Zespół

Piękno posiada
nową nazwę.

Medistica.
Medycyna + Piękno.

dr hab. n. med. Aleksandra Szlachcic

Dr hab. n. med. Aleksandra Szlachcic jest specjalistą dermatologii i wenerologii z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Studia na Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie ukończyła w 1989 roku, a pięć lat później uzyskała tytuł doktora nauk medycznych w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 1996 roku ukończyła specjalizację I stopnia w zakresie dermatologii i wenerologii, a w roku 1999 zdała z wyróżnieniem egzamin otrzymując tytuł specjalisty II stopnia. W 2014 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego nauk medycznych w Collegum Medicum UJ w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w trakcie stażu specjalizacyjnego w Klinice Dermatologicznej UJ CM w Krakowie w latach 1991-1999. Od 1994 roku przyjmuje pacjentów w Poradni Dermatologicznej Ośrodka Medycznego OSTEOMED w Krakowie, a od 2017  w nowej filii ośrodka, Medistice.

Czytaj dalej

Dr hab n. med. Aleksandra Szlachcic jest członkiem licznych prestiżowych polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych. W roku 2001 została honorowym członkiem North American Clinical Dermatologic Society.

Dr hab n. med. Aleksandra Szlachcic jest lekarzem, który systematycznie podnosi swoje kwalifikacje i zdobywa nowe umiejętności poprzez uczestnictwo w szkoleniach i kursach specjalistycznych oraz sympozjach i konferencjach naukowych. Od ponad 15 lat wykonuje zabiegi laserowe wykorzystując laser Nd:Yag do usuwania naczynek krwionośnych, laser CO2 do usuwania brodawek, włókniaków, kłykcin, grudek perlistych oraz laser CO2 frakcyjny do usuwania blizn, rozstępów, rewitalizacji skóry. Posiada wieloletnie doświadczenie w dermoskopii, czyli badaniu znamion barwnikowych i zmian nowotworowych skóry. W ocenie znamion posługuje się sprzętem wideodermoskopowym wysokiej klasy. Od kilku lat zajmuje się przeszczepami włosów metodą F.U.E. W Polsce jest jednym z prekursorów przeszczepu włosów innowacyjną metodą S.A.F.E.R. Dr hab. nauk med. Aleksandra Szlachcic odbyła staż we francuskiej firmie MEDICAMAT, która jest właścicielem technologii S.A.F.E.R. Posiada certyfikat, wydany przez firmę MEDICAMAT potwierdzający jej kwalifikacje w tym zakresie. Ponadto zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób włosów. Wykonuje badanie trichoskopowe, czyli nieinwazyjne badanie włosów na podstawie, którego można ocenić jakość włosów oraz postawić wstępna diagnozę.Jako lekarz z wieloletnim doświadczeniem niejednokrotnie dzieliła się swoją wiedzą z innymi, m.in. prezentując przypadki chorobowe na sesjach, organizowanych w czasie kongresów European Academy of Dermatology and Venerology. Jest autorem wielu artykułów publikowanych w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych. Co roku uczestniczy w ogólnoeuropejskiej kampanii Euromelanoma Day, mającej na celu wczesne wykrywanie zmian nowotworowych skóry oraz znamion o dużym potencjale zezłośliwienia.

Zabiegi, w których specjalizuje się dr hab. n. med. A. Szlachcic
Dr A. Szlachcic posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w stosowaniu lasera CO2, lasera frakcyjnego i lasera Nd:Yag w dermatologii. Wykorzystując lasery skutecznie usuwa różnorodne zmiany skórne, takie jak brodawki, włókniaki, kłykciny, grudki perliste czy odciski, a także blizny różnego rodzaju (blizny potrądzikowe, pourazowe), rozstępy skóry oraz zmiany naczyniowe (naczynka na twarzy, nogach, naczyniaki). Ponadto od wielu lat wykorzystuje w diagnozowaniu zmian nowotworowych, znamion barwnikowych dermatoskop optyczny oraz wideodermatoskop. Wykonuje badanie trichoskopowe czyli badanie włosów w sposób nieinwazyjny co umożliwia postawienie wstępnej diagnozy. Dr Szlachcic swoim pacjentom oferuje także przeszczepianie włosów najnowocześniejszą metodą S.A.F.E.R., która pozwala na skuteczne i minimalnie inwazyjne uzupełnienie ubytków owłosienia.

lek. med. Patrycja Hartwich

Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielońskiego. Od 2008r. zajmuje się medycyną estetyczną, która stała się jej pasją.

Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Bierze udział w licznych kursach i szkoleniach ciągle poszerzając swoją wiedzę. Posiada certyfikat przebytych szkoleń na laserze frakcyjnym CO2 Unixel 30, laserze Alma HARMONY XL, laserze diodowym QUANTELDERMA, laserze eximerowym EXILITE, a także z zakresu odmładzania twarzy preparatami Juvederm, Emervel, Princess, Revanesse, Cytocare oraz korekcji zmarszczek preparatami Azzalure i Botox.

 

lek. med. Anita Dziunikowska

Jest absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2007 roku pracuje w Klinice Dermatologii CMUJ. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz Międzynarodowego Towarzystwa Dermatoskopowego.

W codziennej praktyce zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób skóry, włosów i paznokci oraz dermatologią estetyczną.

W kręgu jej szczególnych zainteresowań znajdują się diagnostyka znamion melanocytowych, wczesne wykrywanie czerniaka skóry oraz diagnostyka i leczenie różnych postaci łysienia.

Swoją wiedzę poszerza uczestnicząc w licznych kursach i konferencjach krajowych i zagranicznych.

 

lek. med. Magdalena Wawrzynkiewicz

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2012 roku rozpoczęła specjalizację z dermatologii i wenerologii. Z dużym zaangażowaniem podchodzi do diagnostyki i leczenia chorób dermatologicznych. Od kilku lat skutecznie łączy zdobytą wiedzę z zakresu dermatologii z wykonywaniem zabiegów medycyny estetycznej. Posiada certyfikaty i dyplomy potwierdzające umiejętności w zakresie tradycyjnych i nowoczesnych technik zabiegowych.
Stale poszerza swoją wiedzę, aby zapewnić pacjentom leczenie zgodne z aktualnymi trendami w dermatologii ogólnej i estetycznej, biorąc udział zarówno w krajowych jak i międzynarodowych konferencjach i szkoleniach dotyczących dermatologii, diagnostyki chorób włosów, medycyny estetycznej, dermoskopii i trichoskopii. W 2015 roku odbyła staż szkoleniowy w Princess Alexandra Hospital, Translational Research Istitute, Brisbane w Australii, a w 2017 roku w LKH Universitätsklinik für Dermatologie und Venerologie, Graz w Austrii.


Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, International Dermoscopy Society, International Society of Teledermatology, European Academy of Dermatology and Venerology oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Trychologii Klinicznej i Estetycznej.

dr n.med. Mirosław Szlachcic

Dr n. med. Mirosław Szlachcic jest specjalistą w zakresie ginekologii i położnictwa oraz endokrynologii, lekarzem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Studia na krakowskiej Akademii Medycznej ukończył z wyróżnieniem w 1982 roku, a następnie kontynuował naukę w North Western University w Stanach Zjednoczonych, gdzie w ramach stypendium pogłębiał wiedzę z zakresu ginekologii, położnictwa i endokrynologii. W 1986 roku ukończył specjalizację I stopnia w dziedzinie ginekologii i położnictwa, a w roku 1991 na Akademii Medycznej w Krakowie zdobył tytuł doktora nauk medycznych, broniąc dysertację doktorską z zakresu endokrynologii rozrodu. W roku 1993 zdobył tytuł specjalisty II stopnia w zakresie ginekologii i położnictwa, a cztery lata później ukończył specjalizację II stopnia endokrynologii.

Doświadczenie zawodowe dr Szlachcic zdobywał w trakcie pracy w uznanych placówkach medycznych, w tym w Klinice Patologii Ciąży oraz Klinice Endokrynologii i Płodności Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie przez wiele lat pełnił funkcję asystenta. Od kilkunastu lat przyjmuje pacjentów w Ośrodku Medycznym Osteomed w Krakowie, którego jest założycielem. Czynnie angażuje się w pracę polskich i zagranicznych organizacji i stowarzyszeń medycznych: jest członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu (American Society for Reproductive Medicine) oraz Towarzystwa Europejskiego (European Society of Human Reproduction and Emmbryology).

lek. med. Łukasz Bobrzyński

Specjalista z zakresu chirurgii ogólnej II stopień, starszy asystent w I Klinice Chirurgii Ogólnej, Gastrologicznej i Onkologicznej Collegium Medicum UJ.
Zakres działalności: chirurgia ogólna, zabiegi operacyjne klasyczne i laparoskopowe, endoskopia przewodu pokarmowego i ultrasonografia jamy brzusznej; laseroterapia.

Danuta Partyka

pielęgniarka dyplomowana, specjalizacja: pielęgniarstwo epidemiologiczne i chirurgiczne

Bożena Banaś

pielęgniarka dyplomowana

Bożena Podgórska

pielęgniarka dyplomowana

Dominika Ozga

kosmetolog, podolog

Monika Selimi-Sokołowska

dietetyk

Magdalena Kłapcia

pielęgniarka, kosmetolog

Agnieszka Kiełtyka

kierownik rejestracji

Sandra Uznańska

manager

Bartosz Szlachcic

dyrektor ds. klientów zagranicznych