Poznaj nasz zespół specjalistów w Medistice Kraków. Medycyna + Piękno

Piękno posiada
nową nazwę.

Medistica.
Medycyna + Piękno.

dr hab. n. med. Aleksandra Szlachcic

specjalista dermatolog, wenerolog - rzetelna, wnikliwa, cierpliwa

Jestem specjalistą dermatologii i wenerologii z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Studia na Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie ukończyłam w 1989 roku, a pięć lat później uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 1996 roku ukończyłam specjalizację I stopnia w zakresie dermatologii i wenerologii, a w roku 1999 zdałam z wyróżnieniem egzamin, otrzymując tytuł specjalisty II stopnia. W 2014 roku uzyskałam stopień doktora habilitowanego nauk medycznych w Collegium Medicum UJ w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w trakcie stażu specjalizacyjnego w Klinice Dermatologicznej UJ CM w Krakowie w latach 1991-1999.

Czytaj dalej

dr n.med. Mirosław Szlachcic

specjalista ginekolog, endokrynolog - fachowy, zaangażowany, wizjoner

Jestem specjalistą w zakresie ginekologii i położnictwa oraz endokrynologii, lekarzem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Studia na krakowskiej Akademii Medycznej ukończyłem z wyróżnieniem w 1982 roku, a następnie kontynuowałem naukę w North Western University w Stanach Zjednoczonych, gdzie w ramach stypendium pogłębiałem wiedzę z zakresu ginekologii, położnictwa i endokrynologii. W 1986 roku ukończyłem specjalizację I stopnia w dziedzinie ginekologii i położnictwa, a w roku 1991 na Akademii Medycznej w Krakowie zdobyłem tytuł doktora nauk medycznych, broniąc dysertację doktorską z zakresu endokrynologii rozrodu.

 
Czytaj dalej

lek. med. Patrycja Hartwich

lekarz medycyny estetycznej - precyzyjna, skuteczna, z pasją

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielońskiego. Od 2008r. zajmuję się medycyną estetyczną, która stała się moją pasją. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Biorę udział w licznych kursach i szkoleniach, ciągle poszerzając swoją wiedzę. Posiadam certyfikat przebytych szkoleń na laserze frakcyjnym CO2 Unixel 30, laserze Alma HARMONY XL, laserze diodowym QUANTELDERMA, laserze eximerowym EXILITE, a także z zakresu odmładzania twarzy preparatami Juvederm, Emervel, Princess, Revanesse, Cytocare oraz korekcji zmarszczek preparatami Azzalure i Botox.

dr n. med. Magdalena Wawrzynkiewicz

specjalista dermatolog, wenerolog, lekarz medycyny estetycznej - rzeczowa, fachowa, empatyczna

Jestem specjalistą dermatologii i wenerologii. Ukończyłam studia na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z dużym zaangażowaniem podchodzę do diagnostyki i leczenia chorób dermatologicznych. Od kilku lat skutecznie łączę swoją wiedzę z zakresu dermatologii z wykonywaniem zabiegów medycyny estetycznej. Posiadam certyfikaty i dyplomy potwierdzające umiejętności w zakresie tradycyjnych i nowoczesnych technik zabiegowych.

 
Czytaj dalej

lek. med. Zofia Mazurek-Durlak

specjalista dermatolog, wenerolog - dociekliwa, cierpliwa

Jestem specjalistą dermatologii i wenerologii. Pamiętam, jak w trakcie nauki w liceum zastanawiałam się, jaki kierunek studiów wybrać: Architekturę? Biotechnologię? Medycynę? Okazało się, że medycyna łączy naukę i piękno - to poszukiwanie harmonii ludzkiego ciała. Studia ukończyłam na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w 2010 roku. Dwa semestry studiowałam na Uniwersytecie Ludwika Maksymiliana w Monachium. W trakcie studiów odbyłam praktyki zagraniczne w Allgemeines Krankenhaus Wien (Austria) oraz Chang Gung Memorial Hospital w Taipei (Tajwan). Szkolenie specjalizacyjne w zakresie dermatologii i wenerologii rozpoczęłam w 2012 roku w Szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie, w latach 2013-2018 kontynuowałam je w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Czytaj dalej

lek. med. Mateusz Nawrocki

lekarz medycyny estetycznej- miły, skrupulatny

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz studiów podyplomowych z medycyny estetycznej na GWSH w Katowicach. Uczestniczyłem w wielu certyfikowanych szkoleniach z zakresu medycyny estetycznej oraz nowych technologii w medycynie przeciwstarzeniowej (anty-aging). Jestem autorem kilkuset artykułów medycznych.  Na przełomie lat 2016-2017 wykładałem na Wydziale Lekarskim Akademii Krakowskiej. Obecnie jestem w trakcie rezydentury z Radiologii i Diagnostyki Obrazowej.

dr n. med. Dominik K. Boligłowa

specjalista chirurgii plastycznej - wirtuoz, profesjonalista, poliglota

Jestem absolwentem prestiżowego Wydziału medycyny i chirurgii „Gemelli” na słynnym Università Cattolica del Sacro Cuore (Katolicki Uniwersytet Najświętszego Serca z polikliniką „Gemelli”) w Rzymie, którą ukończyłem w roku akademickim 2007/2008. W roku 2009 obroniłem swoją dysertację pt.: „Ginekomastia: aspekty kliniczne i chirurgiczne ze szczególnym uwzględnieniem pacjentów postbariatrycznych”. Specjalizację z chirurgii plastycznej rozpocząłem w Szwajcarii i zakończyłem w Niemczech, wykonując w tym czasie samodzielnie 1788 udokumentowanych operacji. Tytuł specjalisty chirurgii plastycznej i estetycznej uzyskałem 17.01.2018 roku we Frankfurcie nad Menem.

 
Czytaj dalej

lek. med. Łukasz Bobrzyński

specjalista chirurgii ogólnej - dokładny, kompetentny, spokojny

Jestem specjalistą z zakresu chirurgii ogólnej (II stopień), starszym asystentem w I Klinice Chirurgii Ogólnej, Gastrologicznej i Onkologicznej Collegium Medicum UJ. Mój zakres działalności to: chirurgia ogólna, zabiegi operacyjne klasyczne i laparoskopowe, endoskopia przewodu pokarmowego i ultrasonografia jamy brzusznej, laseroterapia.

Marcelina Kościołek

fizjoterapeuta - wytrwała, wszechstronna, życzliwa

Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Fizjoterapię wybrałam, gdyż w tym zawodzie każdy Pacjent jest inspiracją i za każdym razem uczę się czegoś nowego. Nie lubię się ograniczać, cenię sobie wyzwania i nowe doświadczenia. Od zawsze chciałam pracować w obszarze medycznym.  Moja ulubiona dobranocka z dzieciństwa to serial Było sobie życie. Poza fizjoterapią ukończyłam również studia na kierunku elektroradiologia oraz fizyka medyczna. Tak szerokie spektrum umiejętności pozwala mi z różnych perspektyw spojrzeć na problemy Pacjenta. W Medistice zajmuję się zabiegami związanymi z ciałem takimi jak: endermologia zarówno kosmetyczna jak i medyczna oraz sportowa, cooldsculpting, sonoqueen czy depilacja laserowa. W wolnym czasie? Hmmm...nie mam go zbyt wiele ale ja po prostu kocham to co robię. Lubię się rozwijać i poszerzać horyzonty, dlatego też wiele czasu spędzam na różnych kursach i szkoleniach. Uwielbiam podróże, poznawanie nowych ludzi, smakowanie nowych potraw i muzykę bez której nie potrafię żyć.

Dominika Ozga

kosmetolog, podolog, technik masażu leczniczego  - otwarta, obowiązkowa, staranna

Wszystko zaczęło się od rocznego studium masażu leczniczego 15 lat temu, gdzie zaczęła się moja fascynacja pracą z ludzkim  ciałem, która z czasem przerodziła się w pasję. Kolejnymi etapami na ścieżce mojego rozwoju zawodowego były: dwuletnie państwowe studium masażu leczniczego, dwuletnie studium kosmetyczne, wielogodzinne praktyki i  praca zawodowa oraz licencjat z Kosmetologii poszerzony o roczne studia podyplomowe z podologii. Pracowałam także jako szkoleniowiec w firmie Bielenda, ale bardzo brakowało mi bezpośredniego kontaktu z klientem, ponieważ właśnie to daje mi niesamowitą satysfakcję i motywuje do działania. Moją pasją jest praca, ponieważ bardzo lubię, to co robię, dlatego ciągle się szkolę i poszerzam wiedzę, aby sprostać oczekiwaniom klientów. Prywatnie uwielbiam aktywnie spędzać czas, fitness regeneruje moje ciało i umysł.

Bożena Podgórska

pielęgniarka - pracowita, dokładna, pełna entuzjazmu

Praca jest moją misją i daje mi niesamowitą satysfakcję. Od 24 lat współpracuję z założycielem kliniki dr Mirosławem Szlachcicem. W Medistice wykonuję zabieg zeltiq – w lutym 2016 odbyłam szkolenie zarówno teoretyczne jak i praktyczne w Paryżu. Uwielbiam moment pojawienia się uśmiechu na twarzy spowodowany efektem kiedy ktoś poczucie się lepiej  "w swojej skórze", albo wyzbędzie się kompleksów związanych ze swoim wyglądem. Nie ma lepszego komplementu i docenienia pracy. Z wykształcenia jestem pielęgniarką. Każdego Pacjenta traktuję bardzo indywidualnie i podchodzę do niego holistycznie. Żeby efekt był trwały ważna jest współpraca z Pacjentem - to ona jest kluczem do sukcesu. Na co dzień nie wyobrażam sobie życia bez zieleni na mojej działce. W wolnych chwilach lubię czytać – książki medyczne oraz horrory.

Bożena Banaś

pielęgniarka dyplomowana - niepoprawna optymistka, perfekcjonistka i estetka

Jestem absolwentką Krakowskiej Szkoły Medycznej im. Stanisławy Leszczyńskiej na wydziale położnictwa. Przez 4 lata pracowałam w Specjalistycznym Szpitalu im. Stefa Żeromskiego w Krakowie na oddziale ginekologiczno-położniczym zdobywając doświadczenie położnicze. Od 11 lat pracuje w Ośrodku Medycznym Osteomed, a od roku w filii Medistica. Posiadam wiedzę z zakresu położnictwa, pielęgniarstwa oraz depilacji laserowej. Zdobyłam tytuł specjalisty pielęgniarstwa położniczego w 2007 roku - zdając egzamin Państwowy w Warszawie. Zawsze podchodzę do każdego Pacjenta indywidualnie, holistycznie.

Czytaj dalej

Danuta Partyka

tricholog, pielęgniarka - empatyczna, dokładna, obowiązkowa

Jestem pielęgniarką z zamiłowania i powołania. Od 8 lat pracuję w Ośrodku Medycznym Osteomed, a od roku w klinice Medistica, w której wykonuję zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, mezoterapię, peelingi i karboksyterapię. Poszukując swojej drogi zawodowej, odbyłam specjalizacje i zdałam egzamin państwowy, otrzymując tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego i epidemiologicznego. Od 6 lat tworzę zgrany duet dr Aleksandrą Szlachcic, asystując oraz koordynując zabiegi przeszczepu włosów. Trychologia to moja pasja, którą staram się zgłębiać na licznych szkoleniach, kongresach i konferencjach, ponieważ każdy włos jest na wagę złota. W chwilach wolnych czytam kryminały medyczne. Najchętniej odpoczywam w Bieszczadach jeżdżąc na skuterze (jako plecak :) ) i podziwiając piękno krajobrazu . Doświadczenie zawodowe, cierpliwość i opanowanie to moje mocne strony.

Anna Litewka

pielęgniarka - kreatywna, troskliwa, sumienna

Jestem absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku pielęgniarstwo. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w krakowskich centrach medycznych oraz na bloku operacyjnym. Od zawsze cenię wysoki standard opieki nad Pacjentem. Najważniejsze jest dla mnie uzyskanie najlepszych efektów terapeutycznych oraz bezpieczeństwo i satysfakcja Pacjenta. W Centrum Medycznym asystuję do zabiegów osoczem bogatopłytkowym systemem Magellan oraz do zabiegów chirurgicznych. Na co dzień jestem uśmiechniętą i empatyczną osobą. W wolnych chwilach pasjonuję się podróżami, szczególnie tymi pieszymi.

Gabriela Winiarska

pielęgniarka - energiczna, otwarta, uśmiechnięta

Jestem absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku pielęgniarstwo. W naszej klinice, oprócz pracy na stanowisku pielęgniarki, zajmuję się również wykonywaniem zabiegów z zakresu endermologii. Moja przygoda z medycyną estetyczną rozpoczęła się od uczestnictwa w I Konferencji Szkoleniowej dla Pielęgniarek i Położnych Zabiegi Estetyczne Możliwością Rozwoju Zawodowego Pielęgniarek i Położnych zorganizowanej w Warszawie, przez Instytut Praktyki Zabiegów Estetycznych. Wtedy też zrozumiałam, że to właśnie w tej dziedzinie chcę pracować i się realizować. Staram się również na bieżąco śledzić nowości z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii i trychologii, by stale zwiększać swoją wiedzę w temacie. W wolnych chwilach spaceruję z psem wzdłuż Wisły lub zagłębiam się w dobrej lekturze. Dysponuję pokładami pozytywnej energii, którą chętnie dzielę się z naszymi Pacjentami.

Agnieszka Kiełtyka

kierownik rejestracji - zaangażowana, pracowita, ciepła

Pracę w Medistice zaczęłam ponad rok temu, po zdobytym wcześniej doświadczeniu w innych placówkach. Jednak pierwszy raz miałam, i nadal mam, sposobność uczestniczyć w budowaniu i rozwoju nowej kliniki - to niezwykle ciekawe zajęcie. Dlaczego lubię swoją pracę? Ponieważ każdy dzień wnosi coś nowego do mojego życia. Różnorodność problemów i charakterów, a także trudne lub niestandardowe przypadki są dla nas wyzwaniem. Wiem jednak, że możemy im sprostać. Dla Pacjentów mam zarezerwowaną dużą dozę empatii, to również dzięki niej na ich twarzach pojawia się uśmiech. Prywatnie -  pogodna realistka, wielbicielka kotów, miłośniczka gier towarzyskich, w szczególności Scrabble. Uwielbiam jeździć na rowerze. Jest to dla mnie idealne połączenie codziennej dawki ruchu z wygodą przemieszczania się po Krakowie. W wolnych chwilach chętnie przygotowuję różnego rodzaju słodkości, które w moim domu zadziwiająco szybko znikają.

Ewa Szlachcic

dyrektor administracyjny - pogodna, opanowana, przedsiębiorcza

lek. med. Bartosz Szlachcic

dyrektor ds. inwestycji - optymistyczny, uważny

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 5 lat jako dyrektor ds. inwestycji wdrażam ideę medycyny estetycznej, początkowo w Ośrodku Medycznym Osteomed, a następnie w Medistice. Ciągle szukam nowych zabiegów oraz sprzętów najwyższej klasy, aby nasi Pacjenci byli zawsze zadowoleni. Ciągle pogłębiam swoją wiedzę uczestnicząc w licznych kongresach, kursach i szkoleniach zarówno w Polsce jak i za granicą. Zawsze dążę do tego, aby wykonywać swoją pracę perfekcyjnie.

Sandra Uznańska

manager zarządzający - ambitna, konkretna, precyzyjna

Od 18 lat szlifuję swoje umiejętności, zdobywając doświadczenie jako manager branży medycznej i estetycznej. Ukończyłam studia na kierunku nauki polityczne, co na co dzień przydaje się w mojej pracy :) Prywatnie lubię nadawać meblom "nowe życie" przerabiając je. Służbowo - choć nie ja jestem autorką metamorfoz Pacjentów w Naszej Klinice – moment ich wyjścia z gabinetu z szerokim uśmiechem zawsze daje mi zastrzyk pozytywnej energii. Rekreacyjnie uprawiam boks oraz crossfit. Wychodzę z założenia, że w dzisiejszych czasach stać w miejscu to tak jakby się cofać, a przecież nie ma lepszej inwestycji, niż inwestycja w siebie. Zapraszam na pyszną kawę, przyjemną rozmowę i receptę na piękno.