Koperta Umów się na wizytę
Zobacz pozostałe kliniki
https://medistica.com.pl/medycyna-piekno/en/homepage/

Jak poradzić sobie z blizną po cesarskim cięciu?

Chcesz raz na zawsze pożegnać się z nielubianą pamiątką po ciąży? Jesteś świeżo po porodzie i nieprzyjemne uczucie ciągnięcia w bliźnie to Twoja codzienność? A może po prostu wiesz, jak ważne jest odpowiednie postępowanie z blizną, by w przyszłości boleśnie nie dawała znać o swoim istnieniu?

Blizna po cięciu cesarskim potrafi na wiele lat zmienić komfort życia, a także samoocenę. Jeśli jesteś gotowa pozbyć się jej i wszystkich złych konsekwencji, które może nieść za sobą – w tym miejscu dowiesz się wszystkiego, co jest Ci potrzebne, by zacząć działać. ?

M

Kiedy zacząć pracę nad blizną po cesarskim cięciu?

Zasada „im wcześniej, tym lepiej” sprawdza się także w przypadku blizn. Świeżą bliznę najłatwiej jest usunąć i zapobiec jej przekształceniu w bliznę przerosłą. Dlatego, jeśli od porodu minęło kilka tygodni, to najlepszy moment, by zgłosić się do Kliniki. Pierwsze kroki to odpowiednie przygotowanie blizny do dalszych procedur zabiegowych. Najlepiej zacząć od zabiegów endermologii, które zalecane są nawet na świeże blizny w stanie zapalnym.

Jeśli jednak Twoja blizna ma już swoje lata, ale chciałabyś pozbyć się jej raz na zawsze, nie ma powodów by rezygnować z zabiegów. Nowoczesne technologie i terapie łączone pozwalają z równie spektakularnym sukcesem usunąć także wieloletnie blizny.

Od czego zacząć proces usuwania blizny po cesarskim cięciu?

W całej procedurze usuwania blizny po cięciu cesarskim działamy w oparciu o terapie łączone i stopniowanie zabiegów. Zaczynamy więc od cyklu zabiegów endermologii i kabroksyterapii, które same w sobie już dają nam doskonałe efekty, ale przede wszystkim przygotowują tkankę do dalszego działania.

Endermologia LPG to swoisty fundament terapii, skoncentrowanej na bliźnie po cesarskim cięciu. Endermologia, czyli masaż podciśnieniowy oparty na technologii LPG to zabieg  niezwykle wszechstronny. Obejmuje bowiem zarówno względy estetyczne, jak i zdrowotne. Dzięki cyklowi zabiegów, blizna staje się mniej czerwona i widoczna, ale największa różnica widoczna jest w samopoczuciu kobiety. Uzupełnienie procedury zabiegami karboksyterapii, opierającymi się na podskórnym wstrzykiwaniu dwutlenku węgla, który stymuluje tkanki do lepszej i szybszej regeneracji, to gwarancja doskonałych efektów.

Endermologia LPG w połączeniu z karboksyterapią ma za zadanie:

  • zmniejszyć obrzęk i zaczerwienienie blizny,
  • zniwelować stan zapalny, toczący się w bliźnie,
  • zredukować ból i uczucie ciągnięcia w bliźnie,
  • uelastycznić i zmiękczyć tkankę w bliźnie i wokół niej,
  • pobudzić tkankę do samodzielnej odbudowy,
  • przygotować skórę pod laseroterapię.

W medycynie estetycznej i dermatologii, zawsze najlepsze i najszybsze efekty uzyskujemy korzystając z technik łączonych. W tym przypadku, połączenie endermologii z karboksyterapią to absolutnie rewolucyjna kompozycja na blizny.

Endermologia i karboksyterapia na bliznę po cesarskim cięciu – ile zabiegów jest potrzebnych?

Naszym celem jest zrealizowanie cyklu 10 zabiegów łączonych, wykonywanych najlepiej dwa razy w tygodniu. Procedurę zawsze rozpoczynamy od endermologii, a następnie przechodzimy do karboksyterapii. Dzięki działaniu technologii LPG, tkanka jest rozluźniona i odpowiednio przygotowana do podania dwutlenku węgla. Zabiegi nie trwają długo, w gabinecie spędzisz w sumie około 20 minut. Po nieco ponad miesiącu jesteśmy gotowi, by przejść do kolejnego kroku.

Laseroterapia – ostateczne pożegnanie z blizną po cięciu cesarskim

Laseroterapia od wielu lat wykazuje niezaprzeczalną skuteczność w walce z blizną po CC. Laser Discovery Pico, którym wykonujemy zabiegi na blizny w Klinice Medistica Medycyna + Piękno to narzędzie niezwykle uniwersalne i wszechstronne, to swoisty złoty standard w usuwaniu blizn.

Discovery Pico należy do laserów, znanych nie tylko ze swojej skuteczności, ale także bezpieczeństwa. Dzięki temu, że jest to laser nieablacyjny o bardzo krótkim czasie impulsu (impuls trwa pikosekundę),  nie narusza on tkanek otaczających miejsce zabiegu, a jedynie z wielką precyzją pozwala opracować bliznę.

Jak wygląda procedura laseroterapii?

Zabiegi laserowe wykonujemy w odstępach od 5 do 6 tygodni. W zależności od rodzaju blizny, konieczne może być wykonanie przynajmniej 3 zabiegów. Ostateczna ilość zabiegów jest cechą indywidualną zależną:

  • od tego, czy jest to blizna w poziomie skóry czy blizna przerosła;
  • od czasu trwania blizny (im starsza tym potrzeba większej liczby zabiegów);
  • od indywidualnej zdolności do regeneracji włókien kolagenowych;
  • a przede wszystkim od oczekiwań pacjenta (czy wystarczy tylko redukcja wyglądu blizny czy całkowite zatarcie jej struktury).

Gdy zależy nam na przyspieszeniu całej procedury, warto przemyśleć techniki dodatkowe i uzupełnić laseroterapię o zabiegi z osoczem bogatopłytkowym lub fibryną bogatopłytkową. Zabiegi te bazują na wykorzystaniu krwi własnej pacjenta, która po odpowiednim przygotowaniu zostaje podana w bliznę i jej otoczenie. Działanie osocza stymuluje tkankę do znacznie szybszej i efektywniejszej regeneracji, dzięki czemu czas rekonwalescencji jest krótszy, a efekty zabiegów mocniejsze.

Co zrobić, gdy mamy do czynienia z blizną przerosłą?

Blizna przerosła to nie tylko problem estetyczny, ale także towarzyszący nam przez większość życia dyskomfort, a nawet bolesność. Blizny przerosłe wymagają zarówno od Pacjenta, jak i lekarza nieco większych nakładów pracy, a kluczem do sukcesu są tu ponownie techniki łączone. Na szczęście, mądrze skomponowane procedury i najnowocześniejsze technologie pozwalają nam osiągnąć doskonałe efekty, także przy tych wyjątkowo trudnych bliznach.

W przypadku blizny przerosłej, zabiegi laserowe należy poprzedzić sterydoterapią, która pozwoli na odpowiednie zmiękczenie blizny. Takie postępowanie nie jest jednak możliwe w okresie laktacji, gdyż karmienie piersią jest przeciwskazaniem do podania sterydów. Często Pacjenci razem z lekarzem decydują się na krótszą ścieżkę, czyli chirurgiczne usunięcie blizny, a następnie opracowanie nowej blizny znacznie łatwiejszymi i szybszymi metodami.

Możliwości pozbycia się blizny po cesarce jest zaskakująco wiele, dlatego tak ważny jest mądrze przygotowany plan zabiegów. Doświadczenie lekarza, doskonały sprzęt i chęci Pacjenta, to idealna kompozycja, pozwalająca osiągnąć zamierzony efekt – sytuację, w której chwile porodu wspominamy patrząc na dziecko lub zdjęcia, a nie zerkając mimowolnie w lustro. ?

Zapraszamy do naszej Kliniki na konsultacje, w trakcie których specjaliści zaproponują optymalny plan zabiegów. 

 

Artykuł przygotowany na podstawie LIVE z dr hab. n. med. Aleksandra Szlachcic i lek. medycyny estetycznej Mateuszem Nawrockim.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

    * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
    Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
    Zostaw numer
    oddzwonimy!