Poznaj nasz zespół specjalistów w Medistice Kraków. Medycyna + Piękno

Piękno posiada
nową nazwę.

Medistica.
Medycyna + Piękno.

Dermatolog Aleksandra Szlachcic

dr hab. n. med. Aleksandra Szlachcic

specjalista dermatolog, wenerolog - rzetelna, wnikliwa, cierpliwa

Jestem specjalistą dermatologii i wenerologii z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Studia na Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie ukończyłam w 1989 roku, a pięć lat później uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 1996 roku ukończyłam specjalizację I stopnia w zakresie dermatologii i wenerologii, a w roku 1999 zdałam z wyróżnieniem egzamin, otrzymując tytuł specjalisty II stopnia. W 2014 roku uzyskałam stopień doktora habilitowanego nauk medycznych w Collegium Medicum UJ w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w trakcie stażu specjalizacyjnego w Klinice Dermatologicznej UJ CM w Krakowie w latach 1991-1999.

Czytaj dalej
Mirosław Szlachcic Ginekolog Endokrynolog

dr n.med. Mirosław Szlachcic

specjalista ginekolog, endokrynolog - fachowy, zaangażowany, wizjoner

Jestem specjalistą w zakresie ginekologii i położnictwa oraz endokrynologii, lekarzem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Studia na krakowskiej Akademii Medycznej ukończyłem z wyróżnieniem w 1982 roku, a następnie kontynuowałem naukę w North Western University w Stanach Zjednoczonych, gdzie w ramach stypendium pogłębiałem wiedzę z zakresu ginekologii, położnictwa i endokrynologii. W 1986 roku ukończyłem specjalizację I stopnia w dziedzinie ginekologii i położnictwa, a w roku 1991 na Akademii Medycznej w Krakowie zdobyłem tytuł doktora nauk medycznych, broniąc dysertację doktorską z zakresu endokrynologii rozrodu.

 
Czytaj dalej
Patrycja Hartwich lekarz medycyny estetycznej

lek. med. Patrycja Hartwich

lekarz medycyny estetycznej - precyzyjna, skuteczna, z pasją

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielońskiego. Od 2008r. zajmuję się medycyną estetyczną, która stała się moją pasją. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Biorę udział w licznych kursach i szkoleniach, ciągle poszerzając swoją wiedzę. Posiadam certyfikat przebytych szkoleń na laserze frakcyjnym CO2 Unixel 30, laserze Alma HARMONY XL, laserze diodowym QUANTELDERMA, laserze eximerowym EXILITE, a także z zakresu odmładzania twarzy preparatami Juvederm, Emervel, Princess, Revanesse, Cytocare oraz korekcji zmarszczek preparatami Azzalure i Botox.

dr n. med. Magdalena Wawrzynkiewicz

specjalista dermatolog, wenerolog, lekarz medycyny estetycznej - rzeczowa, fachowa, empatyczna

Jestem specjalistą dermatologii i wenerologii. Ukończyłam studia na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z dużym zaangażowaniem podchodzę do diagnostyki i leczenia chorób dermatologicznych. Od kilku lat skutecznie łączę swoją wiedzę z zakresu dermatologii z wykonywaniem zabiegów medycyny estetycznej. Posiadam certyfikaty i dyplomy potwierdzające umiejętności w zakresie tradycyjnych i nowoczesnych technik zabiegowych.

 
Czytaj dalej
Zofia Mazurek-Durlak Dermatolog

lek. med. Zofia Mazurek-Durlak

specjalista dermatolog, wenerolog - dociekliwa, cierpliwa

Jestem specjalistą dermatologii i wenerologii. Pamiętam, jak w trakcie nauki w liceum zastanawiałam się, jaki kierunek studiów wybrać: Architekturę? Biotechnologię? Medycynę? Okazało się, że medycyna łączy naukę i piękno - to poszukiwanie harmonii ludzkiego ciała. Studia ukończyłam na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w 2010 roku. Dwa semestry studiowałam na Uniwersytecie Ludwika Maksymiliana w Monachium. W trakcie studiów odbyłam praktyki zagraniczne w Allgemeines Krankenhaus Wien (Austria) oraz Chang Gung Memorial Hospital w Taipei (Tajwan). Szkolenie specjalizacyjne w zakresie dermatologii i wenerologii rozpoczęłam w 2012 roku w Szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie, w latach 2013-2018 kontynuowałam je w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Czytaj dalej
Mateusz Nawrocki lekarz medycyny estetycznej

lek. med. Mateusz Nawrocki

lekarz medycyny estetycznej- miły, skrupulatny

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz studiów podyplomowych z medycyny estetycznej na GWSH w Katowicach. Uczestniczyłem w wielu certyfikowanych szkoleniach z zakresu medycyny estetycznej oraz nowych technologii w medycynie przeciwstarzeniowej (anty-aging). Jestem autorem kilkuset artykułów medycznych.  Na przełomie lat 2016-2017 wykładałem na Wydziale Lekarskim Akademii Krakowskiej. Obecnie jestem w trakcie rezydentury z Radiologii i Diagnostyki Obrazowej.

Dominik Boligłowa chirurg plastyczny

dr n. med. Dominik K. Boligłowa

specjalista chirurgii plastycznej - wirtuoz, profesjonalista, poliglota

Jestem absolwentem prestiżowego Wydziału medycyny i chirurgii „Gemelli” na słynnym Università Cattolica del Sacro Cuore (Katolicki Uniwersytet Najświętszego Serca z polikliniką „Gemelli”) w Rzymie, którą ukończyłem w roku akademickim 2007/2008. W roku 2009 obroniłem swoją dysertację pt.: „Ginekomastia: aspekty kliniczne i chirurgiczne ze szczególnym uwzględnieniem pacjentów postbariatrycznych”. Specjalizację z chirurgii plastycznej rozpocząłem w Szwajcarii i zakończyłem w Niemczech, wykonując w tym czasie samodzielnie 1788 udokumentowanych operacji. Tytuł specjalisty chirurgii plastycznej i estetycznej uzyskałem 17.01.2018 roku we Frankfurcie nad Menem.

 
Czytaj dalej

lek. med. Łukasz Bobrzyński

specjalista chirurgii ogólnej - dokładny, kompetentny, spokojny

Jestem specjalistą z zakresu chirurgii ogólnej (II stopień), starszym asystentem w I Klinice Chirurgii Ogólnej, Gastrologicznej i Onkologicznej Collegium Medicum UJ. Mój zakres działalności to: chirurgia ogólna, zabiegi operacyjne klasyczne i laparoskopowe, endoskopia przewodu pokarmowego i ultrasonografia jamy brzusznej, laseroterapia.

Marcelina Kościołek

fizjoterapeuta - wytrwała, wszechstronna, życzliwa

Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Fizjoterapię wybrałam, gdyż w tym zawodzie każdy Pacjent jest inspiracją i za każdym razem uczę się czegoś nowego. Nie lubię się ograniczać, cenię sobie wyzwania i nowe doświadczenia. Od zawsze chciałam pracować w obszarze medycznym.  Moja ulubiona dobranocka z dzieciństwa to serial Było sobie życie. Poza fizjoterapią ukończyłam również studia na kierunku elektroradiologia oraz fizyka medyczna. Tak szerokie spektrum umiejętności pozwala mi z różnych perspektyw spojrzeć na problemy Pacjenta.
Czytaj dalej

Anna Krakowiak-Mastalerz

Kosmetolog- życzliwa, cierpliwa, staranna

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie na kierunku kosmetologia. Tytuł magistra zdobyłam na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Jagielońskiego. Posiadam liczne certyfikaty potwierdzające umiejętności w zakresie laseroterapii, peelingów chemicznych oraz pracy na najlepszej klasy sprzęcie kosmetologicznym. Wykonuję zabiegi z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej i leczniczej oraz zabiegi na ciało takie jak endermologia i karboksyterapia. Swoją wiedzę poszerzam poprzez udział w licznych szkoleniach oraz kongresach, ponieważ ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji jest kluczem do tego, aby stać się jak najlepszym doradcą i opiekunem dla swoich Klientów. Cechuje mnie zaangażowanie i uśmiech. W wolnym czasie uwielbiam ,,wyżywać’’ się artystycznie rysując portrety. Pasjonuję się również wizażem, który łączy moją miłość do sztuki z miłością do piękna człowieka. Satysfakcja i zaufanie Klientów to dla mnie najlepsze paliwo do działania.

Bożena Podgórska

pielęgniarka - pracowita, dokładna, pełna entuzjazmu

Praca jest moją misją i daje mi niesamowitą satysfakcję. Od 24 lat współpracuję z założycielem kliniki dr Mirosławem Szlachcicem. W Medistice wykonuję zabieg zeltiq – w lutym 2016 odbyłam szkolenie zarówno teoretyczne jak i praktyczne w Paryżu. Uwielbiam moment pojawienia się uśmiechu na twarzy spowodowany efektem kiedy ktoś poczucie się lepiej  "w swojej skórze", albo wyzbędzie się kompleksów związanych ze swoim wyglądem. Nie ma lepszego komplementu i docenienia pracy. Z wykształcenia jestem pielęgniarką. Każdego Pacjenta traktuję bardzo indywidualnie i podchodzę do niego holistycznie. Żeby efekt był trwały ważna jest współpraca z Pacjentem - to ona jest kluczem do sukcesu. Na co dzień nie wyobrażam sobie życia bez zieleni na mojej działce. W wolnych chwilach lubię czytać – książki medyczne oraz horrory.

Bożena Banaś

pielęgniarka dyplomowana - niepoprawna optymistka, perfekcjonistka i estetka

Jestem absolwentką Krakowskiej Szkoły Medycznej im. Stanisławy Leszczyńskiej na wydziale położnictwa. Przez 4 lata pracowałam w Specjalistycznym Szpitalu im. Stefa Żeromskiego w Krakowie na oddziale ginekologiczno-położniczym zdobywając doświadczenie położnicze. Od 11 lat pracuje w Ośrodku Medycznym Osteomed, a od roku w filii Medistica. Posiadam wiedzę z zakresu położnictwa, pielęgniarstwa oraz depilacji laserowej. Zdobyłam tytuł specjalisty pielęgniarstwa położniczego w 2007 roku - zdając egzamin Państwowy w Warszawie. Zawsze podchodzę do każdego Pacjenta indywidualnie, holistycznie.

Czytaj dalej

Anna Litewka

pielęgniarka - kreatywna, troskliwa, sumienna

Jestem absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku pielęgniarstwo. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w krakowskich centrach medycznych oraz na bloku operacyjnym. Od zawsze cenię wysoki standard opieki nad Pacjentem. Najważniejsze jest dla mnie uzyskanie najlepszych efektów terapeutycznych oraz bezpieczeństwo i satysfakcja Pacjenta. W Centrum Medycznym asystuję do zabiegów osoczem bogatopłytkowym systemem Magellan oraz do zabiegów chirurgicznych. Na co dzień jestem uśmiechniętą i empatyczną osobą. W wolnych chwilach pasjonuję się podróżami, szczególnie tymi pieszymi.

Gabriela Winiarska

tricholog, pielęgniarka - energiczna, otwarta, uśmiechnięta

Jestem absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku pielęgniarstwo.

W naszej klinice, oprócz pracy na stanowisku pielęgniarki, zajmuję się również wykonywaniem zabiegów z zakresu endermologii. Moja przygoda z medycyną estetyczną rozpoczęła się od uczestnictwa w I Konferencji Szkoleniowej dla Pielęgniarek i Położnych Zabiegi Estetyczne Możliwością Rozwoju Zawodowego Pielęgniarek i Położnych zorganizowanej w Warszawie, przez Instytut Praktyki Zabiegów Estetycznych. Wtedy też zrozumiałam, że to właśnie w tej dziedzinie chcę pracować i się realizować. Staram się również na bieżąco śledzić nowości z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii, by stale zwiększać swoją wiedzę w temacie. W wolnych chwilach spaceruję z psem wzdłuż Wisły lub zagłębiam się w dobrej lekturze. Dysponuję pokładami pozytywnej energii, którą chętnie dzielę się z naszymi Pacjentami.

Magdalena Kłapcia

pielęgniarka, ratownik medyczny, kosmetolog - energiczna, pracowita, otwarta

Moja przygoda z medycyną zaczęła się od spełnienia marzenia z dzieciństwa - ukończyłam studium medyczne na kierunku ratownictwo medyczne. Jestem absolwentką studiów na kierunkach Pielęgniarstwo, a także Kosmetologia. W Medistica wykorzystuję wiedzę i umiejętności, które zdobyłam podczas pracy na Szpitalnych Oddziałach ratunkowych, jak i w innych placówkach medycznych. W pracy nie lubię bezczynności, dlatego nowe wyzwania i trudne zadania to coś dla mnie. Kieruję się zasadą, aby traktować innych tak, jak sama chciałabym być traktowana. Wolny czas poświęcam swoim synom spełniając się w roli mamy. Lubię dobre kino, powieści kryminalne oraz horrory.

Jowita Kuchejda

kierownik rejestracji- pracowita, uprzejma, perfekcjonistka

Jestem absolwentką wydziału Marketingu i Zarządzania na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w sprzedaży, bankowości oraz zarządzaniu placówką medyczną. Posiadam bogate doświadczenie w zakresie standardów obsługi Pacjenta oraz wysoką kulturę osobistą. W swojej pracy uwielbiam pokonywać stojące przede mną wyzwania, a najlepszą nagrodą jest uśmiech zadowolonego Pacjenta. W życiu kieruję się sentencją: "Cierpliwość i wytrwałość mają magiczne działanie- dzięki nim trudności znikają, a przeszkody ulatniają się”.

Mariola Matusik

kierownik administracyjny – otwarta, sumienna, radosna

Jestem absolwentką kierunku kosmetologia oraz biotechnologia w kosmetologii. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku Social Media & Content Marketing. W Medistica zajmuję się bieżącymi sprawami administracyjnymi oraz dbam o wizerunek naszej kliniki w mediach społecznościowych, dlatego serdecznie zapraszam do odwiedzenia nas na Facebooku i Instagramie.

Ewa Szlachcic

dyrektor administracyjny - pogodna, opanowana, przedsiębiorcza

lek. med. Bartosz Szlachcic

dyrektor ds. inwestycji - optymistyczny, uważny

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 5 lat jako dyrektor ds. inwestycji wdrażam ideę medycyny estetycznej, początkowo w Ośrodku Medycznym Osteomed, a następnie w Medistice. Ciągle szukam nowych zabiegów oraz sprzętów najwyższej klasy, aby nasi Pacjenci byli zawsze zadowoleni. Ciągle pogłębiam swoją wiedzę uczestnicząc w licznych kongresach, kursach i szkoleniach zarówno w Polsce jak i za granicą. Zawsze dążę do tego, aby wykonywać swoją pracę perfekcyjnie.

Sandra Uznańska

manager zarządzający - ambitna, konkretna, precyzyjna

Od 18 lat szlifuję swoje umiejętności, zdobywając doświadczenie jako manager branży medycznej i estetycznej. Ukończyłam studia na kierunku nauki polityczne, co na co dzień przydaje się w mojej pracy :) Prywatnie lubię nadawać meblom "nowe życie" przerabiając je. Służbowo - choć nie ja jestem autorką metamorfoz Pacjentów w Naszej Klinice – moment ich wyjścia z gabinetu z szerokim uśmiechem zawsze daje mi zastrzyk pozytywnej energii. Rekreacyjnie uprawiam boks oraz crossfit. Wychodzę z założenia, że w dzisiejszych czasach stać w miejscu to tak jakby się cofać, a przecież nie ma lepszej inwestycji, niż inwestycja w siebie. Zapraszam na pyszną kawę, przyjemną rozmowę i receptę na piękno.