywnej energii. Rekreacyjnie uprawiam boks oraz crossfit. Wychodzę z założenia, że w dzisiejszych czasach stać w miejscu to tak jakby się cofać, a przecież nie ma lepszej inwestycji, niż inwestycja w siebie. Zapraszam na pyszną kawę, przyjemną rozmowę i receptę na piękno.